1398/07/20

درک آسم به کمک آزمایشی در فضا

آزمایشی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به عنوان بخشی از یک تحقیق در رابطه با آسم در حال انجام است ممکن است موفق به کشف این موضوع بشود که دقیقا چه مشکلی در بیماران مبتلا به التهاب مجرای تنفسی یا همان آسم وجود دارد. نتایج این آزمایش کمک بسیار زیادی به پیشرفت تحقیقات مادر خود کرده است. قبل از توصیف...
درک آسم به کمک آزمایشی در  فضا

آزمایشی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به عنوان بخشی از یک تحقیق در رابطه با آسم در حال انجام است ممکن است موفق به کشف این موضوع بشود که دقیقا چه مشکلی در بیماران مبتلا به التهاب مجرای تنفسی یا همان آسم وجود دارد.
نتایج این آزمایش کمک بسیار زیادی به پیشرفت تحقیقات مادر خود کرده است.
قبل از توصیف این آزمایش ابتدا باید به توصیف آسم پرداخت. بدن ما با هربار تنفس اکسیژن را به داخل ریه‌ها می‌کشد و مواد زائد را بیرون می‌دهد. در بیماران مبتلا به آسم التهاب ریه اکسید نیتریک به هوای بازدم می‌دهد. پزشکان با اندازه‌گیری اکسید نیتریک موجود در هوای بازدم میزان التهاب ریه بیماران را تشخیص می‌دهند.

در عکس فضانورد الکساندر گرست (Alexander Gerst) آلمانی فضانورد آژانس فضایی اروپا (ESA) با تنفس در یک ابزار ویژه توسعه یافته میزان اکسید نیتریک بازدم حود را را اندازه گیری می کند و با گزارش آن به محققان موسسه کارولینسکا (Karolinska Institute) که این تحقیق را با حمایت آژانس فضایی اروپا انجام می‌دهد به آن‌ها این امکان را ‌میدهد که با تحلیل اندازه‌گیری‌ها اثرات کاهش فشار، نیروی جی و شرایط بی‌وزنی را در اندازه اکسید نیتروژن کشف کنند.
این تحقیقات علاوه بر کمک به بیماران مبتلا به آسم، کمک بسیار زیادی به سازندگان سکونت‌گاه‌های ماه و مریخ می‌کند. چرا که نتایج این آزمایشات کمک به پیشگیری ابتلا فضانوردان عازم کرات دیگر به آسم می‌کند. 

 
منبع: spacedaily.com
سازمان ها | ESA

خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

جستجو برای درمان پیری از فضا آغاز شد

1398/06/31
سازمان ناسا (NASA) سعی دارد تسریع فرایند پیری فضانوردان در شرایط ریزگرانش را بررسی کند تا به این وسیله درمانی جدید برای مقابله با پیری برای انسان‌های روی زمین بیابد. در همین راستا سرنا آئونون...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.