1398/06/11

تراکنش ماهواره‌ای بیت‌کوین امکان‌پذیر می‌شود

با امکاناتی که شرکت کانادایی بلاک‌استریم (Blockstream) فراهم کرده است تراکنش‌های ارز دیجیتال بیت‌کوین از راه ماهواره امکان‌پذیر می‌شود. شرکت بلاک‌استریم در زمینه فناوری بلاک‌چین (blockchain) یا زنجیره بلوکی فعالیتی می‌کند یعنی همان فناوری‌ای که ارز دیجیتال بیت‌کوین برای ثبت اطلاعات مالکیت و تراکنش‌های...
تراکنش ماهواره‌ای بیت‌کوین امکان‌پذیر می‌شود

با امکاناتی که شرکت کانادایی بلاک‌استریم (Blockstream) فراهم کرده است تراکنش‌های ارز دیجیتال بیت‌کوین از راه ماهواره امکان‌پذیر می‌شود. شرکت بلاک‌استریم در زمینۀ فناوری بلاک‌چین (blockchain) یا زنجیرۀ بلوکی فعالیتی می‌کند، یعنی همان فناوری‌ای که ارز دیجیتال بیت‌کوین برای ثبت اطلاعات مالکیت و تراکنش‌های خود از آن بهره می‌گیرد. این شرکت شبکه‌ای از ایستگاه‌های زمینی فراهم کرده است که با استفاده از آن اطلاعات، زنجیرۀ بلوکی بیت‌کوین مستقیم از راه ماهواره مخابره می‌شود و قطعی یا در دسترس نبودن  شبکۀ اینترنت مانع انجام تبادلات بیت‌کوین نخواهد شد.


تراکنش ماهواره‌ای بیت‌کوین امکان‌پذیر می‌شود

انگیزۀ استفاده از ماهواره برای تبادلات بیت‌کوین، کاهش موانع بر سر راه رواج استفاده از این رمزارز است. شبکۀ ماهواره‌ای بلاک‌استریم محدوده وسیعی از زمین را شامل می‌شود. آمریکای شمالی با استفاده از ماهوارۀ گلکسی ۱۸ (Galaxy 18)، آمریکای جنوبی با ماهواره یوتلست ۱۱۳ (Eutelsat 113)، اروپا با ماهوارۀ تلستار ۱۱ان (Telestar 11N)، آسیا با ماهوارۀ تلستار ۱۱وی (Telestar 11V) و آفریقا با استفاده از ماهوارۀ تلستار ۱ان (Telestar 11N) پوشش داده می‌شود.

عملکرد این شبکه به این صورت است که  ایستگاه‌هایی زمینی متصل به ماهواره وجود دارند که با نام تله‌پورت (teleports) شناخته می‌شوند و بلوک‌ها را به ماهواره‌ها ارسال می‌کنند. هرگاه ماهواره‌ها سیگنالی دریافت کنند آن را به زمین مخابره می‌کنند. کاربرانی که به آنتنی کوچک و ابزار دریافت‌کننده مجهز هستند این بلوک‌ها را دریافت می‌کنند. برای اطمینان از شفافیت و بی‌درزبودن عملیات، هر ایستگاه زمینی سیگنال‌هایی از ایستگاه‌های زمینی دیگر دریافت می‌کند و بنابراین همۀ این تله‌پورت‌ها به‌هنگام خواهند بود. اطلاعات فرکانس کاری شبکۀ ماهواره‌ای بلاک‌استریم در تصویر قابل‌مشاهده است.

منبع: cryptonewsz
سازمان ها | Blockstream

خدمات و کاربردها | مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی چین از پلتفرم داده ابری برای صنعت تجاری فضایی

1398/04/29
آکادمی علوم چین (CAS) به تازگی از یک پلتفرم داده ابری فناوری-پایه که به صورت اختصاصی برای صنعت فضایی تجاری طراحی شده، رونمایی کرده است. این پلتفرم به منظور ارائه راه حل‌های جامع برای فعالان...

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست مأموریت پرتاب ماهواره‌بر تجاری چین باعث نابودی دو ماهواره شد+فیلم

ماهواره‌بر تجاری چین موسوم به کوآیژو-۱۱ (Kuaizhou-11) در اولین پرتاب خود شکست خورد و در نتیجه آن دو ماهواره نیز از بین رفتند. کوآیژو-۱۱ روز جمعه ۱۰ژوئیه (۲۰تیر) ساعت ۰۴:‍۱۷ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) در شمال غربی چین به فضا پرتاب شد. در ویدئوی منتشرشده از این مأموریت، لحظات اولیه پرتاب ظاهراً بدون مشکل خاصی انجام گرفته و گزارش‌هایی غیررسمی نیز از جدایش مراحل اول و دوم این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای منتشر شده است؛ اما در نهایت کوآیژو-۱۱ نتوانست به مدار موردنظر برسد و چین سومین شکست را در نوزدهمین عملیات پرتاب‌های خود طی سال جاری میلادی تجربه کرد.