1398/03/21

ماهواره پیشرفته ایرباس برای اپراتور مالزیایی

شرکت ایرباس اخیرا به عنوان پیمانکار ساخت ماهواره میست-3دی (MEASAT-3d) برای اپراتور ماهواره مالزیایی میست انتخاب شده است. این ماهواره مخابراتی قرار است در محدوده شرق آسیا، خاورمیانه و آفریقا خدمات ارائه دهد. میست-3دی به همراه میست-3بی جایگزین دو ماهواره میست-3 و میست-3آ خواهند شد و وظیفه پخش ویدیویی برای...
ماهواره پیشرفته ایرباس برای اپراتور مالزیایی

شرکت ایرباس اخیرا به عنوان پیمانکار ساخت ماهواره میست-3دی (MEASAT-3d) برای اپراتور ماهواره مالزیایی میست انتخاب شده است. این ماهواره مخابراتی قرار است در محدوده شرق آسیا، خاورمیانه و آفریقا خدمات ارائه دهد. میست-3دی به همراه میست-3بی جایگزین دو ماهواره میست-3 و میست-3آ خواهند شد و وظیفه پخش ویدیویی برای مشتریان این شرکت را بر عهده خواهند داشت.

میست-3دی در سال 2021 به مدار GEO ارسال خواهد شد. این ماهواره بر اساس باس ماهواره‌ای Eurostar-3000 طراحی می‌شود و به ترانسپاندرهای باندهای C، Ku، Ka، و محموله ناوبری باند L مجهز خواهد گردید. میست-3دی در طول عمر 15 ساله خود ماموریت دارد که با پر کردن شکاف دیجیتال در مالزی پوشش خدمات پهن‌باند این کشور را به 100% برساند. همچنین محموله ناوبری باند L این ماهواره، در خدمت سامانه تقویت سیگنال ناوبری ماهواره‌ای کره جنوبی (KASS) خواهد بود.

منبع: spacedaily

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری سنجشی ایرباس با سوئد

1398/01/21
شرکت فضایی سوئد (Swedish Space Corporation) به‌اختصار SSC قراردادی را با ایرباس به‌منظور تأسیس سرویس‌های پشتیبانی زمینی منظومه ماهواره‌های سنجشی دقیق پلیادس نئو (Pléiades Neo) امضا کردند....

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.