1398/05/30

نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، خود را برای عبور یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین آماده می‌کند. این سیارک ۹۹۹۴۲ آپوفیس (99942 Apophis) نام دارد و بنابر برآوردها ۱۰ سال دیگر از کنار زمین عبور خواهد کرد.
نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، خود را برای عبور یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین آماده می‌کند. این سیارک ۹۹۹۴۲ آپوفیس (99942 Apophis) نام دارد و بنابر برآوردها ۱۰ سال دیگر از کنار زمین عبور خواهد کرد. 

سیارک مذکور نود و نه هزار و نهصد و چهل و دومین سیارک کشف شده‌ است که در ۱۹ ژوئن سال ۲۰۰۴ رصد شد. داده‌های اولیه نشان می‌دهد که این سیارک در سال ۲۰۲۹ با فاصله کمی از کنار زمین خواهد گذشت؛ ناسا در تلاش است تا سیارک را منحرف کند و خطرات احتمالی را کاهش دهد. 

آپوفیس تقریباً با سرعت ۲۵ هزار مایل در ساعت حرکت می‌کند و قطر آن ۳۲۵ متر است؛ اندازه و نزدیکی این سیارک به زمین باعث شده است که به طور بالقوه در دسته سیارک‌های خطرناک طبقه‌بندی شود.

نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

سازمان ها | NASA

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناپدید شدن سیارکی که ممکن بود به زمین برخورد کند

1398/04/30
در شرایطی که احتمال ضعیفی برای برخورد سیارک QV89 2006 با کره زمین وجود داشت، آژانس فضایی اروپا تایید کرده که علی‌رغم پیگیری موضوع هنوز سیارک یاد شده را در آسمان رؤیت نکرده و بنابراین نمی‌توان...

۳ سیارک از نزدیکی زمین عبور کردند

1398/05/08
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، سه سیارک را که در حال نزدیک شدن به زمین بودند، ردیابی کرد که یکی از آن‌ها به اندازه یک بوئینگ ۷۴۷ بود، هرچند که هیچ یک از آن‌ها تبدیل به تهدیدی برای ما به...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.