1398/06/09

موتورهای موشکی آر‌ دی-۱۹۱ در منطقه پرم تولید خواهند شد

دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، اعلام کرد منطقه پرم (Perm) را برای تولید موتورهای موشکی آر.دی-۱۹۱ (RD-191) انتخاب کرده است. آر.دی-۱۹۱ از نوع موتورهای موشکی سازگار با محیط زیست است که در موشک‌های نوع آنگارا (Angara) بکار گرفته می‌شود.
موتورهای موشکی آر‌ دی-۱۹۱ در منطقه پرم تولید خواهند شد

سیروس برزو: دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، اعلام کرد منطقه پرم (Perm) را برای تولید موتورهای موشکی آر.دی-۱۹۱ (RD-191) انتخاب کرده است. آر.دی-۱۹۱ از نوع موتورهای موشکی سازگار با محیط زیست است که در موشک‌های نوع آنگارا (Angara) بکار گرفته می‌شود. 

اظهارات راگوزین در یک جلسه کاری با ماکسیم رشتنیکف (Maxim Reshetnikov) فرماندار منطقه پرم در نمایشگاه هوافضایی ماکس-۲۰۱۹ (MAKS-2019) در ژوکوفسکی بیان شد. به گفته رشتنیکف یکی از مباحث اصلی این نشست، ایجاد یک شهرک صنعتی با نام نووی زوزدنی (Novi Zvezdney) در پرم و نوسازی شرکت پروتن پی.ام (Proton-PM) به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های روسکاسموس است که پیش‌بینی می‌شود تولید انبوه موتورهای موشکی ار.دی-۱۹۱ با سوخت سازگار با محیط زیست در آنجا انجام گیرد. 

راگوزین در مصاحبه مطبوعاتی اظهار امیدواری کرد که این امر تأثیر مفیدی بر منطقه داشته باشد؛ او گفت: «بعد از بررسی‌های لازم تولید موتور ار.دی-۱۹۱ در این منطقه آغاز خواهد شد. این موتور کاملا سازگار با محیط زیست است. ما عاشق قلمرو پرم هستیم و نمی‌خواهم در چنین منطقه زیبایی اثر نامطلوب محیط زیستی بوجود آید.»

قرار است تولید موتورهای موشکی ار.دی-۱۹۱ برای موشک آنگارا از سال ۲۰۲۳ با شروع تولید انبوه موشک‌های این خانواده افزایش یابد.

موتورهای موشکی آر‌ دی-۱۹۱ در منطقه پرم تولید خواهند شد

در همین راستا، راگوزین ضمن ابراز علاقه خود به توسعه زیرساخت های اجتماعی لازم برای شهرک صنعتی نووی زوزدنی، گفت: «در اینجا من از فرماندار بخاطر تمام تلاش‌هایش در زمینه توسعه زیرساخت‌ها بسیار سپاسگزارم. کسانی که قبلاً به پرم می‌آمدند دیده‌اند که اینجا یک شهر در حال توسعه است. در حال حاضر مشاغل جدیدی بوجود آمده و متخصصان مختلفی مشغول به کار شده‌اند. مسلما جمعیت این شهر در آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت زیرا با ایجاد کار، به جذب نیروی بیشتر نیاز خواهد بود و لازم است که برای آن‌ها نه تنها جاده، بلکه امکانات زیستی بیشتری از جمله یک مدرسه خوب وجود داشته باشد.»

رشتنیکف نیز در مصاحبه‌اش اعلام کرد که برنامه جامعی برای توسعه نووی زوزدنی در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ زیرساخت‌های مختلف زیستی، آموزشی و ورزشی از جمله گسترش و نوسازی درمانگاه محلی و دانشکده‌های فنی و همچنین محل‌های مسکونی برای حدود یک هزار خانوار تکمیل شود.

آنگارا خانواده‌‌ای از پرتابگرهای سازگار با محیط زیست در رده‌های مختلف قدرت شامل موشک‌های سبک آنگارا-۱.۲ (Angara-1.2)، متوسط آنگارا-آ۳ (Angara-A3)، سنگین آنگارا-آ‌۵ (Angara-A5) و همچنین موشک به روز شده آنگارا-آ۵ام (Angara-A5M) هستند.

سازمان ها | roscosmos | Proton-PM
افراد | Dmitry Rogozin | Maxim Reshetnikov

ماهواره‌بر و پرتاب | ایستگاه‌های زمینی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

نسل جدید ماهواره‌های هواشناسی روسیه وارد خدمت شدند

1398/04/14
آژانس فضایی روسیه(Roscosmos) اولین پرتاب موفق در راستای جایگزینی ماهواره‌های هواشناسی خود را انجام داد. در این پرتاب ماهواره سنجش‌از‌دور میتیور ام-۲-۲(Meteor-M 2-2) جمعه ۵ جولای (۱۴ تیر)...

ادامه راه روسیه برای جایگزینی ماهواره‌های مخابراتی نظامی ارتش

1398/05/09
آژانس فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، یک ماهواره مخابراتی متعلق به ارتش روسیه را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب در راستای برنامه روسیه برای نوسازی ماهواره‌های مخابراتی نظامی‌ این کشور است....

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست مأموریت پرتاب ماهواره‌بر تجاری چین باعث نابودی دو ماهواره شد+فیلم

ماهواره‌بر تجاری چین موسوم به کوآیژو-۱۱ (Kuaizhou-11) در اولین پرتاب خود شکست خورد و در نتیجه آن دو ماهواره نیز از بین رفتند. کوآیژو-۱۱ روز جمعه ۱۰ژوئیه (۲۰تیر) ساعت ۰۴:‍۱۷ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) در شمال غربی چین به فضا پرتاب شد. در ویدئوی منتشرشده از این مأموریت، لحظات اولیه پرتاب ظاهراً بدون مشکل خاصی انجام گرفته و گزارش‌هایی غیررسمی نیز از جدایش مراحل اول و دوم این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای منتشر شده است؛ اما در نهایت کوآیژو-۱۱ نتوانست به مدار موردنظر برسد و چین سومین شکست را در نوزدهمین عملیات پرتاب‌های خود طی سال جاری میلادی تجربه کرد.