1398/04/25

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

پایگاه خبری اسپیس (Space) منتخبی از تصاویر فضایی برتر روزهای اخیر را منتشر کرد.
تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

پایگاه خبری اسپیس (Space) منتخبی از تصاویر فضایی برتر روزهای اخیر را منتشر کرد.

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

طوفان گرمسیری از فضا

فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی هنگامی که از ایالت لوئیزیانا (Louisiana) آمریکا و رودخانه می‌سی‌سی‌پی (Mississippi River) عبور می‌کردند. تصویر یک طوفان گرمسیری را از منظر فضا به ثبت رساندند.

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

فرود هایابوسا -۲ بر سیارک ریوگو ۱۶۲۱۷۳

چند روز پیش فضاپیمای ژاپنی هایابوسا ۲ (Hayabusa 2) مجدداً و برای بار دوم موفق به فرود روی سطح سیارک ریوگو ۱۶۲۱۷۳ (162173 Ryugu) و جمع‌آوری اطلاعات شد. یکی از دوربین‌های این فضاپیما هم از لحظه فرود عکس گرفت.

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

رصد خورشید گرفتگی توسط پروبا-۲

فضاپیمای پروبا ۲ ( PROBA-2) آژانس فضایی اروپا (ESA) موفق به رصد خورشیدگرفتگی از آمریکای جنوبی شد. چندی پیش مردم آرژانتین و شیلی شاهد پدیده خورشیدگرفتگی کامل بودند.

 

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

رعد و برق و ستاره‌های دنباله‌دار

نور شهرها، ستارگان و طوفان‌های رعد و برق این تصویر زیبا را خلق کرده‌اند. این تصویر از فضا دیده شده است. کریستینا کخ (Christina Koch) از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی این تصویر را از فراز ۲۲۰ مایلی زمین ثبت کرد.

 

تصاویر فضایی برتر در هفته‌ای که گذشت

پیش به سوی مریخ

دوربین کلوپی (CLUPI) متعلق به کاوشگر اگزومارس (ExoMars) در حال مطالعه یک سنگ مریخی در زمین است تا برای سفر به مریخ در سال ۲۰۲۰ آماده شود. این سنگ مریخی که اگزیبیت ۰۱۰۲.۲۲۶ (Exhibit 0102.226) نام گرفته، در سال ۲۰۰۱ میلادی در کشور عمان کشف شد و در واقع تکه‌ای از مریخ است. این سنگ زمانی از مریخ جدا شد که یک سیارک یا دنباله‌دار به سطح سیاره سرخ برخورد کرد و تکه‌های آن به سمت زمین پرتاب شد.


سازمان ها | European Space Agency
افراد | Christina Koch

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر جذاب یک کهکشان ستاره‌دار کوتوله

1398/03/27
تلسکوپ فضایی هابل چندی پیش تصویری از یک کهکشان ستاره‌دار کوتوله موسوم به ESO 495-21 را ثبت کرد. این کهکشان حدود ۳۰ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد و در صورت فلکی قطب‌نما (Pyxis) قرار...

جدیدترین تصاویر ناسا از سیاره مشتری

1398/04/12
فضاپیمای جونو (Juno) ناسا در تازه‌ترین فعالیت‌های خود از سیاره مشتری تصاویر جدیدی تهیه کرده است. جونو نام فضاپیمای روباتیک بدون سرنشین ناسا است که در چهارم ژوئیه ۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره...

آسمان اقیانوس هند از منظر فضا+تصاویر

1398/04/15
فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی تصاویری زیبا از زمین و ستاره‌ها به ثبت رساندند. آن‌ها زمانی‌ که در ارتفاع ۲۷۱ مایلی بر فراز اقیانوس هند و ایالت تاسمانی (Tasmania) در جنوب شرقی استرالیا...

زمین، ماه و ستاره‌ها در یک عکس

1398/04/17
فضانورد آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، که در ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر است، توانسته تصویری به ثبت برساند که در آن زمین، ماه و ستارگان تنها در یک عکس دیده می‌شوند.

پربازدیدکننده ترین خبر

تصویری فوق‌العاده از ماه با ترکیب حدود ۱۰۰هزار عکس!

یک عکاس متخصص تصویربرداری از پدیده‌های فضایی به‌نام اندرو مکارتی (Andrew McCarthy)، تصویری از سطح ماه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که طبق گفته او، با ادغام حدوداً ۱۰۰هزار عکس مختلف از قمر سیاره ما تهیه شده است!