1398/05/27

در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از دانشجویان می‌خواهد پیشنهادهایی را برای مأموریت‌های ماه و مریخ ارائه دهند. از جوانان خواسته شده است تا در تحقیقات فضایی آینده بشریت نقش داشته باشند، زیرا ناسا پیشنهادات دانشجویان را برای ماموریت آینده آژانس در ماه متنوع‌تر و چه بسا کاربردی‌تر می‌داند.
در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از دانشجویان می‌خواهد پیشنهادهایی را برای مأموریت‌های ماه و مریخ ارائه دهند. این آژانس به دنبال ایده‌های واقعی زندگی با قابلیت کاربرد در اکتشافات فضایی است. از جوانان خواسته شده است تا در تحقیقات فضایی آینده بشریت نقش داشته باشند، زیرا ناسا پیشنهادات دانشجویان را برای ماموریت آینده آژانس در ماه متنوع‌تر و چه بسا کاربردی‌تر می‌داند. 

در حال حاضر ناسا از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تهیه مفاهیم نوآورانه مأموریت آرتمیس (Artemis) این آژانس طرح برنامه قبول می‌کند. آرتمیس قرار است تا سال ۲۰۲۴، فرود مجدد انسان در تنها قمر کره زمین را به همراه نخستین زنی که به ماه پای می‌گذارد، فراهم نماید. 

در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

داگلاس کریگ (Douglas Craig)، مدیر تجزیه و تحلیل استراتژیک برای اکتشافات انسانی و عملیات ماموریت آرتمیس می‌گوید: «بازگشت انسان‌ها به ماه با هدف اثبات ایده‌ها برای کاوش‌های پایدار در مریخ است.»

ناسا تا ۵ مارس ۲۰۲۰ به دانشجویان مهلت داده است تا پیشنهادات و طرح‌های خود را ارائه دهند؛ این رقابت شامل موضوعاتی برای مفاهیم طراحی هوافضا، از جمله طراحی یک کاوشگر برای کشف قطب جنوب کره ماه، توسعه یک شبیه‌سازی مأموریت مریخ و برنامه‌ریزی یک مأموریت کوتاه به سطح سیاره سرخ است.

سازمان ها | NASA
افراد | Douglas Craig

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه آموزشی ناسا و مایکروسافت برای دانش‌آموزان

1398/04/04
نیروهای آموزشی شرکت‌های مایکروسافت (Microsoft Corporation) و ناسا (NASA) با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا دانش‌آموزان را به یادگیری علم فضا تشویق کنند. دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان در...

دانش‌آموزان برای مریخ‌نورد ناسا اسم انتخاب می‌کنند

1398/04/09
گزارشات منتشر شده از سوی ناسا حاکی از آن است که مریخ‌نورد جدید ناسا موسوم به مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020) در حال تکمیل آخرین مراحل ساخت خود است. در این راستا ناسا به دنبال انتخاب یک اسم برای این...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.