1398/07/02

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

الون ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ (Starship) را منتشر کرده است.
انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

الون ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ (Starship) را منتشر کرده است.

در یکی از تصاویر منتشر شده سرهم‌بندی طرح اولیه استارشیپ ام‌کا‌۱ (Starship Mk1) در مقر پرتاب این شرکت واقع در منطقه بوکاچیکا (Boca Chica) در تگزاس جنوبی دیده می‌شود. در پس زمینه تصویر نیز می‌توان ساختمانی حاوی قطعات و تجهیزات مختلف را مشاهده نمود.

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

در عکس دیگر کلوزآپی از یک بخش از بدنه فضاپیما به تصویر کشیده شده است.

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

طبق اعلام اسپیس‌ایکس قرار است از این فضاپیمای ۱۸۰ فوتی برای حمل و نقل مسافر به مریخ و ماه و همچنین پرتاب ماهواره به مدار زمین استفاده شود.

در حال حاضر این شرکت مشغول آماده‌سازی این فضاپیما در جنوب ایالت تگزاس است. ماسک مدتی پیش اعلام کرد که تیم تحت مدیریت وی فضاپیمای استارشیپ را تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی روی سطح ماه فرود می‌آورد و یک یا دو سال بعد از آن نیز انسان را با خود به سطح قمر زمین می‌رساند.

سازمان ها | SpaceX
افراد | Elon Musk

ماهواره‌بر و پرتاب | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

نسخه بروزرسانی شده فضاپیمای استارشیپ اوایل مرداد رونمایی می‌شود

1398/04/19
ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد که اواخر ماه جاری میلادی خبرهای خوبی برای علاقمندان به فضا دارد. وی در حساب کاربری خود در توئیتر خبر داد که اواخر این...

آزمایش فضاپیمای استارهاپر با موفقیت انجام شد

1398/05/07
​​​پس از شکست آزمایش فضاپیمای استارهاپر (Starshopper) در روز چهارشنبه (۲ مرداد ماه)، شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) این آزمایش را پنجشنبه شب (۳ مرداد ماه) با موفقیت به انجام رساند. طی این...

آزمایش موفق استارهاپر و قدمی دیگر به سوی مریخ

1398/06/09
یک نمونه از حامل فضایی استارهاپر (Starhopper) متعلق به شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) که ابعادی مشابه به یک تانکر آبی غول‌پیکر داشت، روز سه‌شنبه 27 آگوست با موفقیت تا ارتفاع 500 فوت (تقریبا 150...

پربازدیدکننده ترین خبر

چین ماهواره دیگری از سری گائوفن-۹ را به‌همراه یک ماهواره توسعه و تحقیق به فضا پرتاب کرد

چین چهارمین ماهواره از سری ماهواره‌های سنجشی گائوفن-۹ (Gaofen-9) را به‌همراه یک ماهواره توسعه و تحقیق در مدار لئو قرار داد. طی این مأموریت که روز ۶اوت (۱۶مرداد) ساعت ۰۴:۰۱ به‌وقت گرینویچ انجام شد، ماهواره گائوفن-۹ و ماهواره کوچکی به‌نام Q-SAT سوار بر حامل فضایی لانگ مارچ-۲دی (Long March-2D) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) به فضا پرتاب شدند. ماهواره‌های گائوفن-۹ دارای قدرت تفکیک مکانی زیر یک متر بوده که مانند سایر ماهواره‌های گائوفن، تحت برنامه دولتی «سامانه رصد زمین با وضوح بالای چین» (China High-definition Earth Observation System به‌اختصار CHEOS) به فضا پرتاب شده‌اند.