1398/06/11

سرعت شبکه مخابراتی ایستگاه فضایی بین‌المللی دو برابر شد

شبکه ارتباطی ایستگاه فضایی بین‌المللی به‌ روز رسانی شد تا نرخ تبادل داده ها به ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد. از این پس فضانوردان و تیم کنترل زمینی می‌توانند سریع تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
سرعت شبکه مخابراتی ایستگاه فضایی بین‌المللی دو برابر شد

شبکه ارتباطی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به‌‌روزرسانی شد تا نرخ تبادل داده‌ها به ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد. از این پس فضانوردان و تیم کنترل زمینی می‌توانند سریع‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

با این به‌روزرسانی دانشمندان ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌توانند تا دو برابر بیشتر نسبت به قبل، داده به زمین ارسال کرده و دریافت کنند. در نتیجه فضانوردان قادر به انجام آزمایش‌هایی خواهند بود که به داده‌های حجیم‌تری نیاز دارد. آن‌ها همچنین می‌توانند تصاویر و ویدیوهایی با قدرت تفکیک مکانی بالاتر و داده‌هایی با جزئیات بیشتر را به زمین مخابره کنند.

سرعت شبکه مخابراتی ایستگاه فضایی بین‌المللی دو برابر شد

فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی آزمایش‌های علمی مهمی را در محیط خلاء انجام می‌دهند

در این به‌روز‌رسانی، معماری شبکه فضایی (Space Network) به‌روز شد و پردازنده‌های مراکز سازمان ناسا (NASA) با نمونه‌های بهتر تعویض شدند. همچنین روترهای (Router) ایستگاه‌های زمینی نیز با نمونه‌های بهبود یافته عوض شدند.

از جمله آزمایش‌‌هایی که توسط ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام می‌شود می‌توان به اندازه‌گیری رفتار ژل‌ها در محیط‌های با گرانش ضعیف (ریزگرانش)، تحلیل اطلاعات بدن فضانوردان مثل تعداد سلول‌های خون و مشاهده تأثیر بی‌وزنی روی رگ‌های خونی و قلب اشاره کرد. پس از افزایش سرعت تبادل داده‌ها دانشمندان می‌توانند داده‌های ذکر شده را با سرعت بیشتری به مراکز ناسا روی زمین بفرستند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی داده‌ها را با ارسال امواج رادیویی به ماهواره‌ها به زمین مخابره می‌کند، امواج توسط آنتن‌های روی زمین دریافت می‌شوند، این آنتن‌ها شبکه‌ای به نام شبکه فضایی را تشکیل داده و داده‌ها را به مراکز ناسا در سطح آمریکا می‌فرستند. مراکز نیز امواج رادیویی را پردازش و آن‌ها را به اطلاعات قابل فهم تبدیل می‌کنند. روند ارسال داده‌ها به ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز به همین‌ شکل ولی وارونه صورت می‌گیرد.

منبع: دیجیاتو
سازمان ها | NASA

مخابرات ماهواره‌ای | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

ارتش آمریکا با پرتاب ماهواره مخابراتی ارتباطات ارتش خود را بهبود می‌بخشد

1398/05/17
شرکت یو‌ال‌ای (United Launch Alliance) یک ماهواره نظامی را برای ارتش آمریکا پرتاب کرد. این پرتاب پنجشنبه ۸ اوت (۱۷ مرداد) ساعت ۷:۱۲ به وقت محلی (۱۵:۴۲ به وقت ایران) توسط حامل فضایی اطلس-۵...

وان‌وب پرتاب ماهانه ماهوارهای مخابراتی را آغاز می‌کند

1398/05/05
مسئولان شرکت وان‌وب (OneWeb) اعلام کردند این شرکت قصد دارد در ماه دسامبر پرتاب ماهانه ۳۵ تا ۴۰ ماهواره مخابراتی را آغاز کند. گرگ وایلر (Greg Wyler) موسس و مدیر اجرایی وان‌وب گفت: «این شرکت...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر اتصال مریخ‌نورد جدید ناسا به حامل فضایی برای انجام مأموریت پرتاب

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود، به مرحله فوقانی حامل فضایی اطلس ۵ (Atlas V) متصل شد. این مریخ‌نورد که حین پرتاب توسط دماغه‌ مخروطی محافظت می‌شود، بین روزهای ۳۰‌ژوئیه (۹مرداد) تا ۱۵اوت (۲۵مرداد) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد. استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) آژانس فضایی آمریکا توسعه یافته، قرار است یک سال مریخی (معادل ۶۸۷ روز زمینی) را در سیاره سرخ سپری کند.