1398/06/11

برگزاری جلسات تخصصی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی در رابطه با ماهواره پارس ۲

رئیس پژوهشگاه فضایی گفت: «فعالیت‌های مقدماتی برای پروژه پارس ۲ انجام شده است و تا دو ماه دیگر جلسات تخصصی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی برگزار می‌شود.» وی تصریح کرد: «پس از این جلسات، جمع‌بندی‌های اولیه انجام می‌شود تا بتوانیم این پروژه را با اطلاعات کامل آغاز نماییم.»
برگزاری جلسات تخصصی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی در رابطه با ماهواره پارس ۲

حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی، در رابطه با ماهواره سنجشی پارس ۲ گفت: «پارس ۲ پروژه‌ای است که باید پس از اتمام و پرتاب پارس ۱ مورد توجه ویژه قرار بگیرد.» وی افزود: «تا زمانی که پارس ۱ پرتاب نشود، ما به صورت رسمی پروژه ساخت ماهواره پارس ۲ را آغاز نمی‌کنیم.»

صمیمی خاطرنشان کرد: «البته فعالیت‌های مقدماتی برای پروژه پارس ۲ انجام شده است و تا دو ماه دیگر جلسات تخصصی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی برگزار می‌شود.» رئیس پژوهشگاه فضایی تصریح کرد: «پس از این جلسات، جمع‌بندی‌های اولیه انجام می‌شود تا بتوانیم این پروژه را با اطلاعات کامل آغاز نماییم.» 

صمیمی در تیر ماه سال جاری از آغاز پروژه ماهواره پارس ۲ خبر داده و گفته بود این ماهواره قرار است با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران و دانشگاه‌های معتبر کشور به عنوان یک پروژه مشترک اجرایی گردد. طبق گفته وی در این ماهواره از حسگرهای ساخت پژوهشگاه فضایی استفاده خواهد شد. وی همچنین از آماده شدن مدل پروازی ماهواره سنجشی پارس ١ تا آبان ماه سال جاری خبر داده بود. 

ماهواره‌های سنجش از دور پارس در کنار ایستگاه‌های زمینی و مراکز پردازش و نیز سامانه‌های کاربردی، زیست‌بوم پارس را تشکیل می‌دهند و در این زیست‌بوم بالغ بر ۲۶سامانه کاربردی از پایش حوادث غیر مترقبه تا حوزه کشاورزی و منابع طبیعی دیده شده است.

داخلی | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از پروژه ماهواره سنجشی پارس ۲ به زودی

1398/04/21
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی از ساخت مراکزی برای حمایت از استارت‌آپ‌های فضاپایه در تهران و اصفهان خبر داد. وی همچنین در مراسم اختتامیه...

آزمون خلاء حرارت سامانه پیشرانش ماهواره پارس ۱ با موفقیت انجام شد

1398/05/06
خلاء حرارت سامانه پیشرانش ماهواره پارس ۱ با موفقیت تمام مراحل آزمون را پشت سر گذاشت. پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران، در روز پنجشنبه سوم مرداد، آزمون خلاء حرارت سامانه پیشرانش ماهواره پارس...

ماهواره ناهید ۱ جهت قرارگیری در مدار تحویل وزارت دفاع می‌شود

1398/05/12
محمد جواد آذری جهرمی گفت: «کار پژوهشگران پژوهشگاه فضایی در خصوص ماهوره ناهید ۱ تمام و آزمایش‌های نهایی انجام شده و احتمالاً ظرف یکی دو هفته آینده این ماهواره برای قرار گرفتن در مدار تحویل...

براری: امسال سه ماهواره ناهید ۱، ظفر و پارس ۱ در مدار قرار می‌گیرند

1398/06/04
رئیس سازمان فضایی ایران، از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان در دولت دوازدهم را صنعتی و کاربردی کردن فناوری فضایی دانست و ابراز امیدواری کرد امسال سه ماهواره ناهید ۱، ظفر و پارس ۱ در مدار...

پربازدیدکننده ترین خبر

روسیه در فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است

​آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) اعلام کرده در ‌فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است. دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس این آژانس، با بیان اینکه کار ساخت ایستگاه جدید را باید هرچه سریع‌تر آغاز کرد، گفت: «روسیه همواره در عرصه ساخت ایستگاه‌های فضایی پیشتاز بوده است.» به‌گفته راگوزین، ایستگاه فضایی بین‌المللی حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد کرد و در شماری از قسمت‌های آن نشانه‌های فرسودگی دیده می‌شود.