1398/07/16

درآمد۱۴ میلیون دلاری ماهواره آذربایجان در ۷ ماه

اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی آذرکاسموس (Azercosmos) اعلام کرد که جدیدترین ماهواره این شرکت طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است. ماهواره مخابراتی آذراسپیس-۲ (Azerspace-2) که به همراه اینلست-۳۸ (Intelsat-38) از یک باس ماهواره‌ای مشترک استفاده می‌کند، در سپتامبر سال...
درآمد۱۴ میلیون دلاری ماهواره آذربایجان در ۷ ماه

اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی آذرکاسموس (Azercosmos) اعلام کرد که جدیدترین ماهواره این شرکت طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است. ماهواره مخابراتی آذراسپیس-۲ (Azerspace-2) که به همراه اینلست-۳۸ (Intelsat-38) از یک باس ماهواره‌ای مشترک استفاده می‌کند، در سپتامبر سال ۲۰۱۸ توسط ماهواره‌بر آرین ۵ (Ariane 5) به فضا ارسال شد و خدمات تجاری خود را در فوریه ۲۰۱۹ آغاز کرد. بنا بر اعلام آذرکاسموس طی این مدت ۸۰ درصد از ظرفیت ماهواره مورد استفاده بوده و اپراتورهایی از جمله اینتلست و یوتلست (Eutelsat) از آن بهره‌برداری کرده‌اند. ضمن اینکه بالغ بر ۸۰ کانال تلویزیونی رمزگذاری‌شده از طریق آذراسپیس-۲ در سطح قاره آفریقا پخش شده‌اند.

این ماهواره که طول عمری ۱۵ ساله دارد،  توسط شرکت مکسار (Maxar Technologies) برای آذرکاسموس و اینتلست تولید شده است و اورپا، خاورمیانه، و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا را تحت پوشش دارد.  آذراسپیس-۲ دومین ماهواره مخابراتی آذربایجان است و با ۳۵۰۰ کیلوگرم وزن در مدار GEO فعالیت می‌کند.

منبع: Spacenews
سازمان ها | Azercosmos | Eutelsat | Intelsat

مخابرات ماهواره‌ای | اقتصاد فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کشف اَبَرزمین احتمالی در نزدیک‌ترین منظومه ستاره‌ای به خورشید

در سال ۲۰۱۶ اخترشناسان سیاره‌ای احتمالاً قابل سکونت به نام پروکسیما بی (Proxima b) را حول ستاره‌ای به‌نام پروکسیما قنطورس (Proxima Centauri) پیدا کردند که تنها ۴.۲ سال نوری تا زمین فاصله داشت. اکنون محققان سیگنال دیگری را رهگیری کرده‌اند که به باورشان متعلق به اَبَرزمینی است که حول همان ستاره می‌گردد و می‌تواند مقصد گم‌شده بشر برای زندگی باشد.