1398/04/17

ماهواره نظامی سنجش از دور امارات توسط آژانس فضایی اروپا پرتاب خواهد شد

آژانس فضایی اروپا (ESA) فالکون‌آی-۱ (Falcon Eye 1) را که ماهواره نظامی سنجش از دور نیروهای مسلح امارات (United Arab Emirates Armed Forces) است را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب دوشنبه ۱۷ تیر ساعت ۶:۲۳ به وقت ایران از پایگاه فضایی گویان و توسط ماهواره‌بر وگا (Vega) انجام شد. فالکون‌آی که به معنی چشم شاهین...
ماهواره نظامی سنجش از دور امارات توسط آژانس فضایی اروپا پرتاب خواهد شد

آژانس فضایی اروپا (ESA) فالکون‌آی-۱ (Falcon Eye 1) را که ماهواره نظامی سنجش از دور نیروهای مسلح امارات (United Arab Emirates Armed Forces) است را به فضا پرتاب خواهدکرد. این پرتاب جمعه ۲۱ تیر  از پایگاه فضایی گویان و توسط ماهواره‌بر وگا (Vega) انجام خواهد شد.
فالکون‌آی که به معنی چشم شاهین است شامل دو ماهواره نظامی اماراتی می‌شود که طی این پرتاب ماهواره اول با موفقیت در مدار قرار گرفت. باس ماهواره‌ها توسط شرکت ایرباس دیفنس‌اند‌اسپیس (Airbus Defense and Space) ساخته شده‌است و سنجشگر ماهواره که یک سنجشگر نوری وضوح-بالا است را شرکت فرانسوی-ایتالیایی تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) ساخته است.
طول عمر فالکون‌آی ۵ سال برنامه‌ریزی شده‌ است. این ماهواره با ۱۱۹۷ کیلوگرم وزن در مدار خورشید‌آهنگ قرار گرفت و قادر است با قدرت تفکیک ۷۰ سانتی‌متر از نوارهای ۲۰ کیلومتری تصویربرداری کند.

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری شرکت‌های اماراتی و آمریکایی برای ارائه خدمات مخابراتی در برزیل

1398/03/11
شرکت اماراتی مخابرات ماهواره‌ای الیاه (Yahsat) متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری موبادالا (Mubadala Investment Company)، از شرکت های مهم و برجسته ماهواره‌ای جهانی٬ در تاریخ ۶ مه امسال اعلام کرد...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا نیروهای فضایی خود را در قطر مستقر کرد

نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Force) برای اولین بار در حال ایجاد جبهه جدیدی در خارج از مرزهای این کشور می‌باشد و برای این منظور یک اسکادران متشکل از ۲۰ نیروی این ارگان به‌همراه تجهیزات ماهواره‌ای را در پایگاه هوایی العدید (Al-Udeid) قطر مستقر کرده است. به‌گفته تاد بنسون (Todd Benson)، از مقامات نیروی فضایی، هدف از استقرار این نیروها پشتیبانی از عملیات‌های جنگی و توسعه فناوری‌های فضاپایه است. انتظار می‌رود به‌زودی واحدی موسوم به «عملیات‌های فضایی اصلی»‌ ​(core space operations) به این اسکادران اضافه شود که وظیفه آن اداره ماهواره‌ها، ردیابی مانورهای دشمن و جلوگیری از ایجاد درگیری‌ها در فضا عنوان شده است.