1398/04/19

تصویب حمایت ۱۰ میلیارد تومانی از پروژه‌های فضایی

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از اتمام مراحل ارزیابی و تصویب حمایت ۱۰ میلیارد تومانی از پروژه های استارت‌آپی حوزه فضایی خبر داد.
تصویب حمایت ۱۰ میلیارد تومانی از پروژه‌های فضایی

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از اتمام مراحل ارزیابی و تصویب حمایت ۱۰ میلیارد تومانی از پروژه های استارت‌آپی حوزه فضایی خبر داد. علی وحدت در مراسم اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فضایی که به مدت ۳ روز در مجتمع نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با تاکید بر اولویت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای تامین نیاز مالی شرکت‌های خلاق و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی و به هم رسانی این شرکت‌ها با بخش‌های دولتی گفت: «در این گردهمایی ۱۸۲ شرکت دعوت شدند و ۱۰۰ شرکت در نمایشگاه جانبی این رویداد سه روزه حضور یافتند.»

وی از اجرای ۶ رویداد فناورانه با هدف اعلام نیاز پروژه‌های فضایی و نیز ۲۰۰ نشست تخصصی و تجاری در حاشیه این گردهمایی سه روزه خبر داد و گفت: «طی سه روز شاهد ثبت تقاضای ۲۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی در حوزه فضایی بودیم.»

وحدت با بیان اینکه بدنبال انعقاد قرارداد و تامین مالی پروژه‌های مطرح شده در این گردهمایی هستیم، گفت: «در این رویداد بانک‌ها و صندوق‌های دانش و فناوری حضور داشتند و موفق به معرفی ۷ طرح سرمایه‌پذیر در این حوزه شدیم.» رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: «از میان ثبت تقاضاهای صورت گرفته٬ مراحل ارزیابی و تصویب ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های فضایی تاکنون به اتمام رسیده است و تمامی تلاشمان این است که شرکت‌های این بخش دغدغه تامین مالی نداشته باشند.»

داخلی | اقتصاد فضایی | استارت‌آپهای فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

استارت‌آپ‌های ساخت نانو ماهواره‌ها حمایت می‌شوند

1398/03/11
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: «استارت‌آپ‌های فعال در حوزه طراحی و ساخت نانو ماهواره‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند.» مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: «با شکل‌گیری نانو ماهواره‌ها، حوزه فضایی...

با حضور معاونین وزیر ارتباطات از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در پویش کمک به سیل‌زدگان تقدیر شد

1398/04/07
با حضور مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و امیر ناظمی، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، از کمک و تلاش‌های موثر استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه‌های سنجش...

برگزاری ۱۶۰ مذاکره B2B بین استارت‌آپ‌ها و دستگا‌ه‌های اجرایی

1398/04/18
علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از حضور ۱۰۰۰ فناور در گردهمایی سه روزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های‌ حوزه فضایی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی در حال برگزاری...

پربازدیدکننده ترین خبر

گامی دیگر در راستای نخستین پرتاب تجاری پاکسازی زباله‌های فضایی

شرکت آسترواسکیل (Astroscale) به تازگی اعلام کرده است که با پایان یافتن مراحل بازبینی طراحی و آزمایش زیرسامانه‌ها، وارد فاز مونتاژ، ادغام و تست (AIT) ماموریت السا-دی (ELSA-d) شده است. السا-دی نخستین ماموریت غیر دولتی پاکسازی زباله‌های فضایی در جهان است و در مدار LEO فعالیت خواهد کرد. این ماموریت شامل دو سازه فضایی ۱۸۰ و ۲۰ کیلوگرمی می‌باشد. طی این ماموریت، سازه بزرگتر با نام سرویسر (Servicer)، سازه کوچک‌تر با نام کلاینت (Client) را به طور متناوب آزادسازی و با آهنربا جذب می‌کند تا فناوری‌های لازم برای پاکسازی زباله‌های فضایی از جمله جست و جو، شناسایی، جذب و از مدار خارج کردن را به اثبات برساند. مزیت السا-دی نسبت به ماموریت‌های پاکسازی زباله فضایی در گذشته این است که زباله‌ها را به صورت نیمه‌خودکار جذب می‌کند. با نصب سازه کلاینت بر روی سرویسر در اوایل سال ۲۰۲۰، طبق برنامه‌ریزی‌ها السا-دی توسط حامل فضایی سایوز از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد.