1398/06/30

بالگردهای روسی از سال ۲۰۲۰ به سامانه ارتباطات ماهواره‌ای مجهز خواهند شد

در نتیجه توافقی که اخیرا میان دو شرکت روسی راشن هلیکوپترز (Russian Helicopters) و گازپروم اسپیس (Gazprom Space Systems) منعقد شده است،‌ اپراتورهای بالگردهای تولید شده در روسیه از سال ۲۰۲۰ می‌توانند از سامانه ارتباطات ماهواره‌ای یامال (Yamal) متعلق به گازپروم اسپیس بهره بگیرند.
بالگردهای روسی از سال ۲۰۲۰ به سامانه ارتباطات ماهواره‌ای مجهز خواهند شد

در نتیجۀ توافقی که اخیراً میان دو شرکت روسی راشن هلیکوپترز (Russian Helicopters) و گازپروم اسپیس (Gazprom Space Systems) منعقد شده است،‌ اپراتورهای بالگردهای تولید شده در روسیه از سال ۲۰۲۰ می‌توانند از سامانۀ ارتباطات ماهواره‌ای یامال (Yamal) متعلق به گازپروم اسپیس بهره بگیرند.

به گفتۀ آندری بوگینسکی (Andrei Boginsky)، مدیر اجرایی گازپروم اسپیس، سامانه‌های فضایی این شرکت، خدمات ارتباطات ماهواره‌ای و دسترسی به اینترنت را در بالگردهای ساخته شده توسط شرکت‌های هلدینگ فراهم می‌نماید. طبق اظهارات وی، بستۀ خدمات ارتباطات ماهواره‌ای قرار است در سال آینده به اپراتورهای بالگردهای آنسات (Ansat) و ام‌آی-۳۸ (Mi-38) و سپس برای انواع دیگر بالگردهای غیرنظامی ارائه گردد.

همچنین یک شبکۀ مشترک ارتباطات ماهواره‌ای برای اپراتورهای هلیکوپترهای ساخت روسیه پیش‌بینی شده است. طبق توافق صورت گرفته، ارائۀ خدمات برای مشتریان روسی و خارجی و خدمات پس از فروش سامانه‌های ارتباطات ماهواره‌ای نصب شده بر روی بالگردها صورت خواهد گرفت.

منبع: tass
سازمان ها | Russian Helicopters | gazprom space systems
افراد | Andrei Boginsky

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری دو شرکت انگلیسی برای پرتاب ریزماهواره

1398/05/23
شرکت انگلیسی اوربکس (Orbex) ارائه دهنده خدمات پرتاب موشک‌های سبک اعلام کرد که با شرکت انگلیسی این‌اسپیس میژنز (In-Space Missions) برای پرتاب یک ریزماهواره با نام فارادی-۲ب (Faraday-2b) قرارداد...

همکاری دو شرکت فضایی لوکزامبورگی با هدف بهبود در صنعت بیمه

1398/05/27
شرکت لوکزامبورگی کلئوس اسپیس (.Kleos Space S.A) که در زمینه ارائه داده‌های شناسایی فرکانس رادیویی فعالیت می‌کند، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارث‌لب لوکزامبورگ (.EarthLab Luxembourg S.A) به...

زمینه‌های همکاری سازمان فضایی استرالیا و شرکت بوئینگ

1398/06/03
استرالیا تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ارزش بازار فضایی خود را از ۳/۹ میلیارد دلار استرالیا (معادل ۲/۷ میلیارد دلار آمریکا) به ۱۲ میلیارد دلار استرالیا (معادل ۸/۳ میلیارد دلار آمریکا) افزایش...

پربازدیدکننده ترین خبر

گامی دیگر در راستای نخستین پرتاب تجاری پاکسازی زباله‌های فضایی

شرکت آسترواسکیل (Astroscale) به تازگی اعلام کرده است که با پایان یافتن مراحل بازبینی طراحی و آزمایش زیرسامانه‌ها، وارد فاز مونتاژ، ادغام و تست (AIT) ماموریت السا-دی (ELSA-d) شده است. السا-دی نخستین ماموریت غیر دولتی پاکسازی زباله‌های فضایی در جهان است و در مدار LEO فعالیت خواهد کرد. این ماموریت شامل دو سازه فضایی ۱۸۰ و ۲۰ کیلوگرمی می‌باشد. طی این ماموریت، سازه بزرگتر با نام سرویسر (Servicer)، سازه کوچک‌تر با نام کلاینت (Client) را به طور متناوب آزادسازی و با آهنربا جذب می‌کند تا فناوری‌های لازم برای پاکسازی زباله‌های فضایی از جمله جست و جو، شناسایی، جذب و از مدار خارج کردن را به اثبات برساند. مزیت السا-دی نسبت به ماموریت‌های پاکسازی زباله فضایی در گذشته این است که زباله‌ها را به صورت نیمه‌خودکار جذب می‌کند. با نصب سازه کلاینت بر روی سرویسر در اوایل سال ۲۰۲۰، طبق برنامه‌ریزی‌ها السا-دی توسط حامل فضایی سایوز از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد.