1398/03/25

مدودف خواستار محدودیت در برنامه‌های فضایی روسیه شد

دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev)، نخست‌وزیر روسیه٬ معتقد است روسیه باید در اجرای برنامه‌های اکتشاف فضایی به محدودیت‌های خارجی توجه کند. او در این باره گفت: «برنامه دوره‌ای فعالیت فضایی روسیه در سال آینده به پایان می‌رسد و ما باید در برنامه‌ریزی جدید برای دور بعدی، محدودیت‌های تازه‌ای را که وجود دارد در...
مدودف خواستار محدودیت در برنامه‌های فضایی روسیه شد

سیروس برزو: دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev)، نخست‌وزیر روسیه٬ معتقد است روسیه باید در اجرای برنامه‌های اکتشاف فضایی به محدودیت‌های خارجی توجه کند. او در این باره گفت: «برنامه دوره‌ای فعالیت فضایی روسیه در سال آینده به پایان می‌رسد و ما باید در برنامه‌ریزی جدید برای دور بعدی، محدودیت‌های تازه‌ای را که وجود دارد در نظر بگیریم و بر روی این که چه چیزی قطعا لازم است صورت پذیرد بحث شود.»

این گفته‌های مدودف با خط مشی رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin) کاملا در تضاد است. پوتین بارها در مصاحبه‌های خود بر توسعه فعالیت‌های فضایی روسیه تاکید داشته و معتقد است این کشور باید جایگاه بلند خود در فضانوردی در دوران شوروی را احیاء نماید. دستورات اکید او مبنی بر توسعه و ساخت هر چه سریعتر پایگاه فضایی واستوچنی (Vostochny Cosmodrome)، آماده‌سازی موشک‌های قدرتمند آنگارا (Angara)، همچنین کار جدی بر روی موشک فوق سنگین روسیه، نشانگر علاقه‌مندی پوتین برای قرار گرفتن در جایگاه قدرت فضایی در جهان است.

نیکولای پاتروشف (Nikolai Patrushev)، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه٬ در ماه آوریل اعلام کرد که دولت باید تا ۱۵ ژوئیه اصول اولیه سیاست‌های اکتشاف فضایی دولتی و استراتژی توسعه سازمان فضایی فدرال روسیه٬ روسکاسموس (Roscosmos)٬ در دهه بعد را ارائه دهد.

کاوش‌های فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردی روسیه و مشکلات پیش رو

1398/03/11
وجود میلیون‌ها دلار از دست رفته و مقامات در زندان یا فراری از کشور نشان می‌دهد علیرغم تلاش‌ها توسط دیمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin) و دستگاه‌های امنیتی، ریشه‌های فساد در فضانوردی روسیه...

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.