1398/03/22

ماهواره‌بر فالکون هوی حامل یک فضاپیمای کوچک خواهد بود

قرار است در تاریخ ۲۴ ژوئن سال جاری، یک فضاپیمای سبک به نام لایت‌سیل ۲ (LightSail ۲) از پایگاه فضایی کندی (Kennedy Space Center) به فضا فرستاده شود. زمانی‌که ماهواره‌بر فالکون هوی (Falcon Heavy) شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) دومین پرتاب خود به فضا را در تابستان تجربه کند، حامل فضاپیمای کوچک لایت‌سیل ۲ خواهد...
ماهواره‌بر فالکون هوی حامل یک فضاپیمای کوچک خواهد بود

قرار است در تاریخ ۲۴ ژوئن سال جاری، یک فضاپیمای سبک به نام لایت‌سیل ۲ (LightSail ۲) از پایگاه فضایی کندی (Kennedy Space Center) به فضا فرستاده شود.

زمانی‌که ماهواره‌بر فالکون هوی (Falcon Heavy) شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) دومین پرتاب خود به فضا را در تابستان تجربه کند، حامل فضاپیمای کوچک لایت‌سیل ۲ خواهد بود.

در سال ۲۰۱۵ میلادی فضاپیمای لایت‌سیل LightSail 1) ۱) با موفقیت اولین پرواز آزمایشی خود را طی کرد. حال برنامه‌ریزی شده که پرتاب لایت‌سیل ۲ در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی انجام شود و با استفاده از ماهواره‌بر فالکون هوی به فضا پرتاب شود. این فضاپیما که به نوعی یک بادبان خورشیدی است، تنها با استفاده از نور خورشید به جلو حرکت می‌کند.

لایت‌سیل ۲ شبیه یک بادبادک غول پیکر بوده و به عنوان راهی برای هدایت ماهواره‌ها در فضا با استفاده از نور خورشید پیش‌بینی شده است؛ به جای اینکه فضاپیما با سوخت‌های شیمیایی هدایت شود.

لایت‌سیل ۲ فرصتی برای آزمایش بادبان‌های خورشیدی به حساب می‌آید. انجمن سیاره‌ای که این فضاپیما را ساخته است، قصد دارد با استفاده از لایت‌سیل٬ ماهواره‌های مکعبی را در فضا به حرکت درآورد.

سازمان ها | SpaceX | John F. Kennedy Space Center

فناوری‌های نوین |

نظر شما
اخبار مرتبط

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵ منتشر شد

1398/01/24
فالکون هِوی یا فالکون سنگین(Falcon Heavy) که به اختصار (FH) نیز نامیده می‌شود، یک پرتابگر فضایی طراحی شده و توسعه داده شده توسط اسپیس‌ایکس است. این پرتابگر مشتق شده از فالکون ۹ بوده و دربرگیرندهٔ...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.