1398/04/26

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، قصد دارد در ایستگاه فضایی بین‌المللی فلفل چیلی اسپانیایی پرورش دهد. هدف از این کار تامین یک رژیم غذایی حاوی مواد غذایی تازه برای فضانوردانی است که به مریخ سفر می‌کنند.
ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، قصد دارد در ایستگاه فضایی بین‌المللی فلفل قرمز (تند) اسپانیایی پرورش دهد. هدف از این کار تامین یک رژیم غذایی حاوی مواد غذایی تازه برای فضانوردانی است که به مریخ سفر می‌کنند. این نخستین گیاه میوه داری خواهد بود که آمریکا در ایستگاه فضایی بین المللی کشت می کند و پرورش می دهد.

از آنجایی که ناسا قصد فرستادن فضانورد به مریخ را دارد، یافتن گیاهان و میوه‌هایی که بتوان همراه آن‌ها ارسال کرد، بسیار مهم است. به گفته جاکوب تورس (Jacob Torres) یکی از دانشمندان ناسا، کوتاهترین سفر به مریخ حدود ۲ سال طول می‌کشد و وعده‌های غذایی آماده نمی‌تواند ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز فضانوردان را در این مدت تامین نماید. بنابراین قبل از آنکه ناسا فضانورد به سمت سیاره سرخ بفرستد، دانشمندان باید راهی برای تامین رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات تازه برای آنها بیابند.

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

اما پرورش گیاه در فضا کار مشکلی است. در همین راستا دانشمندان متوجه شده‌اند نوع خاصی از فلفل قرمز می‌تواند به راحتی گرده‌افشانی کند و در محیط‌های با غلظت بالای دی‌اکسیدکربن زنده بماند. علاوه بر تمام این موارد٬ این نوع فلفل مملو از ویتامین است و به فضانوردان کمک می‌کند با برخی مشکلات سلامتی در فضا مقابله کنند.

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

درهمین راستا ناسا امیدوار است محصولات مختلفی با ارزش‌های غذایی متفاوت در فضا پرورش دهد. سازمان فضایی آمریکا تاکنون سه نوع کاهو در فضا پرورش داده است٬ اما فلفل قرمز اسپانیایی نخستین گیاه میوه‌داری است که قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرورش داده شود.

سازمان ها | NASA
افراد | Jacob Torres

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

انتقاد از برنامه تغذیه‌ی فضایی ناسا

1398/02/17
با استناد به تحقیقات متخصصان بیوفیزیک مرکز علمی آکادمی علوم کراسنویارسک روسیه که در مجله اکتا استروناتیکا (Acta Astronautica) منتشر شده است، برنامه غذایی فضانوردان که در ناسا طراحی شده است...

سفر جلبک‌ها از اعماق اقیانوس تا فضا برای تغذیه فضانوردان

1398/02/22
کارشناسان در نظر دارند با استفاده از رشد گونه‌ی خاصی از جلبک در فضا تغذیه فضانوردان در زمان سفر‌های فضایی را امکان‌پذیر کنند. محققان در نظر دارند در اولین آزمایش گونه‌ی خاصی از جلبک‌ها...

آداب غذا خوردن در ایستگاه فضایی+تصاویر

1398/03/11
از آغاز فعالیت انسان برای سفر به فضا تغذیه به عنوان یکی از اولین نیازهای بشر مورد توجه کارشناسان و دانشمندان بوده است. اینکه غذای تهیه شده مورد پسند و مطابق با سلیقه مصرف کننده باشد شرط...

پربازدیدکننده ترین خبر

چین ماهواره دیگری از سری گائوفن-۹ را به‌همراه یک ماهواره توسعه و تحقیق به فضا پرتاب کرد

چین چهارمین ماهواره از سری ماهواره‌های سنجشی گائوفن-۹ (Gaofen-9) را به‌همراه یک ماهواره توسعه و تحقیق در مدار لئو قرار داد. طی این مأموریت که روز ۶اوت (۱۶مرداد) ساعت ۰۴:۰۱ به‌وقت گرینویچ انجام شد، ماهواره گائوفن-۹ و ماهواره کوچکی به‌نام Q-SAT سوار بر حامل فضایی لانگ مارچ-۲دی (Long March-2D) از پایگاه فضایی جیکوان (Jiuquan) به فضا پرتاب شدند. ماهواره‌های گائوفن-۹ دارای قدرت تفکیک مکانی زیر یک متر بوده که مانند سایر ماهواره‌های گائوفن، تحت برنامه دولتی «سامانه رصد زمین با وضوح بالای چین» (China High-definition Earth Observation System به‌اختصار CHEOS) به فضا پرتاب شده‌اند.