1398/05/27

تاکید دوباره مدیرعامل اسپیس‌ایکس بر بمباران اتمی مریخ!

ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) با انتشار توییتی بار دیگر بر دیدگاه خود مبنی بر بمباران اتمی مریخ با هدف تبدیل آن به سیاره‌ای قابل سکونت برای بشر، پافشاری کرد.
تاکید دوباره مدیرعامل اسپیس‌ایکس بر بمباران اتمی مریخ!

ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) با انتشار توییتی بار دیگر بر دیدگاه خود مبنی بر بمباران اتمی مریخ با هدف تبدیل آن به سیاره‌ای قابل سکونت برای بشر، پافشاری کرد. وی به تازگی توییتی با این مضمون منتشر کرده است: «بمباران اتمی مریخ»؛ و چند ساعت بعد مجددا توییت دیگری منتشر کرد که در آن آمده بود: «تی‌شرت به زودی!»

این که آیا ماسک واقعا در مورد فروش تی‌شرت‌های «به مریخ حمله اتمی کنید!» جدی است یا نه روشن نیست اما تردیدی وجود ندارد که وی در ایده خود برای تبدیل بشر به گونه‌های میان سیاره‌ای مصمم است.

تاکید دوباره مدیرعامل اسپیس‌ایکس بر بمباران اتمی مریخ!

ماسک از سال ۲۰۱۵ تاکنون بارها دیدگاه خود را در این‌باره به اشتراک گذاشته است. او قبلا در یک ایده عجیب اعلام کرده بود که بمباران اتمی مریخ می‌تواند این سیاره را گرم و قابل سکونت کند! دما در مریخ به صورت میانگین ۶۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر است و ماسک پیشنهاد بمباران اتمی مریخ را ارائه داده است تا دمای این سیاره بالا برود و این سیاره گرم شود. وی ادعا کرده است که راه‌های مختلفی برای رسیدن به هدف زندگی در مریخ وجود دارد اما این ایده سریع‌ترین مسیر ممکن است. ماسک عقیده دارد که استفاده از بمب هسته‌ای گرمای بسیار زیادی ایجاد می‌کند و باعث ذوب شدن یخ‌های دی‌اکسید کربن موجود بر روی مریخ می‌شود. 

با انتشار حجم زیاد دی‌اکسید کربن، اتمسفر مریخ ضخیم‌تر شده و این امکان را ایجاد می‌کند تا آب بر روی سطح این سیاره به وجود آید. این در حالی است که اتمسفر مریخ از ۹۶ درصد دی‌اکسید کربن تشکیل شده و تنها کمتر از یک درصد آن اکسیژن است که تنفس را برای انسان‌ها غیرممکن می‌کند. با این حال ایلان ماسک گفته است که هنوز مریخ بهترین سیاره جایگزین زمین برای زندگی انسان‌ها به حساب می‌آید. 

ماسک همواره از برنامه‌هایش برای ایجاد سکونتگاه در سطح مریخ با جسارت و شهامت خاصی سخن به میان آورده است و این در واقع یکی از ماموریت‌های اصلی اسپیس‌ایکس به شمار می‌رود. این شرکت اکنون در حال آزمایش نمونه اولیه‌ای از فضاپیماهای خود است که ماسک امیدوار است در نهایت بتوانند انسان‌ها را به این سیاره بفرستند.

این نمونه که استارهاپر (Starhopper) نام دارد اخیرا و پس از یک تلاش ناموفق، نخستین آزمایش موفقیت‌آمیز خود را پشت سر گذاشت. آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، امید دارد تا از فضاپیماهای اسپیس‌ایکس در سفرهای آتی به ماه و مریخ استفاده نماید.   

سازمان ها | SpaceX | NASA
افراد | Elon Musk

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ایلان ماسک: استارشیپ در سال ۲۰۲۱ روی ماه می‌نشیند

1398/05/02
ایلان ماسک (Elon Musk) مدیر عامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) در تازه‌ترین اظهار نظر خود اعلام کرده که تیم تحت مدیریت وی فضاپیمای استارشیپ (Starship) را تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی روی سطح ماه...

ربات انسان‌نمای ناسا پایگاه مریخ را می‌سازد؟

1398/05/09
از زمانی که ربات انسان‌نمای سازمان ناسا (NASA) موسوم به والکری (Valkyrie) معرفی شده است، وظایف زیادی برای این ربات تعریف شده که شامل طراحی، نگهداری و حفاظت از تجهیزات ناسا می‌شود اما به...

طرح ناسا و آژانس فضایی اروپا برای انتقال قطعاتی از مریخ به زمین

1398/05/12
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، و آژانس فضایی اروپا (European Space Agency) در حال کار بر روی ماموریتی هستند که طی آن قرار است قطعات و نمونه‌هایی عالی و بکر را از مریخ به زمین انتقال دهند؛...

همکاری ناسا و آژانس فضایی اروپا برای بررسی آثار زندگی در مریخ

1398/05/13
نمایندگان آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، و آژانس فضایی اروپا (ESA) برای اولین بار به تشریح جزئیات برنامه همکاری‌های مشترک خود در مورد مریخ‌نورد بعدی ناسا، مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020)، پرداختند.

پربازدیدکننده ترین خبر

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حادثه انفجار نطنز و گمانه‌زنی‌ها درباره آن

روز پنج‌شنبه ۱۲تیر حادثه انفجاری در تأسیسات هسته‌ای نظنز واقع در استان اصفهان رخ داد؛ تأسیساتی که بخشی از مجموعه زیرزمینی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران برای غنی‌سازی اورانیوم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشار تصاویر ماهواره‌ای گمانه‌زنی‌هایی را به‌دنبال داشته است. ماهواره‌های ناسا نیز که آتش‌سوزی‌های جهان را رصد می‌کنند، وقوع آتش‌سوزی در شمال غربی تأسیسات نطنز را تایید کرده‌اند؛ زمان آتش‌سوزی حدوداً ساعت ۲ بامداد روز ۱۲تیر بوده است.