1398/06/05

تصویر منطقه‌ای از کره زمین که از منظر فضا بسیار جلب توجه می‌کند

کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) و یکی از فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۰ (Expedition 60) تصویری را به اشتراک گذاشت که به گفته او یکی از برجسته‌ترین مناطق جغرافیایی کره زمین است و از فضا بسیار جلب توجه می‌کند.
تصویر منطقه‌ای از کره زمین که از منظر فضا بسیار جلب توجه می‌کند

کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) و یکی از فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۰ (Expedition 60) تصویری را به اشتراک گذاشت که به گفته او یکی از برجسته‌ترین مناطق جغرافیایی کره زمین است و از فضا بسیار جلب توجه می‌کند. این تصویر منطقه شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا (Baja California Peninsula) را نشان می‌دهد که در شمال غربی مکزیک قرار دارد و از فاصله ۲۵۰ مایلی زمین ثبت شده است. 

هم‌اکنون ۶ فضانورد ماموریت اکسپدیشن ۶۰ در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برند و آزمایش‌های متعدد و مهمی را در راستای خدمت به بشریت به انجام می‌رسانند. 

سازمان ها | NASA
افراد | Christina Koch

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر ناسا از فضانورد زن ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال آزمایش یک ربات

1398/05/07
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از فضانورد زن ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرد که در حال آزمایش یک دستیار رباتیک است. در این تصویر کریستینا کخ (Christina Koch) یکی از فضانوردان...

نخستین تصویر ثبت شده از زمین توسط فضانورد جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/05/14
لوکا پرامیتانو (Luca Parmitano) فضانورد آژانس فضایی اروپا (European Space Agency) که به همراه دو فضانورد دیگر به تازگی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شده است، نخستین عکس خود را از فضا...

نخستین تصویر فضاپیمای چاندرایان-۲ از زمین

1398/05/16
آژانس پژوهش‌های فضایی هند (ISRO) در حساب رسمی خود در توییتر، نخستین تصویر فضاپیمای چاندرایان-۲ (Chandrayaan-2) را از زمین منتشر کرده است.

۴ تصویر زیبا از زمین از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/05/19
فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به تازگی چند عکس جدید از زمین ثبت کرده‌اند؛ عکس‌هایی که از فاصله‌ی ۲۵۰ مایلی از فراز زمین گرفته شده‌اند.

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.