1398/06/31

استفادۀ پلیس اندونزی از آنتن‌های ماهواره‌ای

شرکت آمریکایی تینکام (ThinKom Solutions) آنتن‌های آرایۀفازی ماهواره‌ای مدل تین‌ست ۳۰۰ (ThinSat 300) را در اختیار پلیس اندونزی خواهد گذاشت تا در مقرهای فرماندهی سیار خود استفاده کنند و در حین حرکت به ماهواره‌های مخابراتی دسترسی داشته باشند. این پروژه حاصل یک همکاری بین شرکت‌های تینکام، اسکای ریچ (Skyreach)،...
استفادۀ پلیس اندونزی از آنتن‌های ماهواره‌ای

شرکت آمریکایی تینکام (ThinKom Solutions) آنتن‌های آرایۀفازی ماهواره‌ای مدل تین‌ست ۳۰۰ (ThinSat 300) را در اختیار پلیس اندونزی خواهد گذاشت تا در مقرهای فرماندهی سیار خود استفاده کنند و در حین حرکت به ماهواره‌های مخابراتی دسترسی داشته باشند. این پروژه حاصل یک همکاری بین شرکت‌های تینکام، اسکای ریچ (Skyreach)، هایمدال (Heimdall Defence) و نیوتک (Newtec) می‌باشد.

بر این اساس، تینکام آنتن را فراهم می‌کند، شرکت بلژیکی نیوتک وظیفۀ تأمین سرورهای ارتباطی را بر عهده دارد؛ شرکت سنگاپوری هایمدال مسئول مونتاژ  و نصب سامانه، توسعه رابط کاربری و آموزش کاربران سامانه است و شرکت اندونزیایی اسکای ریچ اتصال VSAT بین آنتن و ماهواره را فراهم می‌کند.

تاکنون این سامانه بر روی دو خودروی پلیس اندونزی نصب شده است و طی ماه‌های آینده بر روی تعداد دیگری نیز نصب خواهد گردید. آنتن تین‌ست ۳۰۰ که روی سقف خودروها پلیس قرار می‌گیرد حدوداً ۵۵ کیلوگرم وزن داشته و ضخامتی ۴.۳ اینچی دارد.

منبع: spacenewsfeed

خدمات و کاربردها | مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

استفاده پلیس مواد مخدر از خدمات ماهواره‌های سنجش از دور

1398/05/12
دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، و سرتیپ دوم پاسدار محمدمسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، تفاهم‌نامه‌ای جهت همکاری‌های مشترک امضا کردند. مفاد این تفاهم‌نامه بر...

پربازدیدکننده ترین خبر

گامی دیگر در راستای نخستین پرتاب تجاری پاکسازی زباله‌های فضایی

شرکت آسترواسکیل (Astroscale) به تازگی اعلام کرده است که با پایان یافتن مراحل بازبینی طراحی و آزمایش زیرسامانه‌ها، وارد فاز مونتاژ، ادغام و تست (AIT) ماموریت السا-دی (ELSA-d) شده است. السا-دی نخستین ماموریت غیر دولتی پاکسازی زباله‌های فضایی در جهان است و در مدار LEO فعالیت خواهد کرد. این ماموریت شامل دو سازه فضایی ۱۸۰ و ۲۰ کیلوگرمی می‌باشد. طی این ماموریت، سازه بزرگتر با نام سرویسر (Servicer)، سازه کوچک‌تر با نام کلاینت (Client) را به طور متناوب آزادسازی و با آهنربا جذب می‌کند تا فناوری‌های لازم برای پاکسازی زباله‌های فضایی از جمله جست و جو، شناسایی، جذب و از مدار خارج کردن را به اثبات برساند. مزیت السا-دی نسبت به ماموریت‌های پاکسازی زباله فضایی در گذشته این است که زباله‌ها را به صورت نیمه‌خودکار جذب می‌کند. با نصب سازه کلاینت بر روی سرویسر در اوایل سال ۲۰۲۰، طبق برنامه‌ریزی‌ها السا-دی توسط حامل فضایی سایوز از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد.