1398/06/30

بالگردهای روسی از سال ۲۰۲۰ به سامانه ارتباطات ماهواره‌ای مجهز خواهند شد

در نتیجه توافقی که اخیرا میان دو شرکت روسی راشن هلیکوپترز (Russian Helicopters) و گازپروم اسپیس (Gazprom Space Systems) منعقد شده است،‌ اپراتورهای بالگردهای تولید شده در روسیه از سال ۲۰۲۰ می‌توانند از سامانه ارتباطات ماهواره‌ای یامال (Yamal) متعلق به گازپروم اسپیس بهره بگیرند.
بالگردهای روسی از سال ۲۰۲۰ به سامانه ارتباطات ماهواره‌ای مجهز خواهند شد

در نتیجۀ توافقی که اخیراً میان دو شرکت روسی راشن هلیکوپترز (Russian Helicopters) و گازپروم اسپیس (Gazprom Space Systems) منعقد شده است،‌ اپراتورهای بالگردهای تولید شده در روسیه از سال ۲۰۲۰ می‌توانند از سامانۀ ارتباطات ماهواره‌ای یامال (Yamal) متعلق به گازپروم اسپیس بهره بگیرند.

به گفتۀ آندری بوگینسکی (Andrei Boginsky)، مدیر اجرایی گازپروم اسپیس، سامانه‌های فضایی این شرکت، خدمات ارتباطات ماهواره‌ای و دسترسی به اینترنت را در بالگردهای ساخته شده توسط شرکت‌های هلدینگ فراهم می‌نماید. طبق اظهارات وی، بستۀ خدمات ارتباطات ماهواره‌ای قرار است در سال آینده به اپراتورهای بالگردهای آنسات (Ansat) و ام‌آی-۳۸ (Mi-38) و سپس برای انواع دیگر بالگردهای غیرنظامی ارائه گردد.

همچنین یک شبکۀ مشترک ارتباطات ماهواره‌ای برای اپراتورهای هلیکوپترهای ساخت روسیه پیش‌بینی شده است. طبق توافق صورت گرفته، ارائۀ خدمات برای مشتریان روسی و خارجی و خدمات پس از فروش سامانه‌های ارتباطات ماهواره‌ای نصب شده بر روی بالگردها صورت خواهد گرفت.

منبع: tass
سازمان ها | Russian Helicopters | gazprom space systems
افراد | Andrei Boginsky

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری دو شرکت انگلیسی برای پرتاب ریزماهواره

1398/05/23
شرکت انگلیسی اوربکس (Orbex) ارائه دهنده خدمات پرتاب موشک‌های سبک اعلام کرد که با شرکت انگلیسی این‌اسپیس میژنز (In-Space Missions) برای پرتاب یک ریزماهواره با نام فارادی-۲ب (Faraday-2b) قرارداد...

همکاری دو شرکت فضایی لوکزامبورگی با هدف بهبود در صنعت بیمه

1398/05/27
شرکت لوکزامبورگی کلئوس اسپیس (.Kleos Space S.A) که در زمینه ارائه داده‌های شناسایی فرکانس رادیویی فعالیت می‌کند، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارث‌لب لوکزامبورگ (.EarthLab Luxembourg S.A) به...

زمینه‌های همکاری سازمان فضایی استرالیا و شرکت بوئینگ

1398/06/03
استرالیا تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ارزش بازار فضایی خود را از ۳/۹ میلیارد دلار استرالیا (معادل ۲/۷ میلیارد دلار آمریکا) به ۱۲ میلیارد دلار استرالیا (معادل ۸/۳ میلیارد دلار آمریکا) افزایش...

پربازدیدکننده ترین خبر

فرود موفق فالکون-۹ و اهمیت بازگشت‌پذیری حامل‌های فضایی+فیلم

حامل فضایی دو مرحله‌ای فالکون-9 (Falcon-9) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) روز ۳۰مه (۱۰خرداد) طی مأموریتی موسوم به دمو-۲ (Demo-2) با موفقیت کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) این شرکت را که حامل فضانوردان ناسا بود، به مدار زمین برد. مرحله اول این حامل پس از حدوداً ۱۲ دقیقه از آغاز پرتاب، با رسیدن به مدار لئو و جدایش کرو دراگون از آن، به‌سمت سکوی فرود در آب‌های آزاد بازگشت و با موفقیت در موقعیت تعیین‌شده فرود آمد.