1398/03/22

شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ریچارد برانسون (Richard Branson)، رئیس گروه شرکت‌های ویرجین (Virgin Group) و مالک شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که چندی پیش ورود شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) به عرصه‌ فناوری فضایی را اعلام کرده بود به تازگی خبر از همکاری این شرکت با یک شرکت ژاپنی داده است. طبق گفته‌ ریچارد برانسون، فلسفه‌...
شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ریچارد برانسون (Richard Branson)، رئیس گروه شرکت‌های ویرجین (Virgin Group) و مالک شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که چندی پیش ورود شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) به عرصه‌ فناوری فضایی را اعلام کرده بود به تازگی خبر از همکاری این شرکت با یک شرکت ژاپنی داده است.

طبق گفته‌ ریچارد برانسون، فلسفه‌ اصلی شرکت ویرجین اوربیت همانند شرکت ویرجین گلکتیک است؛ باز شدن فضا برای ماموریت‌های بیشتر با هزینه‌ کمتر؛ اما در این شرکت به جای انسان، قرار است ماهواره به فضا ارسال شود.

سرویس ماهواره‌ای ریچارد برانسون در حال آمدن به ژاپن است و قصد دارد سیستم لانچر وان (LauncherOne) خود را در خدمت شرکت آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways) قرار دهد.

آل نیپون ایرویز بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ژاپنی است که به‌ اختصار آنا (ANA) نامیده می‌شود و دفتر مرکزی آن در منطقه شیئودومه (Shiodome) میناتو٬ توکیو قرار دارد. این شرکت از فرودگاه بین‌المللی ناریتا (Narita International Airport)، فرودگاه هانه‌دا (Haneda Airport)، فرودگاه بین‌المللی اوزاکا (Osaka International Airport) و فرودگاه بین‌المللی کانزای (Kansai International Airport) به‌عنوان قطب‌های شرکت هواپیمایی خود، استفاده می‌کند.

سیستم  لانچر وان شرکت ویرجین اوربیت در حال آزمایش با هدف پرتاب ماهواره‌برهایی است که ماهواره‌های کوچک را به فضا ارسال می‌کنند.

این شرکت اعلام کرد که اولین پرواز آزمایشی خود را در اواخر امسال انجام خواهد داد.

شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ماهواره‌بر و پرتاب | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ژاپنی‌ها به دنبال ساخت‌وساز روی ماه هستند

1398/01/27
آژانس فضایی ژاپن اعلام کرده که عملیاتی را برای آزمایش ماشین‌های سنگین روباتیک در خاک کشورش انجام داده است و حال قصد دارد ناوگان روباتیک خود را برای هدف نهایی ساخت پناهگاه به ماه بفرستد. مقامات...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.