1398/03/25

مدودف خواستار محدودیت در برنامه‌های فضایی روسیه شد

دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev)، نخست‌وزیر روسیه٬ معتقد است روسیه باید در اجرای برنامه‌های اکتشاف فضایی به محدودیت‌های خارجی توجه کند. او در این باره گفت: «برنامه دوره‌ای فعالیت فضایی روسیه در سال آینده به پایان می‌رسد و ما باید در برنامه‌ریزی جدید برای دور بعدی، محدودیت‌های تازه‌ای را که وجود دارد در...
مدودف خواستار محدودیت در برنامه‌های فضایی روسیه شد

سیروس برزو: دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev)، نخست‌وزیر روسیه٬ معتقد است روسیه باید در اجرای برنامه‌های اکتشاف فضایی به محدودیت‌های خارجی توجه کند. او در این باره گفت: «برنامه دوره‌ای فعالیت فضایی روسیه در سال آینده به پایان می‌رسد و ما باید در برنامه‌ریزی جدید برای دور بعدی، محدودیت‌های تازه‌ای را که وجود دارد در نظر بگیریم و بر روی این که چه چیزی قطعا لازم است صورت پذیرد بحث شود.»

این گفته‌های مدودف با خط مشی رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin) کاملا در تضاد است. پوتین بارها در مصاحبه‌های خود بر توسعه فعالیت‌های فضایی روسیه تاکید داشته و معتقد است این کشور باید جایگاه بلند خود در فضانوردی در دوران شوروی را احیاء نماید. دستورات اکید او مبنی بر توسعه و ساخت هر چه سریعتر پایگاه فضایی واستوچنی (Vostochny Cosmodrome)، آماده‌سازی موشک‌های قدرتمند آنگارا (Angara)، همچنین کار جدی بر روی موشک فوق سنگین روسیه، نشانگر علاقه‌مندی پوتین برای قرار گرفتن در جایگاه قدرت فضایی در جهان است.

نیکولای پاتروشف (Nikolai Patrushev)، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه٬ در ماه آوریل اعلام کرد که دولت باید تا ۱۵ ژوئیه اصول اولیه سیاست‌های اکتشاف فضایی دولتی و استراتژی توسعه سازمان فضایی فدرال روسیه٬ روسکاسموس (Roscosmos)٬ در دهه بعد را ارائه دهد.

کاوش‌های فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردی روسیه و مشکلات پیش رو

1398/03/11
وجود میلیون‌ها دلار از دست رفته و مقامات در زندان یا فراری از کشور نشان می‌دهد علیرغم تلاش‌ها توسط دیمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin) و دستگاه‌های امنیتی، ریشه‌های فساد در فضانوردی روسیه...

پربازدیدکننده ترین خبر

گامی دیگر در راستای نخستین پرتاب تجاری پاکسازی زباله‌های فضایی

شرکت آسترواسکیل (Astroscale) به تازگی اعلام کرده است که با پایان یافتن مراحل بازبینی طراحی و آزمایش زیرسامانه‌ها، وارد فاز مونتاژ، ادغام و تست (AIT) ماموریت السا-دی (ELSA-d) شده است. السا-دی نخستین ماموریت غیر دولتی پاکسازی زباله‌های فضایی در جهان است و در مدار LEO فعالیت خواهد کرد. این ماموریت شامل دو سازه فضایی ۱۸۰ و ۲۰ کیلوگرمی می‌باشد. طی این ماموریت، سازه بزرگتر با نام سرویسر (Servicer)، سازه کوچک‌تر با نام کلاینت (Client) را به طور متناوب آزادسازی و با آهنربا جذب می‌کند تا فناوری‌های لازم برای پاکسازی زباله‌های فضایی از جمله جست و جو، شناسایی، جذب و از مدار خارج کردن را به اثبات برساند. مزیت السا-دی نسبت به ماموریت‌های پاکسازی زباله فضایی در گذشته این است که زباله‌ها را به صورت نیمه‌خودکار جذب می‌کند. با نصب سازه کلاینت بر روی سرویسر در اوایل سال ۲۰۲۰، طبق برنامه‌ریزی‌ها السا-دی توسط حامل فضایی سایوز از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب خواهد شد.