1398/06/31

روسیه فضانوردانش را مسلح می‌کند

آژانس فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، اعلام کرد قصد دارد در بسته‌های امدادی فضانوردانش، یک قبضه سلاح نیز برای آن‌ها ارسال کند. این آژانس هم اکنون در حال آزمایش بر روی نوعی سلاح مخصوص است تا بتواند در فضا مورد استفاده فضانوردان قرار گیرد و کارایی داشته باشد.
روسیه فضانوردانش را مسلح می‌کند

آژانس فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، اعلام کرد قصد دارد در بسته‌های امدادی فضانوردانش، یک قبضه سلاح نیز برای آن‌ها ارسال کند. این آژانس، هم اکنون در حال آزمایش روی نوعی سلاح مخصوص است تا بتواند در فضا مورد استفادۀ فضانوردان قرار گیرد و کارایی داشته باشد.

مطابق اعلام این آژانس، این اسلحه در سال ۲۰۲۱ در بسته های امدادی، برای فضانوردان تعبیه خواهد شد. دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس روسکاسموس، در این باره گفت: «علت اتخاذ چین تصمیمی این است که احتمال دارد فضانوردان در مکان‌های دوردست و خالی از سکنه فرود بیایند و داشتن سلاح گرم به آن‌ها کمک می‌کند.»

بسیاری از فضانوردان روسی، از جمله اولگ کونوننکو (Oleg Kononenko) که به تازگی از ایستگاه بین‌المللی به زمین بازگشته‌اند، مسلح‌بودن فضانوردان در زمان فرود را امری بسیار مهم و حیاتی می‌داند. به اعتقاد کونوننکو کپسول فرود ممکن است هر جایی از زمین فرود آید. شاید برای ساختن سرپناه به چاقو نیاز باشد و برای دفاع از خود در برابر حیوانات وحشی داشتن سلاح گرم لازم است.

سازمان ها | roscosmos
افراد | Oleg Kononenko | Dmitry Rogozin

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتوهای پراکنده کیهانی در مسیر مریخ می‌تواند حافظه فضانوردان را از بین ببرد

1398/05/16
بر اساس یافته‌های جدید دانشمندان، فضانوردانی که در آینده عازم مریخ می‌شوند در معرض ابتلا به بیماری فراموشی خواهند بود. مجله علمی ای‌نرو (eNeuro) در شماره اخیر خود با انتشار نتایج آزمایش‌های...

لباس جدید فضانوردی روسیه با کاربرد دوگانه

1398/05/27
سرگئی پوزدنیاکوف گفت: «نسل بعدی لباس فضایی این شرکت کاربرد دوگانه خواهد داشت و نه تنها در راهپیمایی‌های مورد نیاز در ایستگاه فضایی بین‌المللی و دیگر عملیات مداری قابل استفاده است بلکه در...

مانور مشترک ناسا و اسپیس‌ایکس با هدف افزایش آمادگی در امدادرسانی به فضانوردان

1398/05/30
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، با همکاری شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) پروژه مشترکی را برای افزایش آمادگی خود جهت امدادرسانی هرچه بهتر و بیشتر به فضانوردان تازه برگشته از فضا آغاز کرده است.

طرحی مفهومی برای لباس فضانوردی هوشمند و راحت

1398/06/24
پژوهشگران ایستگاه آزمایش‌های مهندسی تگزاس ای اند ام (Texas A&M Engineering Experiment Station) طرحی مفهومی برای لباس فضانوردی هوشمند و راحت به سازمان ناسا (NASA) ارائه کرده‌اند که کارایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

فرود موفق فالکون-۹ و اهمیت بازگشت‌پذیری حامل‌های فضایی+فیلم

حامل فضایی دو مرحله‌ای فالکون-9 (Falcon-9) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) روز ۳۰مه (۱۰خرداد) طی مأموریتی موسوم به دمو-۲ (Demo-2) با موفقیت کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) این شرکت را که حامل فضانوردان ناسا بود، به مدار زمین برد. مرحله اول این حامل پس از حدوداً ۱۲ دقیقه از آغاز پرتاب، با رسیدن به مدار لئو و جدایش کرو دراگون از آن، به‌سمت سکوی فرود در آب‌های آزاد بازگشت و با موفقیت در موقعیت تعیین‌شده فرود آمد.