1398/06/02

اعلام رسمی آغاز کار فرماندهی فضایی ارتش آمریکا

مایک پنس (Mike Pence) معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی اخیر خود در شورای ملی فضایی (National Space Council) اعلام كرد كه تا اواخر ماه جاری میلادی، گامی اساسی در ایجاد جدیدترین شاخه ارتش برداشته خواهد شد. طبق اظهارات پنس، فرماندهی فضایی ارتش ایالات متحده (U.S. Space Command) از ۲۹ اوت (۷ شهریور) رسما...
اعلام رسمی آغاز کار فرماندهی فضایی ارتش آمریکا

مایک پنس (Mike Pence) معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی اخیر خود در شورای ملی فضایی (National Space Council) اعلام كرد كه تا اواخر ماه جاری میلادی، گامی اساسی در ایجاد جدیدترین شاخه ارتش برداشته خواهد شد.

طبق اظهارات پنس، فرماندهی فضایی ارتش ایالات متحده (U.S. Space Command) از ۲۹ اوت (۷ شهریور) رسما شروع به کار می‌کند. این واحد متشکل از ۸۷ نفر تحت فرماندهی ژنرال نیروی هوایی، جان ریموند (John Raymond)، که توسط مجلس سنای آمریکا (United States Senate) به عنوان اولین فرمانده این نیروها انتخاب شده است، فعالیت خواهند کرد. به گفته پنس، انتظار می‌رود شاخه نظامی نیروی فضایی تا سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود که البته این امر مستلزم جلب موافقت کنگره (U.S. Congress) و تأمین بودجه مورد نیاز است.

اعلام رسمی آغاز کار فرماندهی فضایی ارتش آمریکا

پنس در اظهارات خود تصریح کرد: «نیروی فضایی ایالات متحده اطمینان خواهد داد كه کشور ما برای دفاع از مردم، منافع و اعتبارمان در پهنه بی‌کران فضا و همچنین در اینجا، روی زمین، از آمادگی لازم برخوردار است و این مهم با استفاده از فناوری‌ها جهت پشتیبانی از دفاع مشترک برای دسترسی به فضای بیرون از کره زمین محقق می‌شود.»

فرماندهی فضایی آمریكا در حقیقت یگان متحد ارتش ایالات متحده است كه مسئول عملیات‌های دفاعی این كشور در فضا محسوب می‌گردد. این یازدهمین فرماندهی یگان رزمی متحد وزارت دفاع آمریکا (U.S. Department of Defense)، در كنار فرماندهی استراتژیك (U.S. Strategic Command)، فرماندهی عملیات ویژه (United States Special Operations Command) و سایر فرماندهی‌های نظامی این کشور است.

طبق گفته معاون وزیر دفاع آمریکا، پاتریک شاناهان (Patrick Shanahan)، در حالی که نیروی فضایی (U.S. Space Force) و فرماندهی فضایی این کشور با یکدیگر به فعالیت خواهند پرداخت اما این دو نهادهای یکسانی نیستند؛ نیروی فضایی تأمین کننده پرسنل، منابع و امکانات جهت پشتیبانی از عملیات‌ها فضایی است، در حالی که فرماندهی فضایی به عنوان یک ستاد عملیاتی خدمت خواهد کرد که ظرفیت‌ها و امکانات را به کار گرفته و عملیات‌های فضایی را هدایت خواهد نمود. 

در دسامبر سال ۲۰۱۸ بود که دونالد ترامپ (Donald Trump) دستور ایجاد فرماندهی فضایی آمریکا را صادر کرد. شایان ذکر است هزینه نیروی فضایی آمریکا بالغ بر دو میلیارد دلار برآورد شده است.

جنگ‌های فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

پنتاگون در فکر ساخت پاسگاه نظامی فضایی

1398/04/16
مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون (Pentagon)، قصد دارد پاسگاه فضایی نظامی مشابه فیلم استارتِرک (Star Trek) در فضا بسازد و در نهایت خدمه انسانی را در آن مستقر کند.

فرانسه فرماندهی فضایی تشکیل می‌دهد

1398/04/25
امانوئل مکرون (Emmanuel Macron)، رئیس جمهور فرانسه همزمان با جشن‌های روز ملی فرانسه معروف به جشن‌های روز باستیل (Bastille Day) اعلام کرد که فرماندهی نیروی فضایی را ایجاد می‌کند. رئیس جمهور...

افزایش بودجه نظامی فضایی فرانسه

1398/05/07
اخیرا وزیر دفاع فرانسه گفته است که این کشور بودجه فضایی-نظامی خود را افزایش می‌دهد.وزیر دفاع فرانسه در ژوئن ۲۰۱۸ از ایده‌ای مشابه ایده دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس‌جمهور ایالات‌ متحده...

درخواست روسیه برای موضع‌گیری کشورها جهت جلوگیری از نظامی شدن فضا

1398/05/16
وزارت امور خارجه روسیه در پی اعلام اخیر فرانسه مبنی بر راهبرد جدید دفاعی فضایی این کشور بیانیه‌ای صادر کرد و از همه کشورهای عضو سازمان ملل (United Nations) درخواست کرد تا نسبت به این مسئله...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر ماهواره‌ای از شدت خسارات انفجار بندر بیروت

عصر روز سه‌شنبه ۴اوت (۱۴مرداد) انفجار عظیمی در بندر شهر بیروت، پایتخت لبنان، رخ داد؛ انفجاری که خسارات بسیار شدیدی را متوجه این بندر و اطراف آن کرد و هزاران کشته و مجروح برجای گذاشت. اکنون شرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs) تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرده که با مقایسه بندر بیروت، قبل و بعد از انفجار، شدت این خسارات و ابعاد آن را به‌خوبی نشان داده است.