1398/06/16

توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

مایک پمپئو (Mike Pompeo)، وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آمریکا برای نخستین بار سازمان فضایی غیرنظامی ایران را که همان فناوری پرتاب ماهواره مورد استفاده در موشک‌های بالیستیک را به کار می‌گیرد، تحریم کرد.»
توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

مایک پمپئو (Mike Pompeo)، وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آمریکا برای نخستین بار سازمان فضایی غیرنظامی ایران را که همان فناوری پرتاب ماهواره مورد استفاده در موشک‌های بالیستیک را به کار می‌گیرد، تحریم کرد. ما از متحدان خود می‌خواهیم به منظور جلوگیری از توسعه برنامه موشکی بالیستیک توسط ایران به ما بپیوندند.»

توجیه وزیر خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه صنعت هوافضای ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا (United States Department of the Treasury) روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) طی بیانیه‌ای از تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران خبر داد. مطابق اعلام این وزارتخانه، پژوهشگاه هوافضا، سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. 

در همین راستا پمپئو در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «ایالات متحده به ایران اجازه نخواهد داد از برنامه فضایی خود به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه موشک‌های بالیستیک استفاده کند. تلاش ایران در روز ۲۹ اوت (۷ شهریور) برای پرتاب یک ماهواره‌بر به فضا، فوریت این تهدید را نشان می‌دهد.»

سازمان ها | United States Department of the Treasury
افراد | Mike Pompeo

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آمریکا سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران را تحریم کرد

1398/06/13
وزارت خزانه‌داری آمریکا (United States Department of the Treasury) روز سه‌شنبه (۱۲ شهریور) طی بیانیه‌ای از تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران خبر داد. مطابق اعلام این وزارتخانه، پژوهشگاه...

واکنش وزیر ارتباطات به تحریم نهاد‌های فضایی ایران توسط آمریکا

1398/06/13
محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تحریم سه نهاد غیرنظامی فضایی ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد.

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.