1398/05/27

رئیس پژوهشگاه فضایی بر آمادگی دائمی بالون مدیریت بحران برای شرایط خاص تأکید کرد

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جمع مدیران گروه سامانه‌های بازگشت‌پذیر پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی بر آمادگی دائمی بالون مدیریت بحران برای شرایط خاص تاکید کرد. صمیمی در فروردین ماه امسال با اعلام اقدامات این پژوهشگاه برای ایجاد ارتباطات اینترنتی در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل اخیر از اعزام بالون...
رئیس پژوهشگاه فضایی بر آمادگی دائمی بالون مدیریت بحران برای شرایط خاص تأکید کرد

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جمع مدیران گروه سامانه‌های بازگشت‌پذیر پژوهشکده سامانه‌های حمل‌و‌نقل فضایی بر آمادگی دائمی بالون مدیریت بحران برای شرایط خاص تأکید کرد. حسین صمیمی همچنین از آزمایشگاه شماره ٢ تراسترهای فضایی، نمونه مهندسی تجمیع شده ماهواره ناهید ٢ بازدید کرد.

صمیمی در فروردین ماه امسال با اعلام اقدامات این پژوهشگاه برای ایجاد ارتباطات اینترنتی در مناطق آسیب دیده ناشی از سیل اخیر از اعزام بالون مدیریت بحران به استان لرستان خبر داده بود. این بالون جهت حل مشکلات ارتباطی در شهرستان پلدختر در ارتفاع ۱۰۰ متری به پرواز درآمد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه بالون مذکور قادر به حمل محموله ۵۰ کیلوگرمی است، در این مورد اظهار کرده بود: «این بالون می‌تواند اینترنت منطقه را تأمین کند و خوشبختانه این اقدام نیز یکی از برگ‌های زرین کارنامه کاری پژوهشگاه به شمار می‌آید، اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.»

رئیس پژوهشگاه فضایی بر آمادگی دائمی بالون مدیریت بحران برای شرایط خاص تأکید کرد

به گفته صمیمی، پژوهشگاه فضایی ایران در بحران سیل اخیر دو خدمت برنامه سنجش از دور و بالون مدیریت بحران را به منظور تأمین ارتباطات اینترنتی ارائه کرده است.

داخلی | خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

پژوهشگاه فضایی، بالون مخابراتی جدیدی تولید می‌کند

1398/04/30
حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، درباره آخرین وضعیت پروژه ساخت و بهره‌برداری از بالون‌های مخابراتی و ارتباطی گفت: «به دنبال تجهیز بالون جدید هستیم و زمانی که کار این بالون تمام شود،...

رونمایی از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی در ماه آینده

1398/05/22
حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در برنامه کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن گفت: «خبرهای خوشی در راه است. مدل مهندسی پیش‌رانش ناهید ۲ و بلوک انتقال مداری سامان به جای خوبی رسیده...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.