1398/03/28

برای نخستین بار سوخت سبز در فضا آزمایش می‌شود

ماموریت سوخت سبز ناسا (GPIM) قرار است روز ۲۴ ژوئن توسط یک فروند ماهواره‌بر فالکون که متعلق به شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) است، آزمایش شود. براساس آنچه که ناسا اعلام کرده، GPIM، یک فضاپیمای کوچک است که توسط فناوری سبز طراحی شده و برای نخستین بار سوخت سبز و غیرسمی را آزمایش می‌کند؛ این فضاپیما سوار بر ماهواره‌بر...
برای نخستین بار سوخت سبز در فضا آزمایش می‌شود

ماموریت سوخت سبز ناسا (GPIM) قرار است روز ۲۴ ژوئن توسط یک فروند ماهواره‌بر فالکون که متعلق به شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) است، آزمایش شود. براساس آنچه که ناسا اعلام کرده، GPIM، یک فضاپیمای کوچک است که توسط فناوری سبز طراحی شده و برای نخستین بار سوخت سبز و غیرسمی را آزمایش می‌کند؛ این فضاپیما سوار بر ماهواره‌بر فالکون خواهد شد.

استیو جورچیک (Steve Jurczyk)، مدیر بخش ماموریت فناوری فضایی ناسا در بیانیه‌ای گفت: «مهم است که ما یک فناوری توسعه دهیم که محافظت از پرسنل و محیط زیست را افزایش می‌دهد و در عین حال این پتانسیل را برای کاهش هزینه‌ها دارد».

پرتاب این فضاپیما  که قرار است حدود ۸ روز دیگر انجام شود در واقع بخش مهمی از مأموریت برنامه آزمایشی فضایی نیروی هوایی آمریکا موسوم به اس‌تی‌پی-۲ (STP-2) محسوب می‌شود و توسط ماهواره‌بر فالکون در مدار زمین قرار خواهد گرفت.

این مأموریت جدید که تحت عنوان GPIM صورت می‌گیرد، در صورت موفقیت‌آمیز بودن٬ یک تحول بزرگ در علم فضانوردی دنیا به وجود خواهد آورد. ناسا برای GPIM بالغ بر ۶۵ میلیون دلار هزینه کرده و نخستین تست آن را در سال ۲۰۱۳ انجام داده است.

برای نخستین بار سوخت سبز در فضا آزمایش می‌شود

فناوری‌های نوین |

نظر شما
اخبار مرتبط

سوخت‌های مدرن و پاکیزه در راه صنعت فضایی

1398/01/27
اخیرا تحقیقاتی در مجله علمی ساینس ادونسز (Science Advances) منتشر شده است که طبق نتایج آن امکان آن وجود دارد که در آینده سوخت موشکی جدیدی مورد استفاده قرار بگیر که بسیار پاکیزه‌تر و ایمن‌تر...

ناسا سوخت جدید فضاپیما را آزمایش می‌کند

1398/03/25
ناسا تصمیم دارد به جای ماده هیدرازین یک ترکیب حافظ محیط زیست در سوخت فضاپیما استفاده کند و در اواخر ماه ژوئن سوخت جدید را آزمایش می‌کند. در سوخت فضاپیما ماده‌ای به نام هیدرازین وجود دارد...

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.