1398/05/20

رونمایی از یک سرویس ردیابی ماهواره‌ای توسط شرکت آمریکایی

شرکت لئولبس (LeoLabs) که در زمینه مشاهده ویژگی‌ها و رویدادهای زیست‌محیطی فعالیت می‌کند، از یک سرویس ردیابی ماهواره‌ای به نام لئوترک (LeoTrack) رونمایی کرد.
رونمایی از یک سرویس ردیابی ماهواره‌ای توسط شرکت آمریکایی

شرکت لئولبس (LeoLabs) که در زمینه مشاهده ویژگی‌ها و رویدادهای زیست‌محیطی فعالیت می‌کند، از یک سرویس ردیابی ماهواره‌ای به نام لئوترک (LeoTrack) رونمایی کرد. لئوترک طیف وسیعی از خدمات و اطلاعات از جمله ردیابی و یا عبورهای برنامه‌ریزی شده توسط فضاپیماها و همچنین ابزارهای بصری را برای اپراتورهای ماهواره‌های کوچک و ماهواره‌های مکعبی فراهم می‌کند.

طبق اظهارات مایک نیکولز (Mike Nicolls)، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری این شرکت، آنچه که این خدمات را منحصر به فرد می‌کند، دقت آن است. او می‌گوید: «لئوترک قادر است موقعیت ماهواره‌ها را با تقریب صد متر مشخص نماید و برای مشتریان، راه‌هایی سودمند برای ردیابی اشیاء مختلف در فضا ارئه دهد.»

گفتنی است لئوترک از طریق اشتراک‌هایی در وبسایت به فروش می‌رسد. در یک اشتراک استاندارد ۱۲ ماهه، هزینه ردیابی هر ماهواره برای هر ماه ۲۵۰۰ دلار برآورد شده است.

شرکت لئولبس در سال ۲۰۱۶ توسط دانشمندان و افرادی پرسابقه در صنعت فضا تاسیس شد. این تیم به سرعت در حال کار بر روی یک شبکه جهانی راداری و پلتفرم خدمات داده است که به اپراتورهای ماهواره‌ای کمک می‌کند تا از خدمات خود به طور ایمن استفاده نمایند؛ همچنین برای نهادهای فضایی دولتی، قابلیت نظارت دقیق و جامع بر اکوسیستم مدار پایین زمین (LEO) را فراهم می‌آورد.

منبع: Spacenews
سازمان ها | LeoLabs
افراد | Mike Nicolls

فناوری‌های نوین |

نظر شما
اخبار مرتبط

ردیابی ماهواره‌ای ماهیگیری غیرمجاز

1398/04/09
پیشرفت فناوری‌های فضایی کار را برای افرادی که به هرگونه فعالیت غیرقانونی مشغول هستند سخت کرده است. اکنون لیسی مالارکی (Lacey Malarky) مدیر بخش نظارت بر ماهیگیری غیرقانونی شرکت اوشنا (Oceana)...

کانادایی‌ها منظومه ماهواره‌ای برای ردیابی کشتی‌ها برپا می‌کنند

1398/04/15
یک شرکت کانادایی به نام اکزکست ارث (exactEarth) برنامه‌ای را برای ساخت یک منظومه ماهواره‌ای مخابراتی به نام ایسیل (ESAIL) آغاز کرده است. ایسیل برای ردیابی کشتی‌‌ها و ارائه خدمات ارتباطی...

رونمایی از سامانه هوشمند مانیتورینگ ماهواره‌ای یک استارت‌آپ در نمایشگاه الکامپ

1398/04/30
با حضور دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران و معاونین و مدیران این سازمان، از سامانه سهم (سامانه هوشمند مانیتورینگ ماهواره‌ای) استارت‌آپ تیزنگر در نمایشگاه الکامپ رو...

پربازدیدکننده ترین خبر

ویدئویی خیره‌کننده از دهانه یخ‌زده سیاره سرخ

آژانس فضایی اروپا (ESA) با استفاده از داده‌های دوربین مدارگرد مارس اکسپرس (Mars Express) خود ویدئویی از دهانه برخوردی کارالیوف (Korolev) با ۸۰ کیلومتر پهنا واقع در نیمکره شمالی مریخ را منتشر کرد. قسمتی از نیمکره شمالی سیاره سرخ را پوششی از آب یخ‌زده فرا گرفته و در محدوده آن منطقه‌ای شامل چندین تپه به چشم می‌خورد که این دهانه نیز در آن واقع شده است. این ویدئو با استفاده از یک تصویر موزاییکی ثبت‌شده توسط دوربین مخصوص و با وضوح بالای این مدارگرد موسوم به HRSC ساخته شده؛ تصویری که با جمع‌آوری داده‌های کانال‌های پاسو (Nadir) و رنگی دوربین یادشده تهیه شده است.