1398/07/20

پرتاب ماهواره‌های نظارت بر کشتیرانی در سال ۲۰۲۰

استارت‌آپ فرانسوی آن‌سین‌لبز (UnseenLabs plans) قصد دارد در پی موفقیت اولین ماهواره خود، تا سال آینده ۶ ماهواره دیگر از منظومه ماهواره‌ای نظارت بر کشتیرانی را به فضا پرتاب کند. کلمنت گالیک (Clément Galic) مدیرعامل و یکی از بنیان‌گزاران این شرکت می‌گوید :« آزمایشات اولین ماهواره‌ این منظومه که پرتاب...
پرتاب ماهواره‌های نظارت بر کشتیرانی در سال ۲۰۲۰

استارت‌آپ فرانسوی آن‌سین‌لبز (UnseenLabs plans) قصد دارد در پی موفقیت اولین ماهواره خود، تا سال آینده ۶ ماهواره دیگر از منظومه ماهواره‌ای نظارت بر کشتیرانی را به فضا پرتاب کند.
کلمنت گالیک (Clément Galic) مدیرعامل و یکی از بنیان‌گزاران این شرکت می‌گوید :« آزمایشات اولین ماهواره‌ این منظومه که پرتاب آن در ۱۹ اوت امسال توسط ماهواره‌بر الکترون (Electron) انجام شد نشان داد این ماهواره قادر به انجام ماموریت خود یعنی تشخیص سیگنال‌های کشتی‌هایی که سعی در جلوگیری شناسایی خودشان دارند و اشتراک آن با ماهواره‌های دیگر است.»
این شرکت قصد دارد با برپایی منظومه‌ای از ده‌ها ماهواره به ارائه خدمات نظارت بر کشتی‌رانی و ردیابی کشتی‌هایی که سامانه شناسایی خودکار (AIS) خود را خاموش‌ کرده‌اند بپردازد.  آن‌سین‌لبز محموله تاسواره‌های خود را خودش خواهد ساخت اما برای ساخت شش باس ماهواره‌متفاوت به شرکت سوئدی-دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) تکیه کرده‌ است. 
این شرکت برنامه دارد تا در نهایت ۲۰ تا ۵۰ ماهواره را به مدار لئو ارسال کند. گالیک می‌گوید شرکت در این راه موفق به جذب ۷.۵ میلیون یورو از سرمایه‌گذاران فرانسوی شده است.

منبع: spacenews.com
سازمان ها | UnseenLabs plans | Gomspace
افراد | Clément Galic

خدمات و کاربردها | ناوبری فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.