1398/04/25

فرانسه فرماندهی فضایی تشکیل می‌دهد

امانوئل مکرون (Emmanuel Macron)، رئیس جمهور فرانسه همزمان با جشن‌های روز ملی فرانسه معروف به جشن‌های روز باستیل (Bastille Day) اعلام کرد که فرماندهی نیروی فضایی را ایجاد می‌کند. رئیس جمهور فرانسه برنامه‌های خود را برای تقویت توانایی‌های دفاعی کشور با استفاده از تشکیل فرماندهی فضایی به عنوان بخشی از ارتش...
فرانسه فرماندهی فضایی تشکیل می‌دهد

امانوئل مکرون (Emmanuel Macron)، رئیس جمهور فرانسه همزمان با جشن‌های روز ملی فرانسه معروف به جشن‌های روز باستیل (Bastille Day) اعلام کرد که فرماندهی نیروی فضایی را ایجاد می‌کند. رئیس جمهور فرانسه برنامه‌های خود را برای تقویت توانایی‌های دفاعی کشور با استفاده از تشکیل فرماندهی فضایی به عنوان بخشی از ارتش خبر داد و روی این موضوع تأکید نمود.

فرانسه فرماندهی فضایی تشکیل می‌دهد

طبق گفته وی به افسران ارشد ارتش، فرماندهی نظامی به عنوان بخشی از نیروی هوایی به طور رسمی از حدود ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود و ارتش مسئولیت دفاع از ماهواره‌های این کشور در فضا را بر عهده خواهد داشت.

فرانسه که نگران پیشرفت کشورهای چین، روسیه و آمریکا در بحث فضایی و ارسال ماهواره‌هاست حدود ۳.۶ میلیارد دلار برای بروزرسانی تجهیزات فضایی این کشور اختصاص داده است. چین، روسیه و ایالات متحده به تازگی موجب ترس فرانسه از فعالیت‌های فضایی شده‌اند.


افراد | Emmanuel Macron

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رزمایش جنگ فضایی با مشارکت نیروهای سه گانه هند برگزار می‌شود

1398/03/20
نخستین رزمایش شبیه‌سازی شده جنگ فضایی با عنوان ایند اسپیس اکس (IndSpaceEx) با مشارکت نیروهای سه گانه ارتش و شرکت‌های دفاعی دولتی و خصوصی هند برگزار می‌شود. روزنامه تایمز آو ایندیا (The Times...

پنتاگون در فکر ساخت پاسگاه نظامی فضایی

1398/04/16
مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون (Pentagon)، قصد دارد پاسگاه فضایی نظامی مشابه فیلم استارتِرک (Star Trek) در فضا بسازد و در نهایت خدمه انسانی را در آن مستقر کند.

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.