1398/04/19

پارس ۱ تا پایان سال به پرتابگر تحویل داده می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی گفت: «ماهواره سنجشی پارس ۱ تا پایان سال برای قرار گرفتن در مدار به پرتابگر تحویل داده می‌شود.»
پارس ۱ تا پایان سال به پرتابگر تحویل داده می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی گفت: «ماهواره سنجشی پارس ۱ تا پایان سال برای قرار گرفتن در مدار به پرتابگر تحویل داده می‌شود.» امید شکوفا رئیس مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی ایران درباره ساخت ماهواره سنجشی اظهار کرد: «در برنامه‌های سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی قرار دارد.» وی ادامه داد: «برنامه‌های ساخت ماهواره سنجشی به خوبی پیش می‌رود و ماهواره پارس ۱ تا پایان سال به پرتابگر تحویل داده می‌شود.»

ماهواره پارس ۱ با سه هدف تصویربرداری کاربردی، توسعه بازار داده‌های سنجشی داخلی و توسعه و آزمایش فناوری‌های پایه‌ای ماهواره‌های سنجشی در نظر گرفته شده است. این ماهواره اولین ماهواره سنجشی بومی با قابلیت ارائه تصاویر کاربردی است.

راه توسعه و طراحی ماهواره سنجشی در داخل و خارج وجود دارد

 رئیس مرکز تحقیقات پژوهشگاه فضایی ایران همچنین تصریح کرد: «کاربرد‌های حوزه سنجش از راه دور بسیار وسیع است و نمی‌توان انتظار داشت که تمام نیاز‌های کشور توسط یک یا دو ماهواره برطرف شود.» شکوفا با اشاره به توسعه ماهواره سنجشی گفت: «در حال حاضر راه توسعه و طراحی ماهواره سنجشی در داخل و خرید ماهواره از خارج وجود دارد.»

وی درباره فاز مطالعاتی برای ساخت ماهواره‌های جدید اظهار کرد: «اکنون فاز مطالعاتی برای طراحی و ساخت ماهواره سنجشی آغاز شده است و دو راهبرد در این حوزه و بر اساس نیاز‌های خاص خود پیش می‌رود.»

داخلی | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

استفاده از حسگرهای بومی در ماهواره پارس ۲ / تدوین نقشه راه باتری‌های لیتیوم یون فضایی

1398/02/24
رئیس پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخت حسگرهای فضایی، رادار دهانه مصنوعی (SAR) و سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی را از ماموریت‌های این پژوهشکده نام برد و گفت: «در ماهواره‌هایی...

مدل پروازی ماهواره پارس ۱ تا آبان ماه آماده می‌شود

1398/03/25
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: «مدل پروازی ماهواره سنجشی پارس ١ تا آبان ماه سال جاری آماده می‌شود. حسین صمیمی در این باره گفت: «تجمیع مدل پیش پروازی ماهواره سنجشی پارس ١ در مرکز آزمون و...

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.