1398/07/16

ناسا و ژاپن به دنبال همکاری در ماموریت ماه

بر اساس بیانیه اخیر ناسا، ممکن است ژاپن در ماموریت سرنشین‌دار بازگشت به ماه (Artemis) با این سازمان همکاری داشته باشد. اگر این همکاری شکل بگیرد، سازمان فضایی ژاپن (JAXA) احتمالا در دو قسمت توسعه ایستگاه فضایی گیت وی (Gateway) در ماه و پیاده‌روی‌های فضانوردان روی سطح قمر زمین به ناسا کمک خواهد کرد. در...
ناسا و ژاپن به دنبال همکاری در ماموریت ماه

بر اساس بیانیه اخیر ناسا، ممکن است ژاپن در ماموریت سرنشین‌دار بازگشت به ماه (Artemis) با این سازمان همکاری داشته باشد. اگر این همکاری شکل بگیرد، سازمان فضایی ژاپن (JAXA) احتمالا در دو قسمت توسعه ایستگاه فضایی گیت وی (Gateway) در ماه و پیاده‌روی‌های فضانوردان روی سطح قمر زمین به ناسا کمک خواهد کرد. در مقابل ناسا نیز در نخستین در نخستین ماموریت آرتمیس (Artemis I) که شامل ارسال یک فضاپیمای بدون سرنشین به مدار ماه است، تعدادی از ماهواره‌های مکعبی ژاپن را به فضا خواهد برد. ضمن اینکه امکان دارد ناسا در ماموریت رباتیک آینده ژاپن با نام فرودگر هوشمند برای بررسی ماه (به اختصار SLIM) برای فرود دقیق با JAXA همکاری کند.

ژاپن و آمریکا در حال حاضر نیز در چند ماموریت فضایی با یکدیگر مشارکت دارند؛ از جمله ایستگاه فضایی که ژاپن چند فضانورد، یک ماژول، یک بازوی رباتیک، چندین آزمایش و محموله‌ها و تجهیزاتی را به این مجتمع مداری فرستاده است.

منبع: Space
سازمان ها | JAXA | NASA

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

عملیات ارسال کپسول باری ژاپن به ایستگاه فضایی بین‌المللی لغو شد

1398/06/21
ژاپن پرتاب یک محموله باری به ایستگاه فضایی بین‌المللی را پس از آتش‌سوزی در پلتفرم مخصوص فضاپیمای H-IIB لغو کرد. سخنگوی شرکت میتسوبیشی هوی اینداستریز (.Mitsubishi Heavy Industries, Ltd) که...

پربازدیدکننده ترین خبر

کشف اَبَرزمین احتمالی در نزدیک‌ترین منظومه ستاره‌ای به خورشید

در سال ۲۰۱۶ اخترشناسان سیاره‌ای احتمالاً قابل سکونت به نام پروکسیما بی (Proxima b) را حول ستاره‌ای به‌نام پروکسیما قنطورس (Proxima Centauri) پیدا کردند که تنها ۴.۲ سال نوری تا زمین فاصله داشت. اکنون محققان سیگنال دیگری را رهگیری کرده‌اند که به باورشان متعلق به اَبَرزمینی است که حول همان ستاره می‌گردد و می‌تواند مقصد گم‌شده بشر برای زندگی باشد.