1398/03/13

روسیه دو ماهواره ارتباطی نظامی به فضا پرتاب می‌کند

سرگئی شویجو (Sergey Shoygu) وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که کشورش درسال ۲۰۱۹ دو ماهواره ارتباطی نظامی مریدین-ام (Meridian-M) را به فضا پرتاب می‌کند. وی تصریح کرد: «قبل از پایان سال، دو ماهواره ارتقا یافته ارتباطی نظامی مریدین-ام را به فضا پرتاب خواهیم کرد.»
روسیه دو ماهواره ارتباطی نظامی به فضا پرتاب می‌کند

سرگئی شویجو (Sergey Shoygu) وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که کشورش درسال ۲۰۱۹ دو ماهواره ارتباطی نظامی مریدین-ام (Meridian-M) را به فضا پرتاب می‌کند. وی تصریح کرد: «قبل از پایان سال، دو ماهواره ارتقا یافته ارتباطی نظامی مریدین-ام را به فضا پرتاب خواهیم کرد.»

شویجو ادامه داد که روسیه گروه‌سازی مدار ارتباطات نظامی در سال جاری را با به‌کارگیری چهار ماهواره مخابراتی بلاگووست (Blagovest) تکمیل خواهد کرد. ماهواره‌های بلاگووست با طول عمر ۱۵ سال که برای خدمات داخلی روسیه مورد استفاده قرار گرفته‌اند دارای باس ماهواره‌ای از نوع Ekspress-2000 بوده و در فاصله ۳۵۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارند. این ماهواره‌ها به ترانسپاندرهای باند Ka و Q مجهز شده‌اند.

وی افزود: «این اقدام امکان گسترش حیطه دسترسی به ارتباطات ماهواره‌ای در خاک روسیه و خارج از آن شامل اقیانوس منجمد شمالی را فراهم خواهد ساخت.»

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردی روسیه و مشکلات پیش رو

1398/03/11
وجود میلیون‌ها دلار از دست رفته و مقامات در زندان یا فراری از کشور نشان می‌دهد علیرغم تلاش‌ها توسط دیمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin) و دستگاه‌های امنیتی، ریشه‌های فساد در فضانوردی روسیه...

پرتاب ماهواره مخابراتی قدرتمند شرکت خصوصی روس

1398/03/12
روسکاسموس (Roscosmos) ماهواره‌ای مخابراتی متعلق به یکی از شرکت‌های خصوصی روسیه را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب پنجشنبه ۳۰ می (۹ خرداد) ساعت ۱۰:۴۲ به وقت ایران به وسیله ماهواره‌بر پروتون-ام...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.