1398/04/19

نسخه بروزرسانی شده فضاپیمای استارشیپ اوایل مرداد رونمایی می‌شود

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد که اواخر ماه جاری میلادی خبرهای خوبی برای علاقمندان به فضا دارد. وی در حساب کاربری خود در توئیتر خبر داد که اواخر این ماه پس از آزمایش استارهاپر (Starhopper) از نسخه بروز رسانی شده این فضاپیما رونمایی خواهد کرد.
نسخه بروزرسانی شده فضاپیمای استارشیپ اوایل مرداد رونمایی می‌شود

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد که اواخر ماه جاری میلادی خبرهای خوبی برای علاقمندان به فضا دارد. وی در حساب کاربری خود در توئیتر خبر داد که اواخر این ماه پس از آزمایش استارهاپر (Starhopper) از نسخه بروز رسانی شده این فضاپیما رونمایی خواهد کرد. حدود ۳ سال گذشته بود که ایلان ماسک ایده سفر به مریخ را مطرح کرد و تا به امروز نیز تلاش‌های زیادی در راستای تحقق این رؤیا انجام داده است. بزرگترین کار او طی این سه سال ساخت فضاپیمای استارشیپ (Starship) است. 

اسپیس‌ایکس مدت‌ها است که در حال آزمایش موتور نسخه آزمایشی فضاپیمای استارشیپ موسوم به استارهاپر بوده و اکنون نیز اعلام کرده است پس از انجام آخرین آزمایش استارهاپر از نسخه بروزرسانی شده فضاپیمای استارشیپ رونمایی خواهد کرد که اگر این‌گونه باشد باید تا آخر ماه ژوئیه منتظر بمانیم.

هدف از طراحی فضاپیمای استارشیپ توسط شرکت اسپیس‌ایکس ارسال انسان‌ها به ماه و مریخ است. در ماه ژانویه سال جاری هنگامی که ایلان ماسک تصویری از نسخه آزمایشی استارشیپ منتشر کرد، توجه افراد بسیاری به این فناوری جلب شد و اکنون نسخه آزمایشی این فضاپیما با پشت سر گذاشتن چند آزمایش سبب گشته تا شرکت اسپیس‌ایکس یک گام به تحقق رویای گردشگری فضایی و ارسال انسان‌ها به ماه و مریخ در سال ۲۰۲۴ نزدیک شود.

سازمان ها | SpaceX
افراد | Elon Musk

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

استارشیپ، رویای سفر‌های زمینی با بیشترین سرعت در کوتاه‌ترین زمان را ممکن می‌کند

1398/03/12
شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد می‌خواهد از فضاپیمای جدید خود موسوم به استارشیپ (Starship) به عنوان یک فضاپیمای زیرمداری مافوق صوت برای حمل و نقل مسافر استفاده کند. ایلان...

رزرو بلیت مریخ پس از تکمیل فضاپیمای استارشیپ!

1398/04/05
الون ماسک (Elon Musk) مؤسس و مدیر ارشد اجرایی شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) ​در یک توئیت اعلام کرد مشغول تسریع توسعه حامل فضایی استارشیپ (Starship) است و به محض آنکه فضاپیما دور زمین مدار بزند...

پربازدیدکننده ترین خبر

گامی دیگر در راستای نخستین پرتاب تجاری پاکسازی زباله‌های فضایی

شرکت آسترواسکیل (Astroscale) به تازگی اعلام کرده است که با پایان یافتن مراحل بازبینی طراحی و آزمایش زیرسامانه‌ها، وارد فاز مونتاژ، ادغام و تست (AIT) ماموریت السا-دی (ELSA-d) شده است. السا-دی نخستین ماموریت غیر دولتی پاکسازی زباله‌های فضایی در جهان است و در مدار LEO فعالیت خواهد کرد. این ماموریت شامل دو سازه فضایی ۱۸۰ و ۲۰ کیلوگرمی می‌باشد. طی این ماموریت، سازه بزرگتر با نام سرویسر (Servicer)، سازه کوچک‌تر با نام کلاینت (Client) را به طور متناوب آزادسازی و با آهنربا جذب می‌کند تا فناوری‌های لازم برای پاکسازی زباله‌های فضایی از جمله جست و جو، شناسایی، جذب و از مدار خارج کردن را به اثبات برساند. مزیت السا-دی نسبت به ماموریت‌های پاکسازی زباله فضایی در گذشته این است که زباله‌ها را به صورت نیمه‌خودکار جذب می‌کند. با نصب سازه کلاینت بر روی سرویسر در اوایل سال ۲۰۲۰، طبق برنامه‌ریزی‌ها السا-دی توسط حامل فضایی سایوز از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد.