1398/03/16

دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

فضاپیمای دراگون (Dragon) پس از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر خود را به سوی زمین آغاز کرد. این فضاپیما ساعت ۲۰:۳۱ روز سه‌شنبه به وقت تهران (12:01 p.m. EDT)، از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد تا بازگشت خود را به سوی زمین آغاز کند.
دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

فضاپیمای دراگون (Dragon) پس از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، سفر خود را به سوی زمین آغاز کرد. این فضاپیما ساعت ۲۰:۳۱ روز سه‌شنبه به وقت تهران (12:01 p.m. EDT)، از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد تا بازگشت خود را به سوی زمین آغاز کند.

جداسازی دراگون با استفاده از بازوی مکانیکی کانادارم ۲ (Canadarm2) صورت گرفت تا این فضاپیما به لایه‌های فشرده جو وارد شود و به سوی زمین بازگردد.

دراگون از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد+فیلم

این فضاپیما که محموله‌ای به وزن بیش از ۱۹۰۰ کیلوگرم را به همراه دارد، قرار است در حدود ۲۰۲ مایلی جنوب غربی شهر لانگ بیچ ایالت کالیفرنیا در اقیانوس آرام فرود بیاید و سپس، با کشتی ان‌ارسی کوئست (NRC Quest) برای بررسی و تحلیل‌های لازم به آزمایشگاه منتقل شود. محموله دراگون، نتایج پژوهش‌های فضانوردان را با خود به همراه دارد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

دراگون ۱۰۰ تراشه حاوی سلولهای بدن را به فضا می برد

1398/02/11
کپسول دراگون محموله ای ۱۶۹۱ کیلوگرمی از جمله نانو ذرات حامل دارو، بیورآکتور و حدود ۱۰۰ ارگان تراشه مختلف را به ایستگاه فضایی بین المللی می برد. امروز (یکم می) کپسول دراگون محموله‌ای شامل...

چندین آزمایش مهم در کنار فضاپیمای دراگون به ایستگاه فضایی ارسال شدند

1398/02/15
اسپیس‌ایکس (Spacex) هفتادمین پرتاب فالکن-۹ (Falcon-9) را با موفقیت انجام داد. این ماموریت که SPX CRS-17 نام‌گذاری شده بود شامل رساندن محموله‌های فضاپیمای باری دراگون (Dragon) به ایستگاه...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.