1398/06/05

تصویر منطقه‌ای از کره زمین که از منظر فضا بسیار جلب توجه می‌کند

کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) و یکی از فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۰ (Expedition 60) تصویری را به اشتراک گذاشت که به گفته او یکی از برجسته‌ترین مناطق جغرافیایی کره زمین است و از فضا بسیار جلب توجه می‌کند.
تصویر منطقه‌ای از کره زمین که از منظر فضا بسیار جلب توجه می‌کند

کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) و یکی از فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۰ (Expedition 60) تصویری را به اشتراک گذاشت که به گفته او یکی از برجسته‌ترین مناطق جغرافیایی کره زمین است و از فضا بسیار جلب توجه می‌کند. این تصویر منطقه شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا (Baja California Peninsula) را نشان می‌دهد که در شمال غربی مکزیک قرار دارد و از فاصله ۲۵۰ مایلی زمین ثبت شده است. 

هم‌اکنون ۶ فضانورد ماموریت اکسپدیشن ۶۰ در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برند و آزمایش‌های متعدد و مهمی را در راستای خدمت به بشریت به انجام می‌رسانند. 

سازمان ها | NASA
افراد | Christina Koch

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر ناسا از فضانورد زن ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال آزمایش یک ربات

1398/05/07
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از فضانورد زن ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرد که در حال آزمایش یک دستیار رباتیک است. در این تصویر کریستینا کخ (Christina Koch) یکی از فضانوردان...

نخستین تصویر ثبت شده از زمین توسط فضانورد جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/05/14
لوکا پرامیتانو (Luca Parmitano) فضانورد آژانس فضایی اروپا (European Space Agency) که به همراه دو فضانورد دیگر به تازگی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شده است، نخستین عکس خود را از فضا...

نخستین تصویر فضاپیمای چاندرایان-۲ از زمین

1398/05/16
آژانس پژوهش‌های فضایی هند (ISRO) در حساب رسمی خود در توییتر، نخستین تصویر فضاپیمای چاندرایان-۲ (Chandrayaan-2) را از زمین منتشر کرده است.

۴ تصویر زیبا از زمین از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/05/19
فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به تازگی چند عکس جدید از زمین ثبت کرده‌اند؛ عکس‌هایی که از فاصله‌ی ۲۵۰ مایلی از فراز زمین گرفته شده‌اند.

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.