1398/04/21

نابودی ماهواره امارات در پی شکست ماهواره‌بر اروپایی‌ها

پرتاب شرکت آریان‌اسپیس (Arianspace) برای امارات شکست خورد. این پرتاب پنجشنبه ۲۰ تیر از پایگاه فضایی گویان و در ساعت ۶:۲۳ به وقت ایران انجام شد.حدود دو دقیقه پس از پرتاب، نقص فنی ماهواره‌بر وگا (Vega) سبب شکست این ماموریت و سقوط ماهواره‌بر و محموله با ارزش اماراتی آن به اقیانوس اظلس شد. این نخستین شکست...
نابودی ماهواره امارات در پی شکست ماهواره‌بر اروپایی‌ها

پرتاب شرکت آریان‌اسپیس (Arianspace) برای امارات شکست خورد. این پرتاب پنجشنبه ۲۰ تیر از پایگاه فضایی گویان و در ساعت ۶:۲۳ به وقت ایران انجام شد.حدود دو دقیقه پس از پرتاب، نقص فنی ماهواره‌بر وگا (Vega) سبب شکست این ماموریت و سقوط ماهواره‌بر و محموله با ارزش اماراتی آن به اقیانوس اطلس شد. این نخستین شکست وگا پس از ۱۴ پرتاب موفق بود.

ماهواره اماراتی‌ که طی این شکست نابود شد یک ماهواره نظامی بود که فالکن‌آی-۱ (Falcon Eye-1) نام داشت. فالکن‌آی که به معنی چشم شاهین است شامل دو ماهواره نظامی اماراتی می‌شود که طی این پرتاب ماهواره اول نابود شد. باس ماهواره‌ها توسط شرکت ایرباس دیفنس‌اند‌اسپیس (Airbus Defense and Space) ساخته بود و سنجشگر ماهواره که یک سنجشگر نوری وضوح-بالا است را شرکت فرانسوی-ایتالیایی تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) ساخته بود.

طول عمر فالکن‌آی ۵ سال برنامه‌ریزی شده‌ بود. این ماهواره با ۱۱۹۷ کیلوگرم وزن قرار بود در مدار خورشید‌آهنگ قرار بگیرد و محموله آن قادر بود با قدرت تفکیک ۷۰ سانتی‌متر از نوارهای ۲۰ کیلومتری تصویربرداری کند.

نابودی ماهواره امارات در پی شکست ماهواره‌بر اروپایی‌ها

ماهواره‌بر و پرتاب | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

ماهواره نظامی سنجش از دور امارات توسط آژانس فضایی اروپا پرتاب خواهد شد

1398/04/17
آژانس فضایی اروپا (ESA) فالکون‌آی-۱ (Falcon Eye 1) را که ماهواره نظامی سنجش از دور نیروهای مسلح امارات (United Arab Emirates Armed Forces) است را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب دوشنبه ۱۷ تیر...

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.