1398/05/30

نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، خود را برای عبور یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین آماده می‌کند. این سیارک ۹۹۹۴۲ آپوفیس (99942 Apophis) نام دارد و بنابر برآوردها ۱۰ سال دیگر از کنار زمین عبور خواهد کرد.
نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، خود را برای عبور یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین آماده می‌کند. این سیارک ۹۹۹۴۲ آپوفیس (99942 Apophis) نام دارد و بنابر برآوردها ۱۰ سال دیگر از کنار زمین عبور خواهد کرد. 

سیارک مذکور نود و نه هزار و نهصد و چهل و دومین سیارک کشف شده‌ است که در ۱۹ ژوئن سال ۲۰۰۴ رصد شد. داده‌های اولیه نشان می‌دهد که این سیارک در سال ۲۰۲۹ با فاصله کمی از کنار زمین خواهد گذشت؛ ناسا در تلاش است تا سیارک را منحرف کند و خطرات احتمالی را کاهش دهد. 

آپوفیس تقریباً با سرعت ۲۵ هزار مایل در ساعت حرکت می‌کند و قطر آن ۳۲۵ متر است؛ اندازه و نزدیکی این سیارک به زمین باعث شده است که به طور بالقوه در دسته سیارک‌های خطرناک طبقه‌بندی شود.

نگرانی ناسا از عبور یک سیارک از نزدیکی زمین

سازمان ها | NASA

کاوش‌های فضایی |

نظرات بینندگان
ناشناس
1398/9/10 07:20:28
با سلام بنده خودم حس عجیبی نسبت به سال ۲۰۲۹ دارم و احساس میکنم قرار است اتفاق عجیبی رخ دهد که ان شا الله جهان به سمت بهتری حرکت میکند پس به امید چنین روزی که اللهم عجل لولیک الفرج زودتر محقق شود
ان شا الله
نظر شما
اخبار مرتبط

ناپدید شدن سیارکی که ممکن بود به زمین برخورد کند

1398/04/30
در شرایطی که احتمال ضعیفی برای برخورد سیارک QV89 2006 با کره زمین وجود داشت، آژانس فضایی اروپا تایید کرده که علی‌رغم پیگیری موضوع هنوز سیارک یاد شده را در آسمان رؤیت نکرده و بنابراین نمی‌توان...

۳ سیارک از نزدیکی زمین عبور کردند

1398/05/08
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، سه سیارک را که در حال نزدیک شدن به زمین بودند، ردیابی کرد که یکی از آن‌ها به اندازه یک بوئینگ ۷۴۷ بود، هرچند که هیچ یک از آن‌ها تبدیل به تهدیدی برای ما به...

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست مأموریت پرتاب ماهواره‌بر تجاری چین باعث نابودی دو ماهواره شد+فیلم

ماهواره‌بر تجاری چین موسوم به کوآیژو-۱۱ (Kuaizhou-11) در اولین پرتاب خود شکست خورد و در نتیجه آن دو ماهواره نیز از بین رفتند. کوآیژو-۱۱ روز جمعه ۱۰ژوئیه (۲۰تیر) ساعت ۰۴:‍۱۷ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) در شمال غربی چین به فضا پرتاب شد. در ویدئوی منتشرشده از این مأموریت، لحظات اولیه پرتاب ظاهراً بدون مشکل خاصی انجام گرفته و گزارش‌هایی غیررسمی نیز از جدایش مراحل اول و دوم این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای منتشر شده است؛ اما در نهایت کوآیژو-۱۱ نتوانست به مدار موردنظر برسد و چین سومین شکست را در نوزدهمین عملیات پرتاب‌های خود طی سال جاری میلادی تجربه کرد.