1398/06/05

اضافه شدن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون

آژانس فضایی اروپا (ESA) به تازگی در صفحه اینستاگرام خود تصاویری از اضافه کردن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون (Orion) را به اشتراک گذاشته است. هدف از این کار آماده‌سازی این کپسول جهت انتقال به مرکز پلام بروک (Plum Brook Station) متعلق به سازمان ناسا (NASA) در ماه سپتامبر است.
اضافه شدن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون

آژانس فضایی اروپا (ESA) به تازگی در صفحه اینستاگرام خود تصاویری از اضافه کردن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون (Orion) را به اشتراک گذاشته است. هدف از این کار آماده‌سازی این کپسول جهت انتقال به مرکز پلام بروک (Plum Brook Station) متعلق به سازمان ناسا (NASA) در ماه سپتامبر است. پلام بروک یک مرکز آزمایش از راه دور مرتبط با مرکز تحقیقاتی گلن (Glenn Research Center) ناسا می‌باشد که در ایالت اوهایو (Ohio) آمریکا واقع شده است.

اضافه شدن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون

در حال حاضر ناسا در حال آماده سازی کپسول اوریون برای ارسال به مدار ماه است و قرار است در مرکز پلام بروک آزمایش شبیه‌سازی در فضا انجام گیرد.

اضافه شدن پنل سپر حرارتی به کپسول اوریون

اوریون کپسولی است که برای انتقال انسان‌ها به ماه و بازگرداندن آن‌ها به زمین طراحی شده است. اوریون که در لغت به معنی شکارچی است، جدیدترین فضاپیمای سازمان فضایی ناسا برای حمل انسان به فضا و اکتشافات دور دست از جمله سیاره مریخ است.

مراحل اجرایی این فضاپیما پس از اتمام پروژه شاتل (Shuttle)‌ کلید خورد و نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را در ۵ دسامبر ۲۰۱۴ با موفقیت انجام داد. هدف بلندپروازنه ناسا این است که ماموریت قمری خود را در سال ۲۰۲۴ میلادی انجام دهد و طی‌ آن قصد دارد یک فضانورد زن را به عنوان نخستین زن به ماه اعزام نماید.

شایان ذکر است طبق تفاهم‌نامه‌ای میان ناسا و آژانس فضایی اروپا، این آژانس نیز در پروژه فضاپیمای اوریون همکاری می‌کند. بر اساس این تفاهمنامه همکاری، آژانس فضایی اروپا وظیفه ساخت ماژول سرویس (service module) این فضاپیما را برعهده گرفته است.

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب آزمایشی اوریون با موفقیت انجام شد+فیلم

1398/04/12
سازمان فضایی آمریکا، ناسا، فضاپیمای جدید اوریون (Orion) را با موفقیت به فضا فرستاد. این سازمان قصد داشت یک مأموریت برای آزمایش یک جزء ضروری از کپسول سرنشین‌دار اوریون انجام دهد.

انجام موفقیت‌آمیز آزمایش مهم فضاپیمای اوریون+فیلم

1398/05/23
موتور اصلی فضاپیمای اوریون (Orion) متعلق به سازمان ناسا (NASA) که قرار است در سال ۲۰۲۰ به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس (Artemis) مورد استفاده قرار گیرد، به تازگی آزمایش بسیار مهمی را با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.