1398/03/22

ناسا رقم‌های باورنکردنی برای سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی را تکذیب کرد

پس از اعلام خبر‌های آمادگی ناسا برای همکاری با شرکت‌های خصوصی صنعت فضایی برای اعزام گردشگر به ایستگاه بین‌المللی فضایی گمانه‌زنی‌ها و شایعات بسیاری از جزییات این پروژه و هزینه‌های چنین سفری برلای علاقه‌مندان منتشر شد. یکی از شایعاتی که به شدت مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار دارد و در زمان بسیار کوتاهی...
ناسا رقم‌های باورنکردنی برای سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی را تکذیب کرد

پس از اعلام خبرهای آمادگی ناسا برای همکاری با شرکت‌های خصوصی صنعت فضایی برای اعزام گردشگر به ایستگاه بین‌المللی فضایی گمانه‌زنی‌ها و شایعات بسیاری از جزییات این پروژه و هزینه‌های چنین سفری برای علاقه‌مندان منتشر شد. یکی از شایعاتی که به شدت مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار دارد و در زمان بسیار کوتاهی جنجال‌های زیادی را به پا کرد هزینه ۵۹ میلیون دلاری سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی بود.

یکی از مدیران ارشد ناسا در این رابطه گفت: «تا سال ۲۰۲۰ میلادی درب‌های ایستگاه بین‌المللی فضایی در مدار زمین بر روی ماجراجویان و علاقه‌مندان باز خواهد شد و مطمئنا هزینه این سفر به یادمانی عددی همانند ۵۹ میلیون دلار نخواهد بود.» فضانوردان آماتور و افرادی که علاقه به سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی دارند ابتدا باید به خاک آمریکا رفته و پس از طی مراحل آزمایشی و آموزشی در مراکز مخصوص به ایستگاه بین المللی فضایی اعزام شوند.

ناسا اعزام افراد موفق شده در آزمایشات را در بازه‌های زمانی ۳۰ روزه انجام می‌دهد و هزینه چنین سفری را نیز به ازای هرشب ۳۵۰۰۰ دلار اعلام کرده است. چنین رقمی خود به خوبی نشان می‌دهد تنها آمادگی بدنی و ذهنی برای این سفر هیجان انگیز کافی نیست و داوطلبان باید از وضع مالی بسیار خوبی نیز برخوردار باشند.

گردشگران می‌توانند در طول مدت اقامت خود در ایستگاه بین‌المللی فضایی علاوه بر کسب اطلاعات تکمیلی از فضا و اهداف ایستگاه بین‌المللی فضایی با استفاده از دوربین‌های شخصی و تجهیزان موجود در ایستگاه فضایی تصاویر بسیار زیبا را به ثبت برسانند. سفر به ایستگاه بین‌المللی فضایی علاوه بر کاهش فشار مالی بر سازمان فضایی آمریکا و کمک به تامین هزینه‌های اعزام دانشمندان این سازمان به فضا، فرصتی طلایی برای به واقعیت تبدیل شدن بزرگ‌ترین رویای بسیاری از انسان‌ها است.

سازمان ها | NASA's Planetary Science Division

توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا بهره‌برداری تجاری از ایستگاه فضایی بین‌المللی را از سال آینده آغاز خواهد کرد

1398/03/19
سازمان فضایی آمریکا، ناسا روز جمعه اعلام کرد که از سال میلادی آینده درهای ایستگاه بین‌المللی فضایی را برای فعالیت‌های تجاری از جمله گردشگری فضایی باز خواهد کرد زیرا به دنبال آن است که کاربری...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.