1398/03/22

شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ریچارد برانسون (Richard Branson)، رئیس گروه شرکت‌های ویرجین (Virgin Group) و مالک شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که چندی پیش ورود شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) به عرصه‌ فناوری فضایی را اعلام کرده بود به تازگی خبر از همکاری این شرکت با یک شرکت ژاپنی داده است. طبق گفته‌ ریچارد برانسون، فلسفه‌...
شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ریچارد برانسون (Richard Branson)، رئیس گروه شرکت‌های ویرجین (Virgin Group) و مالک شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) که چندی پیش ورود شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) به عرصه‌ فناوری فضایی را اعلام کرده بود به تازگی خبر از همکاری این شرکت با یک شرکت ژاپنی داده است.

طبق گفته‌ ریچارد برانسون، فلسفه‌ اصلی شرکت ویرجین اوربیت همانند شرکت ویرجین گلکتیک است؛ باز شدن فضا برای ماموریت‌های بیشتر با هزینه‌ کمتر؛ اما در این شرکت به جای انسان، قرار است ماهواره به فضا ارسال شود.

سرویس ماهواره‌ای ریچارد برانسون در حال آمدن به ژاپن است و قصد دارد سیستم لانچر وان (LauncherOne) خود را در خدمت شرکت آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways) قرار دهد.

آل نیپون ایرویز بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ژاپنی است که به‌ اختصار آنا (ANA) نامیده می‌شود و دفتر مرکزی آن در منطقه شیئودومه (Shiodome) میناتو٬ توکیو قرار دارد. این شرکت از فرودگاه بین‌المللی ناریتا (Narita International Airport)، فرودگاه هانه‌دا (Haneda Airport)، فرودگاه بین‌المللی اوزاکا (Osaka International Airport) و فرودگاه بین‌المللی کانزای (Kansai International Airport) به‌عنوان قطب‌های شرکت هواپیمایی خود، استفاده می‌کند.

سیستم  لانچر وان شرکت ویرجین اوربیت در حال آزمایش با هدف پرتاب ماهواره‌برهایی است که ماهواره‌های کوچک را به فضا ارسال می‌کنند.

این شرکت اعلام کرد که اولین پرواز آزمایشی خود را در اواخر امسال انجام خواهد داد.

شرکت ویرجین اوربیت با شرکت ژاپنی برای راه‌اندازی ماهواره‌بر همکاری می‌کند

ماهواره‌بر و پرتاب | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ژاپنی‌ها به دنبال ساخت‌وساز روی ماه هستند

1398/01/27
آژانس فضایی ژاپن اعلام کرده که عملیاتی را برای آزمایش ماشین‌های سنگین روباتیک در خاک کشورش انجام داده است و حال قصد دارد ناوگان روباتیک خود را برای هدف نهایی ساخت پناهگاه به ماه بفرستد. مقامات...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.