1398/03/19

مروری بر یک عکس خاطره‌انگیز از فضانوردان

در سال های اول سفر انسان به فضا، همه چیز ماموریت‌های فضایی معماگونه بود. فضانوردان جدای از آموزش و تمرین برای انجام فعالیت‌های علمی و فنی، باید آموزش می‌دیدند که ابتدایی‌ترین کار ها و فعالیت‌های روزانه را چگونه انجام دهند.
مروری بر یک عکس خاطره‌انگیز از فضانوردان

سیروس برزو:‌ در سال‌های اول سفر انسان به فضا، همه چیز ماموریت‌های فضایی معماگونه بود. فضانوردان جدای از آموزش و تمرین برای انجام فعالیت‌های علمی و فنی، باید آموزش می‌دیدند که ابتدایی‌ترین کارها و فعالیت‌های روزانه را چگونه انجام دهند.

در این عکس شما چند فضانورد ناسا از جمله ادوین آلدرین (Edwin Aldrin) را می‌بینید که مشغول تمرین آب خوردن در فضا هستند. این تمرین در هواپیمایی انجام می‌شود که با پرواز در مسیری خاص به شکل صعودی و نزولی، چند ثانیه بی‌وزنی بوجود می‌آورد.

به جز از آلدرین و آموزشگران، در این عکس، تئودور فریمن (Theodore Freeman)، چالرز باست (Charles Bassett)، کلیفتن ویلیامز (Clifton Williams) و الیوت سی (Elliot See) دیده می‌شوند که هر چهار نفر در جریان طرح جمینی (Project Gemini)، به دلیل سقوط هواپیماهایشان ضمن تمرین‌های قبل از پرواز کشته شدند.

تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

کشف معمای ضعف بینایی موقت در فضانوردان

1398/02/21
نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که مشکلات بینایی فضانوردان که تا ماه‌ها پس از بازگشت به زمین ادامه دارد، ناشی از جمع شدن مایع در مغز آن‌ها در نتیجه‌ی فقدان نیروی جاذبه در فضا است. این مطالعه...

۸ کاری که فضانوردان نمی توانند در فضا انجام دهند

1398/03/07
حقیقت آن است که سفر به فضا، به از خود گذشتگی زیادی نیاز دارد. علاوه بر خطرات سفرهای فضایی و مسأله دوری از خانواده، جاذبه نزدیک به صفر فضا، شرایطی به وجود می‌آورد که بسیاری از امور روزانه...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.