1398/07/08

راه‌اندازی یک ایستگاه سنجش از دور تجاری در اسکاتلند

شرکت آمریکایی اوربیتال میکرو سیستمز (Orbital Micro Systems (OMS)) که یک شرکت فعال در زمینه تجهیز ماهواره‌های کوچک و راه‌اندازی پلتفرم‌های تحلیلی سنجش از دور می‌باشد، مرکز بین‌المللی داده‌های زمینی (ICED) را در دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند (University of Edinburgh) راه‌اندازی کرد. این مرکز که حاصل همکاری...
راه‌اندازی یک ایستگاه سنجش از دور تجاری در اسکاتلند

شرکت آمریکایی اوربیتال میکرو سیستمز (Orbital Micro Systems (OMS)) که یک شرکت فعال در زمینه تجهیز ماهواره‌های کوچک و راه‌اندازی پلتفرم‌های تحلیلی سنجش از دور می‌باشد، مرکز بین‌المللی داده‌های زمینی (ICED) را در دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند (University of Edinburgh) راه‌اندازی کرد. این مرکز که حاصل همکاری شرکت OMS، دانشگاه ادینبرگ و دانشگاه کلرادو (University of Colorado) می‌باشد، یک پلتفرم تجاری است که از آخرین داده‌های ماهواره‌ای موجود و سرویس‌های ابری برای جمع‌آوری، ترکیب و انتشار تصاویر ماهواره‌ای استفاده می‌کند. داده‌های بدست آمده از مرکز ICED منجر به تهیه اطلاعات محیط زیستی و هواشناسی قابل اطمینان و مکرر خواهد شد که دولت‌ها، کسب و کارها و دیگر مشتریان را در اتخاذ تصمیمات به موقع یاری می‌دهند. مشتریان این مرکز به اطلاعات بدست‌آمده توسط فناوری نوآورانه ارتباط با ماهواره‌های مدار LEO شرکت OMS دسترسی خواهند داشت که در آن از روش رادیومتری منفعل امواج مایکروویو (passive microwave radiometry) برای نفوذ به طوفان‌ها و و ابرها و ارسال اطلاعاتی جامع از شرایط آب و هوایی و محیطی استفاده می‌شود.

منبع: spacenewsfeed

سنجش از دور | ایستگاه‌های زمینی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رئیس سازمان فضایی از افزایش ایستگاه‌های دریافت داده‌های ماهواره‌ای کشور خبر داد

1398/06/30
رئیس سازمان فضایی ایران و معاون وزیر ارتباطات از در دستور کار قرار گرفتن توسعه مراکز فضایی و افزایش ایستگاه‌های دریافت داده ماهواره‌ای خبر داد.

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.