1398/06/31

جستجو برای درمان پیری از فضا آغاز شد

سازمان ناسا (NASA) سعی دارد تسریع فرایند پیری فضانوردان در شرایط ریزگرانش را بررسی کند تا به این وسیله درمانی جدید برای مقابله با پیری برای انسان‌های روی زمین بیابد. در همین راستا سرنا آئونون چنسلر (Serena Auñón-Chancellor) یکی از فضانوردان ناسا که جراح و مهندس نیز هست، تحقیقاتی انجام داده است.
جستجو برای درمان پیری از فضا آغاز شد

بدن فضانوردان در مقایسه با انسان‌های روی زمین بسیار سریع‌تر پیر می‌شود. با توجه به این موضوع، سازمان ناسا (NASA) سعی دارد تسریع فرایند پیری فضانوردان در شرایط ریزگرانش را بررسی کند تا به این وسیله درمانی جدید برای مقابله با پیری برای انسان‌های روی زمین بیابد. در همین راستا سرنا آئونون چنسلر (Serena Auñón-Chancellor) یکی از فضانوردان ناسا که جراح و مهندس نیز هست، تحقیقاتی انجام داده است. 

بر اساس تحقیقات ناسا، تراکم استخوان فضانوردان به ازای هر ماه اقامت در فضا یک درصد کاهش می‌یابد. این روند به طور کلی نشان‌دهنده تغییرات تراکم استخوانی است که به‌ دلیل پوکی استخوان در بدن انسان‌ها روی زمین به وجود می‌آید. محققان ناسا معتقدند به طور مشابه می‌توان فرایند کاهش حجم ماهیچه‌های بدن در فضانوردان و افراد سالمند را مقایسه کرد.

چنسلر شش ماه در فضا اقامت کرد و نمونه‌های بیولوژیکی از بدن خود را برای پزشکان در زمین ارسال کرد تا آن‌ها با تحلیل نمونه‌های موجود بتوانند به درمان جدیدی برای پیری دست یابند. او در این باره می‌گوید: «این مسئله بسیار جالب است چون پزشکان می‌توانند نمونه‌هایی از بدن فضانوردان را بررسی کنند و حتی درمان‌هایی برای کاهش تراکم استخوان آن‌ها بیابند.  این روند تاثیر زیادی روی زندگی انسان‌هایی دارد که روی زمین زندگی می‌کنند و به پوکی استخوان مبتلا هستند.»

چنسلر همچنین در مطالعاتی برای تسهیل تولید مثل در فضا و پژوهش‌هایی درباره توسعه درمان سرطان یا پارکینسون همکاری کرده است. او مطمئن است تحقیقاتش در فضا به ارتقای داروها روی زمین منجر می‌‌گردد. این فضانورد ناسا می‌گوید: «شاید حتی در ۳ تا ۵ سال آینده بتوان سرنخ‌هایی برای درمان سرطان روی زمین یافت.»

سازمان ها | NASA
افراد | Serena Auñón-Chancellor

خدمات و کاربردها | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

ورزش در فضا از غش کردن فضانوردان هنگام بازگشت به زمین جلوگیری می‌کند

1398/05/01
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که احتمال سنکوپ در هنگام فرود برای فضانوردانی که در فضا ورزش می‌کنند کمتر است. محققان مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس (University of Texas) دریافتند که اگر فضانوردان در...

پرتوهای پراکنده کیهانی در مسیر مریخ می‌تواند حافظه فضانوردان را از بین ببرد

1398/05/16
بر اساس یافته‌های جدید دانشمندان، فضانوردانی که در آینده عازم مریخ می‌شوند در معرض ابتلا به بیماری فراموشی خواهند بود. مجله علمی ای‌نرو (eNeuro) در شماره اخیر خود با انتشار نتایج آزمایش‌های...

فضانورد ناسا در حال انجام آزمایش در ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/06/23
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد خود را منتشر کرده که در حال استفاده از یک میکروسکوپ جهت مشاهده و عکسبرداری از نمونه‌های در حال رشد کریستال...

پربازدیدکننده ترین خبر

فرود موفق فالکون-۹ و اهمیت بازگشت‌پذیری حامل‌های فضایی+فیلم

حامل فضایی دو مرحله‌ای فالکون-9 (Falcon-9) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) روز ۳۰مه (۱۰خرداد) طی مأموریتی موسوم به دمو-۲ (Demo-2) با موفقیت کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) این شرکت را که حامل فضانوردان ناسا بود، به مدار زمین برد. مرحله اول این حامل پس از حدوداً ۱۲ دقیقه از آغاز پرتاب، با رسیدن به مدار لئو و جدایش کرو دراگون از آن، به‌سمت سکوی فرود در آب‌های آزاد بازگشت و با موفقیت در موقعیت تعیین‌شده فرود آمد.