1398/05/23

همکاری دو شرکت انگلیسی برای پرتاب ریزماهواره

شرکت انگلیسی اوربکس (Orbex) ارائه دهنده خدمات پرتاب موشک‌های سبک اعلام کرد که با شرکت انگلیسی این‌اسپیس میژنز (In-Space Missions) برای پرتاب یک ریزماهواره با نام فارادی-۲ب (Faraday-2b) قرارداد بسته است. بر اساس اطلاعیه شرکت اوربکس، تاریخ پرتاب این ریزماهواره سال ۲۰۲۲ خواهد بود.
همکاری دو شرکت انگلیسی برای پرتاب ریزماهواره

سیروس برزو: شرکت انگلیسی اوربکس (Orbex) ارائه دهنده خدمات پرتاب موشک‌های سبک اعلام کرد که با شرکت انگلیسی این‌اسپیس میژنز (In-Space Missions) برای پرتاب یک ریزماهواره با نام فارادی-۲ب (Faraday-2b) قرارداد بسته است. بر اساس اطلاعیه شرکت اوربکس، تاریخ پرتاب این ریزماهواره سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

فارادی-۲ب توسط موشک پرایم (Prime) از سایت فضایی ساترلند (Sutherland space hub) پرتاب خواهد شد. لازم به ذکر است که نخستین ماهواره فارادی قرار است امسال توسط موشک الکترون (Electron) شرکت راکت لب (Rocket Lab) پرتاب شود. 

این‌اسپیس میژنز چهارمین مشتری شرکت اوربکس است. پیش از این شرکت‌های دیموس (Deimos)، آستروکست (Astrocast) و سوری ساتلایت (Surrey Satellite Technology به اختصار SSTL) برای استفاده از خدمات آن قرارداد‌هایی را به امضا رساندند.

فارادی-۲ب که یک ریزماهواره آزمایش فناوری است حدوداً ۸۰ کیلوگرم وزن دارد که ۴۵ کیلوگرم آن را تجهیزات تشکیل می‌دهد؛ همچنین توان مورد نیاز این ریزماهواره ۳ واحدی از آرایه‌های خورشیدی و باتری‌ها تامین می‌گردد. همچنین سازندگان این ریزماهواره شرکت‌های این‌اسپیس و گام‌اسپیس (GomSpace) هستند. قیمت مناسب خدمات توسط اوربکس به عنوان مزیت کار با این شرکت مطرح شده است. دفتر مرکزی اوربکس در شهر فورس (Forres) در بریتانیا است و شعبه‌هایی در دانمارک و آلمان دارد. این شرکت همچنین قرار است یک مجتمع پرتاب در شبه جزیره آموینه (A 'Mhòine) در شمال اسکاتلند بسازد.

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

1398/03/22
ریچارد برانسون (Richard Branson)، رئیس گروه شرکت‌های ویرجین (Virgin Group) و مالک شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که چندی پیش ورود شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) به عرصه‌ فناوری...

همکاری شرکت‌های مختلف در ۱۲ طرح تحقیقاتی منتخب ناسا برای بازگشت به ماه

1398/04/16
سازمان فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، برای جدیدترین پروژه خود قرار است بر روی ۱۲ طرح تحقیقاتی کار کند تا پروژه آرتمیس (Artemis) به سرانجام برسد. ناسا قصد دارد با طراحی و ساخت ابزارهایی علمی...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.