1398/07/16

افتتاح رویداد پارک‌های فضاپایه در پژوهشگاه فضایی ایران

همزمان با پنجمین روز هفته جهانی فضا، مراسم آغازین رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه افتتاح شد؛ طرحی که منجر به خلق ایده‌های نو در زمینه پارک‌های موضوعی فضاپایه خواهد شد.
افتتاح رویداد پارک‌های فضاپایه در پژوهشگاه فضایی ایران

همزمان با پنجمین روز هفته جهانی فضا، مراسم آغازین رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه افتتاح شد؛ طرحی که منجر به خلق ایده‌های نو در زمینه پارک‌های موضوعی فضاپایه خواهد شد. 

حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در افتتاحیه این رویداد گفت: «شور و حال جدید و مفاهیمی مانند استارت‌آپ‌های فضایی و پارک‌های فضایی که به این حوزه تزریق شده، مدیون زحمات دکتر براری، رئیس سازمان فضایی کشور، و محققانی است که در این حوزه کار می‌کنند.» او اضافه کرد: «این رویداد تلاشی است برای پیوند حوزه فضایی و گردشگری که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در بخش فضایی امروزه، اقتصاد فضا به عنوان یک اقتصاد نوظهور و ارزش‌آفرین در دنیا مطرح است و از سوی دیگر، صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیاست. در هر دو حوزه کشور عزیزمان ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است.»

صمیمی تصریح کرد: «این رویداد تلاشی است برای پاسخ به این سؤال که چطور می‌شود ظرفیت‌های خدادادی را با ظرفیت‌های علمی که در حوزه فضایی وجود دارد به یکدیگر پیوند زد و به توسعه کارآفرینی و رشد اقتصادی کشور کمک نمود. در نگاه اول در حوزه فضایی از نیروی انسانی خبره و کارآمدی برخورداریم، در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌ها، در حوزه پرتاب ماهواره و توسعه خدمات فضاپایه و همچنین حوزه گردشگری، کشور ما بالقوه خوب است.»

وی اضافه کرد: «با تمام این‌ها، صنعت گردشگری هنوز در کشور ما جا نیفتاده و امیدوارم این رویداد برای رونق گردشگری کشور ما مؤثر باشد. اگر فصل مشترک کاری خوبی بین این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا کنیم، می‌توانیم امید داشته باشیم که اتفاقات خوبی در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی و بهبود رشد اقتصادی رخ دهد.»

داخلی | توریسم فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

برگزاری رویداد تخصصی «صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه­‌های موضوعی فضاپایه»

1398/06/27
طبق اعلام دستیار رئیس سازمان فضایی ایران درتوسعه زیر ساخت‌های ترویجی، همزمان با هفته جهانی فضا، رویداد تخصصی «صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه­‌های موضوعی فضاپایه» با همکاری...

فراخوان همکاری در رویداد تخصصی پارک‌ ها و گردشگاه­‌های موضوعی فضاپایه

1398/07/09
بهزاد معمار ماهر، مدیر طرح و برنامه پژوهشگاه فضایی اظهار کرد: «همزمان با هفته جهانی فضا، رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ ها و گردشگاه­‌های موضوعی فضاپایه با همکاری سازمان...

پربازدیدکننده ترین خبر

یک سیارک خطرناک به بزرگی دو برابر برج ایفل از کنار زمین عبور خواهد کرد

ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک که بزرگی آن به دو برابر برج ایفل می‌رسد، در حال نزدیک شدن به زمین است و با سرعت زیادی از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.