1398/06/15

تجربه زندگی در غارهای مریخی!

به ابتکار شرکت اسپانیایی استرولند (Astroland Agency)، گردشگران می‌توانند در غاری زندگی کنند که شرایط زندگی در مریخ در آن شبیه‌سازی شده است. ارتباط شرکت کنندگان در این سفر مریخی به کلی از دنیای بیرون قطع می‌شود و مدت سه شبانه‌روز را در ایستگاهی ویژه با نام آرس (Ares) می‌گذرانند که در یک غار در کوه‌‌های...
تجربه زندگی در غارهای مریخی!

به ابتکار شرکت اسپانیایی استرولند (Astroland Agency)، گردشگران می‌توانند در غاری زندگی کنند که شرایط زندگی در مریخ در آن شبیه‌سازی شده است. ارتباط شرکت‌کنندگان در این سفر مریخی از دنیای بیرون به کلی قطع می‌شود و مدت سه شبانه‌روز را در ایستگاهی ویژه با نام آرس (Ares) می‌گذرانند که در یک غار در کوه‌‌های کانتابرین (Cantabrian) اسپانیا واقع شده است؛ این غار 60 متر ارتفاع و نیم کیلومتر طول دارد.

البته برنامه شرکت‌کنندگان قبل از آن با یک دوره آموزش سه هفته‌ای از راه دور و سه روز آموزش جسمانی و روانی عملی با هدف یادگیری زندگی در شرایط موجود در این زیستگاه آغاز می‌شود. شرکت‌کنندگان چگونگی زندگی انسان در مریخ را در داخل این غار تجربه خواهند کرد.

تجربه زندگی در غارهای مریخی!

دیوید سبایوس (David Ceballos) مدیرعامل استرولند می‌گوید: «محیط مریخ با دمای پایین، وزش باد شدید و میزان بالای تابش خورشیدی بسیار شدید است؛ به همین دلیل گروه‌های اعزامی به سیاره سرخ برای بقای خود هیچ چاره‌ای به جز زندگی زیرزمینی ندارند و مناسب‌ترین راه برای حفظ حیات انسان، زندگی در زیر سطح مریخ خواهد بود. ما در این غار وضعیت مناسبی برای انجام آزمایش زندگی در مریخ را به وجود آورده‌ایم.»

تجربه زندگی در غارهای مریخی!

ایستگاه آرس مجهز به آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، لباس‌های فضانوردی، لباس‌های ویژه برای مأموریت‌های مختلف، اتاقک‌های زندگی، آزمایشگاه آب‌کشت یا هیدروپونیک (Hydroponics)، سامانه‌های خودگردان و تولید آب مستقل، پرینترهای سه بعدی، آشپزخانه، بخش تفریحی، سالن بدنسازی، وسایل کمک‌های زیستی اضطراری، موادغذایی به طور خاص برای هر یک از اعضا و برخی تجهیزات دیگر است. شرکت کنندگان برای این سفر سه روزه می‌بایست مبلغی در حدود ۶ هزار یورو پرداخت نمایند.

سازمان ها | Astroland Agency
افراد | David Ceballos

تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

شواهدی از زیست‌پذیر بودن مریخ در گذشته‌های دور

1398/04/26
زیست‌پذیر بودن مریخ موضوع برخی از فیلم‌های علمی تخیلی، رمان‌ها و حتی برخی انیمیشن‌ها بوده است. البته شاید این میزان شیفتگی به سیاره سرخ، ناشی از همسایگی آن با زمین باشد؛ اما آیا واقعا روزی...

قابل سکونت کردن مریخ با یک اینچ هواژل سیلیسی!

1398/05/01
به تازگی محققان دانشگاه هاروارد (Harvard University) نشان داده‌اند که لایه‌های نازکی از هواژل (aerogel) سیلیسی می‌تواند علاوه بر گرم کردن سطح مریخ، جلوی اشعه ماوراء بنفش را بگیرد، در حالی...

تاکید دوباره مدیرعامل اسپیس‌ایکس بر بمباران اتمی مریخ!

1398/05/27
ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) با انتشار توییتی بار دیگر بر دیدگاه خود مبنی بر بمباران اتمی مریخ با هدف تبدیل آن به سیاره‌ای قابل سکونت برای بشر، پافشاری کرد.

ایده جدید ایلان ماسک برای زمینی‌سازی مریخ؛ استفاده از هزاران ماهواره آینه‌دار

1398/06/03
ایلان ماسک (Elon Musk) پس از پیشنهاد منفجر کردن بمب اتم برای زمینی‌سازی مریخ راه حل دیگری برای قابل سکونت کردن این سیاره پیشنهاد داده است؛ استفاده از هزاران ماهواره آینه‌دار برای گرم کردن...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.