1398/06/13

طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

شرکت گیت‌وی فاندیشن (Gateway Foundation) از طرح اولیه از یک هتل تجاری-فضایی رونمایی کرد که شبیه یک چرخ بزرگ با قطر ۱۹۰ متر است. این هتل با نام ایستگاه ون براون (Von Braun Station)‌ از ۲۴ ماژول ساخته شده و هر هفته ۱۰۰ نفر می‌توانند در آن اقامت کنند.
طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

شرکت گیت‌وی فاندیشن (Gateway Foundation) از طرح اولیه از یک هتل تجاری-فضایی رونمایی کرد که شبیه یک چرخ بزرگ با قطر ۱۹۰ متر است. این هتل با نام ایستگاه ون براون (Von Braun Station)‌ از ۲۴ ماژول ساخته شده و هر هفته ۱۰۰ نفر می‌توانند در آن اقامت کنند؛ برخی از ماژول ها نیز آماده اجاره هستند. علاوه بر آن آشپزخانه‌های کامل در آن ساخته می‌شود.

به گفته تیم آلاتوره (Tim Alatorre) طراح ارشد این پروژه، پیش‌بینی می‌شود این هتل فضایی تا سال ۲۰۲۵ وارد مرحله خدمات‌دهی شود و هر هفته ۱۰۰ توریست در آن اقامت کنند. آلاتوره در این باره می‌گوید: «به تدریج سفر به فضا به یک گزینه عادی برای تعطیلات انسان‌های روی زمین تبدیل می‌شود. از آنجا که هزینه‌های اقامت افراد در فضا همچنان بالا است بیشتر افراد تصور می‌کنند توریسم فضایی فقط برای افراد بسیار ثروتمند فراهم خواهد شد. البته تا چند سال آینده این امر حقیقت دارد اما گیت‌وی فاندیشن تصمیم دارد سفر به فضا را برای همه ممکن کند.»

طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

این هتل فضایی با توجه به فناوری‌های به کار رفته در ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی، احداث می‌شود؛. اما نکته متمایز آن وجود گرانش مصنوعی در هتل است. طراحی آن نیز با توجه به طرح‌های اولیه ورنر ون براون (Wernher von Braun)، مهندس هوافضای آمریکایی، در دهه ۱۹۵۰ میلادی انجام شده است.

طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

ایستگاه ون براون شبیه یک چرخ با قطر ۱۹۰ متر است که  می‌‌چرخد و نیروی گرانشی ایجاد می‌کند که مشابه آن در ماه احساس می‌شود. ۲۴ ماژول دور این چرخ قرار می‌گیرند که مناسب اقامت افراد هستند. این هتل همچنین دارای رستوران، کنسرت‌های موسیقی، سالن نمایش فیلم و محل سیمنارهای آموزشی خواهد بود.

طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

طراح این هتل تخمین می‌زند ایستگاه مذکور گنجایش ۴۰۰ نفر را داشته باشد. برخی از ماژول‌های ایستگاه نیز به مشتریان خصوصی فروخته می‌شود و دولت‌ها و سازمان‌های علمی نیز می‌توانند به اجاره بعضی ماژول‌ها اقدام نمایند.

طرح اولیه هتل فضایی با گرانشی شبیه به ماه+تصاویر

فضای داخلی اتاق‌ها نیز از مواد طبیعی ساخته می‌شود. آلاتوره در این باره می‌گوید: «پیشرفت در علوم مواد سبب ساخت مواد طبیعی سبک با قابلیت پاکسازی آسان شده و این مواد در ساخت فضاهای داخلی هتل جایگزین سنگ و چوب می‌شوند، زیرا در حال حاضر استفاده از این مواد در مدار زمین ممکن نیست.»

سازمان ها | Gateway Foundation
افراد | Tim Alatorre | Wernher von Braun

فضانوردی و سرنشین‌دار | توریسم فضایی | تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

حمل مشعل المپیک توکیو در فضا توسط ۲ فضانورد ژاپنی

1398/05/21
کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ۲ فضانورد را به عنوان سفیر برای حمل مشعل المپیک در فضا معرفی کرد. بر اساس اعلام مسئولان، سوچی نوگوچی (Soichi Noguchi) و آکیهیگو هوشیده (Akihiko...

توریسم فضایی؛ تفریح میلیاردرها به بهای نابودی محیط زیست!

1398/05/08
توریسم فضایی از سال آینده و با دیدار گردشگران از ایستگاه فضایی و پروازهای فضایی شرکت‌های خصوصی وارد عصر جدیدی خواهد شد. هرچند این روش به تأمین هزینه‌های سرسام‌آور صنایع فضایی کمک می‌کند...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر اتصال مریخ‌نورد جدید ناسا به حامل فضایی برای انجام مأموریت پرتاب

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود، به مرحله فوقانی حامل فضایی اطلس ۵ (Atlas V) متصل شد. این مریخ‌نورد که حین پرتاب توسط دماغه‌ مخروطی محافظت می‌شود، بین روزهای ۳۰‌ژوئیه (۹مرداد) تا ۱۵اوت (۲۵مرداد) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد. استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) آژانس فضایی آمریکا توسعه یافته، قرار است یک سال مریخی (معادل ۶۸۷ روز زمینی) را در سیاره سرخ سپری کند.