1398/06/31

استفادۀ پلیس اندونزی از آنتن‌های ماهواره‌ای

شرکت آمریکایی تینکام (ThinKom Solutions) آنتن‌های آرایۀفازی ماهواره‌ای مدل تین‌ست ۳۰۰ (ThinSat 300) را در اختیار پلیس اندونزی خواهد گذاشت تا در مقرهای فرماندهی سیار خود استفاده کنند و در حین حرکت به ماهواره‌های مخابراتی دسترسی داشته باشند. این پروژه حاصل یک همکاری بین شرکت‌های تینکام، اسکای ریچ (Skyreach)،...
استفادۀ پلیس اندونزی از آنتن‌های ماهواره‌ای

شرکت آمریکایی تینکام (ThinKom Solutions) آنتن‌های آرایۀفازی ماهواره‌ای مدل تین‌ست ۳۰۰ (ThinSat 300) را در اختیار پلیس اندونزی خواهد گذاشت تا در مقرهای فرماندهی سیار خود استفاده کنند و در حین حرکت به ماهواره‌های مخابراتی دسترسی داشته باشند. این پروژه حاصل یک همکاری بین شرکت‌های تینکام، اسکای ریچ (Skyreach)، هایمدال (Heimdall Defence) و نیوتک (Newtec) می‌باشد.

بر این اساس، تینکام آنتن را فراهم می‌کند، شرکت بلژیکی نیوتک وظیفۀ تأمین سرورهای ارتباطی را بر عهده دارد؛ شرکت سنگاپوری هایمدال مسئول مونتاژ  و نصب سامانه، توسعه رابط کاربری و آموزش کاربران سامانه است و شرکت اندونزیایی اسکای ریچ اتصال VSAT بین آنتن و ماهواره را فراهم می‌کند.

تاکنون این سامانه بر روی دو خودروی پلیس اندونزی نصب شده است و طی ماه‌های آینده بر روی تعداد دیگری نیز نصب خواهد گردید. آنتن تین‌ست ۳۰۰ که روی سقف خودروها پلیس قرار می‌گیرد حدوداً ۵۵ کیلوگرم وزن داشته و ضخامتی ۴.۳ اینچی دارد.

منبع: spacenewsfeed

خدمات و کاربردها | مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

استفاده پلیس مواد مخدر از خدمات ماهواره‌های سنجش از دور

1398/05/12
دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، و سرتیپ دوم پاسدار محمدمسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، تفاهم‌نامه‌ای جهت همکاری‌های مشترک امضا کردند. مفاد این تفاهم‌نامه بر...

پربازدیدکننده ترین خبر

فرود موفق فالکون-۹ و اهمیت بازگشت‌پذیری حامل‌های فضایی+فیلم

حامل فضایی دو مرحله‌ای فالکون-9 (Falcon-9) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) روز ۳۰مه (۱۰خرداد) طی مأموریتی موسوم به دمو-۲ (Demo-2) با موفقیت کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) این شرکت را که حامل فضانوردان ناسا بود، به مدار زمین برد. مرحله اول این حامل پس از حدوداً ۱۲ دقیقه از آغاز پرتاب، با رسیدن به مدار لئو و جدایش کرو دراگون از آن، به‌سمت سکوی فرود در آب‌های آزاد بازگشت و با موفقیت در موقعیت تعیین‌شده فرود آمد.