1398/06/16

توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

مایک پمپئو (Mike Pompeo)، وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آمریکا برای نخستین بار سازمان فضایی غیرنظامی ایران را که همان فناوری پرتاب ماهواره مورد استفاده در موشک‌های بالیستیک را به کار می‌گیرد، تحریم کرد.»
توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

مایک پمپئو (Mike Pompeo)، وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آمریکا برای نخستین بار سازمان فضایی غیرنظامی ایران را که همان فناوری پرتاب ماهواره مورد استفاده در موشک‌های بالیستیک را به کار می‌گیرد، تحریم کرد. ما از متحدان خود می‌خواهیم به منظور جلوگیری از توسعه برنامه موشکی بالیستیک توسط ایران به ما بپیوندند.»

توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا (United States Department of the Treasury) روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) طی بیانیه‌ای از تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران خبر داد. مطابق اعلام این وزارتخانه، پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. 

در همین راستا پمپئو در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «ایالات متحده به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی خود به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند. تلاش ایران در روز ۲۹ اوت (۷ شهریور) برای پرتاب یک ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.»

سازمان ها | United States Department of the Treasury
افراد | Mike Pompeo

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آمریکا سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران را تحریم کرد

1398/06/13
وزارت خزانه‌داری آمریکا (United States Department of the Treasury) روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) طی بیانیه‌ای از تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران خبر داد. مطابق اعلام این وزارتخانه، پژوهشگاه...

واکنش وزیر ارتباطات به تحریم نهاد‌های فضایی ایران توسط آمریکا

1398/06/13
محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد.

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست مأموریت پرتاب ماهواره‌بر تجاری چین باعث نابودی دو ماهواره شد+فیلم

ماهواره‌بر تجاری چین موسوم به کوآیژو-۱۱ (Kuaizhou-11) در اولین پرتاب خود شکست خورد و در نتیجه آن دو ماهواره نیز از بین رفتند. کوآیژو-۱۱ روز جمعه ۱۰ژوئیه (۲۰تیر) ساعت ۰۴:‍۱۷ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) در شمال غربی چین به فضا پرتاب شد. در ویدئوی منتشرشده از این مأموریت، لحظات اولیه پرتاب ظاهراً بدون مشکل خاصی انجام گرفته و گزارش‌هایی غیررسمی نیز از جدایش مراحل اول و دوم این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای منتشر شده است؛ اما در نهایت کوآیژو-۱۱ نتوانست به مدار موردنظر برسد و چین سومین شکست را در نوزدهمین عملیات پرتاب‌های خود طی سال جاری میلادی تجربه کرد.