1398/06/06

هند از فناوری روسیه برای اعزام انسان به فضا استفاده می‌کند

دهلی نو قصد دارد از تجهیزات و فناوری‌های روسی برای ساخت کپسول حامل فضانوردان هندی و اعزام آن‌ها به فضا استفاده کند. دولت هند بودجه‌ای ۱.۴ میلیارد دلاری به اولین پروژه اعزام انسان به فضا که قرار است در سال ۲۰۲۲ انجام شود، اختصاص داده است.
هند از فناوری روسیه برای اعزام انسان به فضا استفاده می‌کند

دهلی نو قصد دارد از تجهیزات و فناوری‌های روسی برای ساخت کپسول حامل فضانوردان هندی و اعزام آن‌ها به فضا استفاده کند. آژانس فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos)، در بیانیه‌ای اعلام کرده که هند و روسیه در طول اجلاس اقتصادی شرق که قرار است در تاریخ ۴ تا ۶ سپتامبر (۱۳ تا ۱۵ شهریور ) در شهر ولادی وستوک (Vladivostok) روسیه برگزار شود، قرارداد تامین قطعات و تجهیزات مانند  صندلی‌های خدمه، پنجره‌ها و لباس فضانوردان در برنامه هند برای اعزام انسان به فضا را به امضا خواهند رساند.

براساس این بیانیه قرار است مقامات بلندپایه هند و روسیه در حاشیه این اجلاس با یکدیگر دیدار داشته باشند. دو کشور همچنین برای همکاری در زمینه فناوری موتور، کنترل ماهواره و پروازهای فضایی با حضور انسان، با یکدیگر مذاکره خواهند کرد. این دو کشور یک قرارداد نیز امضا کرده‌اند که طبق آن، فضانوردان هندی توسط روسیه آموزش خواهند دید.

دولت هند بودجه‌ای ۱.۴ میلیارد دلاری به اولین پروژه اعزام انسان به فضا که قرار است در سال ۲۰۲۲ انجام شود، اختصاص داده است. نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر هند در سخنرانی خود در مراسم روز استقلال هند ( ۱۵ ماه اوت سال ۲۰۱۸) از برنامه دهلی نو برای پرتاب یک انسان به فضا تا سال ۲۰۲۲ در راستای طرح گاگانیان (Gaganyaan) یا پرواز انسان در فضا پرده برداشت.

بر اساس این طرح هند قصد دارد در یک مأموریت هفت روزه، سه فضانورد را در خارج از جو زمین قرار دهد. موفقیت در این طرح، هند را در میان باشگاه سه عضوی آمریکا، روسیه و چین قرار خواهد داد که توانسته‌اند مأموریت‌های فضایی با حضور انسان را به انجام برسانند.

سازمان ها | roscosmos
افراد | narendra modi

فضانوردی و سرنشین‌دار | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

دومین ماموریت هند به ماه انجام شد

1398/04/31
چاندریان-۲ (Chandrayaan 2) دومین ماموریت سازمان فضایی هند (ISRO) به ماه است و هدف آن مطالعه عناصر اولیه و سیرتکامل ماه است. چانداریان-۲ دارای سه بخش اصلی است که شامل یک مدارگرد، یک سطح‌نشین...

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

1398/05/29
آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری...

پربازدیدکننده ترین خبر

منع استفاده از اینترنت ماهواره‌ای کشورهای غربی در روسیه

مجلس دومای روسیه تصمیم دارد برای افراد و شرکت‌هایی که از خدمات اینترنت ماهواره‌ای کشورهای غربی استفاده می‌کنند، جریمه‌ای در نظر بگیرد. این قانون شامل خدمات اینترنت ماهواره‌ای شرکت‌ آمریکایی اسپیس‌ایکس (SpaceX)، شرکت وان وب (OneWeb) متعلق به انگلیس و هند یا دیگر شرکت‌های اروپایی و آمریکایی می‌شود. قانون پیشنهادی به‌دنبال جلوگیری از دسترسی به اینترنت با استفاده از خدمات منظومه‌های ماهواره‌ای غیر روسی است.