1398/06/13

همکاری شرکت لوکزامبورگی و آژانس فضایی اروپا

شعبه شرکت دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) در لوکزامبورگ و آژانس فضایی اروپا (ESA) توافقی به ارزش ۱.۴۲۵ میلیون یورو به امضا رسانده‌اند که هدف از آن ادامه توسعه پلتفرم عملیات منظومه بزرگ ماهواره‌ای (Mega-Constellation Operations Platform به اختصار MCOP) متعلق به این شرکت است.
همکاری شرکت لوکزامبورگی و آژانس فضایی اروپا

شعبه شرکت دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) در لوکزامبورگ و آژانس فضایی اروپا (ESA) توافقی به ارزش ۱.۴۲۵ میلیون یورو به امضا رسانده‌اند که هدف از آن ادامه توسعه پلتفرم عملیات منظومه بزرگ ماهواره‌ای (Mega-Constellation Operations Platform به اختصار MCOP) متعلق به این شرکت است. ایجاد و توسعه MCOP در سال ۲۰۱۸ بر اساس اولین قرارداد میان این دو آغاز گردید. تأمین بودجه این قرارداد را نیز آژانس فضایی لوکزامبورگ (Luxembourg Space Agency) و به واسطه برنامه ملی فضایی این کشور موسوم به لوکزایمپالس (LuxIMPULSE) به عهده گرفته است؛ برنامه‌ای که توسط آژانس فضایی اروپا در حال اجراست.

قرارداد جدید، گام‌اسپیس را قادر خواهد ساخت تا مدیریت منظومه ماهواره‌ای و نتیجه کار MCOP را ارتقاء داده و آن را به سطح بالاتری برساند. از جمله ویژگی‌های جدیدی که طی این توسعه حاصل می‌شوند می‌توان به شبیه‌سازی منظومه‌ ماهواره‌ای، برنامه‌ریزی جهت بهینه‌سازی عملیات و همچنین افزایش قابلیت خودکاری آن به منظور کاهش بار کاری اپراتور اشاره نمود.

نیلز باس (Niels Buus) مدیر عامل گام‌اسپیس می‌گوید: «مشتریان ما بیش از پیش به جنبه‌های پیمایشی و عملیاتی طرح‌های منظومه‌‌ای ماهواره‌های خود توجه می‌کنند؛ از این رو و با کمک MCOP قادر به پاسخگویی به نیازهای مشتریان در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری آن‌ها خواهیم بود.»

منبع: spacewatch

اقتصاد فضایی | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روشی بهتر برای مدیریت منظومه‌های ماهواره‌ای

1398/05/06
امروزه منظومه‌های ماهواره‌های مخابراتی پرتعداد که با عنوان ابرمنظومه نیز شناخته می‌شوند به یکی از روندهای اصلی در صنعت فضایی تبدیل شده‌اند. انتظار می‌رود که این منظومه‌های ماهواره‌ای پایه‌گذار...

همکاری دو شرکت فضایی لوکزامبورگی با هدف بهبود در صنعت بیمه

1398/05/27
شرکت لوکزامبورگی کلئوس اسپیس (.Kleos Space S.A) که در زمینه ارائه داده‌های شناسایی فرکانس رادیویی فعالیت می‌کند، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارث‌لب لوکزامبورگ (.EarthLab Luxembourg S.A) به...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر اتصال مریخ‌نورد جدید ناسا به حامل فضایی برای انجام مأموریت پرتاب

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود، به مرحله فوقانی حامل فضایی اطلس ۵ (Atlas V) متصل شد. این مریخ‌نورد که حین پرتاب توسط دماغه‌ مخروطی محافظت می‌شود، بین روزهای ۳۰‌ژوئیه (۹مرداد) تا ۱۵اوت (۲۵مرداد) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد. استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) آژانس فضایی آمریکا توسعه یافته، قرار است یک سال مریخی (معادل ۶۸۷ روز زمینی) را در سیاره سرخ سپری کند.