1398/05/27

در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از دانشجویان می‌خواهد پیشنهادهایی را برای مأموریت‌های ماه و مریخ ارائه دهند. از جوانان خواسته شده است تا در تحقیقات فضایی آینده بشریت نقش داشته باشند، زیرا ناسا پیشنهادات دانشجویان را برای ماموریت آینده آژانس در ماه متنوع‌تر و چه بسا کاربردی‌تر می‌داند.
در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از دانشجویان می‌خواهد پیشنهادهایی را برای مأموریت‌های ماه و مریخ ارائه دهند. این آژانس به دنبال ایده‌های واقعی زندگی با قابلیت کاربرد در اکتشافات فضایی است. از جوانان خواسته شده است تا در تحقیقات فضایی آینده بشریت نقش داشته باشند، زیرا ناسا پیشنهادات دانشجویان را برای ماموریت آینده آژانس در ماه متنوع‌تر و چه بسا کاربردی‌تر می‌داند. 

در حال حاضر ناسا از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تهیه مفاهیم نوآورانه مأموریت آرتمیس (Artemis) این آژانس طرح برنامه قبول می‌کند. آرتمیس قرار است تا سال ۲۰۲۴، فرود مجدد انسان در تنها قمر کره زمین را به همراه نخستین زنی که به ماه پای می‌گذارد، فراهم نماید. 

در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

داگلاس کریگ (Douglas Craig)، مدیر تجزیه و تحلیل استراتژیک برای اکتشافات انسانی و عملیات ماموریت آرتمیس می‌گوید: «بازگشت انسان‌ها به ماه با هدف اثبات ایده‌ها برای کاوش‌های پایدار در مریخ است.»

ناسا تا ۵ مارس ۲۰۲۰ به دانشجویان مهلت داده است تا پیشنهادات و طرح‌های خود را ارائه دهند؛ این رقابت شامل موضوعاتی برای مفاهیم طراحی هوافضا، از جمله طراحی یک کاوشگر برای کشف قطب جنوب کره ماه، توسعه یک شبیه‌سازی مأموریت مریخ و برنامه‌ریزی یک مأموریت کوتاه به سطح سیاره سرخ است.

سازمان ها | NASA
افراد | Douglas Craig

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه آموزشی ناسا و مایکروسافت برای دانش‌آموزان

1398/04/04
نیروهای آموزشی شرکت‌های مایکروسافت (Microsoft Corporation) و ناسا (NASA) با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا دانش‌آموزان را به یادگیری علم فضا تشویق کنند. دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان در...

دانش‌آموزان برای مریخ‌نورد ناسا اسم انتخاب می‌کنند

1398/04/09
گزارشات منتشر شده از سوی ناسا حاکی از آن است که مریخ‌نورد جدید ناسا موسوم به مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020) در حال تکمیل آخرین مراحل ساخت خود است. در این راستا ناسا به دنبال انتخاب یک اسم برای این...

پربازدیدکننده ترین خبر

شکست مأموریت پرتاب ماهواره‌بر تجاری چین باعث نابودی دو ماهواره شد+فیلم

ماهواره‌بر تجاری چین موسوم به کوآیژو-۱۱ (Kuaizhou-11) در اولین پرتاب خود شکست خورد و در نتیجه آن دو ماهواره نیز از بین رفتند. کوآیژو-۱۱ روز جمعه ۱۰ژوئیه (۲۰تیر) ساعت ۰۴:‍۱۷ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) در شمال غربی چین به فضا پرتاب شد. در ویدئوی منتشرشده از این مأموریت، لحظات اولیه پرتاب ظاهراً بدون مشکل خاصی انجام گرفته و گزارش‌هایی غیررسمی نیز از جدایش مراحل اول و دوم این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای منتشر شده است؛ اما در نهایت کوآیژو-۱۱ نتوانست به مدار موردنظر برسد و چین سومین شکست را در نوزدهمین عملیات پرتاب‌های خود طی سال جاری میلادی تجربه کرد.