1398/03/19

مروری بر یک عکس خاطره‌انگیز از فضانوردان

در سال های اول سفر انسان به فضا، همه چیز ماموریت‌های فضایی معماگونه بود. فضانوردان جدای از آموزش و تمرین برای انجام فعالیت‌های علمی و فنی، باید آموزش می‌دیدند که ابتدایی‌ترین کار ها و فعالیت‌های روزانه را چگونه انجام دهند.
مروری بر یک عکس خاطره‌انگیز از فضانوردان

سیروس برزو:‌ در سال‌های اول سفر انسان به فضا، همه چیز ماموریت‌های فضایی معماگونه بود. فضانوردان جدای از آموزش و تمرین برای انجام فعالیت‌های علمی و فنی، باید آموزش می‌دیدند که ابتدایی‌ترین کارها و فعالیت‌های روزانه را چگونه انجام دهند.

در این عکس شما چند فضانورد ناسا از جمله ادوین آلدرین (Edwin Aldrin) را می‌بینید که مشغول تمرین آب خوردن در فضا هستند. این تمرین در هواپیمایی انجام می‌شود که با پرواز در مسیری خاص به شکل صعودی و نزولی، چند ثانیه بی‌وزنی بوجود می‌آورد.

به جز از آلدرین و آموزشگران، در این عکس، تئودور فریمن (Theodore Freeman)، چالرز باست (Charles Bassett)، کلیفتن ویلیامز (Clifton Williams) و الیوت سی (Elliot See) دیده می‌شوند که هر چهار نفر در جریان طرح جمینی (Project Gemini)، به دلیل سقوط هواپیماهایشان ضمن تمرین‌های قبل از پرواز کشته شدند.

تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

کشف معمای ضعف بینایی موقت در فضانوردان

1398/02/21
نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که مشکلات بینایی فضانوردان که تا ماه‌ها پس از بازگشت به زمین ادامه دارد، ناشی از جمع شدن مایع در مغز آن‌ها در نتیجه‌ی فقدان نیروی جاذبه در فضا است. این مطالعه...

۸ کاری که فضانوردان نمی توانند در فضا انجام دهند

1398/03/07
حقیقت آن است که سفر به فضا، به از خود گذشتگی زیادی نیاز دارد. علاوه بر خطرات سفرهای فضایی و مسأله دوری از خانواده، جاذبه نزدیک به صفر فضا، شرایطی به وجود می‌آورد که بسیاری از امور روزانه...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.