1398/03/16

دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

فضاپیمای دراگون (Dragon) پس از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر خود را به سوی زمین آغاز کرد. این فضاپیما ساعت ۲۰:۳۱ روز سه‌شنبه به وقت تهران (12:01 p.m. EDT)، از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد تا بازگشت خود را به سوی زمین آغاز کند.
دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

فضاپیمای دراگون (Dragon) پس از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر خود را به سوی زمین آغاز کرد. این فضاپیما ساعت ۲۰:۳۱ روز سه‌شنبه به وقت تهران (12:01 p.m. EDT)، از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد تا بازگشت خود را به سوی زمین آغاز کند.

جداسازی دراگون با استفاده از بازوی مکانیکی کانادارم ۲ (Canadarm2) صورت گرفت تا این فضاپیما به لایه‌های فشرده جو وارد شود و به سوی زمین بازگردد.

دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

این فضاپیما که محموله‌ای به وزن بیش از ۱۹۰۰ کیلوگرم را به همراه دارد، قرار است در حدود ۲۰۲ مایلی جنوب غربی شهر لانگ بیچ ایالت کالیفرنیا در اقیانوس آرام فرود بیاید و سپس، با کشتی ان‌ارسی کوئست (NRC Quest) برای بررسی و تحلیل‌های لازم به آزمایشگاه منتقل شود. محموله دراگون، نتایج پژوهش‌های فضانوردان را با خود به همراه دارد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

دراگون ۱۰۰ تراشه حاوی سلولهای بدن را به فضا می برد

1398/02/11
کپسول دراگون محموله ای ۱۶۹۱ کیلوگرمی از جمله نانو ذرات حامل دارو، بیورآکتور و حدود ۱۰۰ ارگان تراشه مختلف را به ایستگاه فضایی بین المللی می برد. امروز (یکم می) کپسول دراگون محموله‌ای شامل...

چندین آزمایش مهم در کنار فضاپیمای دراگون به ایستگاه فضایی ارسال شدند

1398/02/15
اسپیس‌ایکس (Spacex) هفتادمین پرتاب فالکن-۹ (Falcon-9) را با موفقیت انجام داد. این ماموریت که SPX CRS-17 نام‌گذاری شده بود شامل رساندن محموله‌های فضاپیمای باری دراگون (Dragon) به ایستگاه...

پربازدیدکننده ترین خبر

شامگاه سه‌شنبه تماشای عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی را از دست ندهید!

ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ISS (سرواژه International Space Station) شامگاه سه‌شنبه ۱۹‌آذر‌۱۳۹۸ از فراز کشورمان عبور می‌کند و بسیار درخشان دیده می‌شود. درخشندگی ایستگاه فضایی بین‌المللی در این گذر به‌اندازه درخشندگی سیاره زهره می‌رسد که بسیار پرنور خواهد بود. زمان شروع گذر این ایستگاه از فراز تهران ساعت ۱۷:۵۱ خواهد بود و به مدت ۳ دقیقه طول می‌کشد.