1398/03/12

پنج پرتاب موشک های پروتون تا پایان سال ۲۰۱۹

مرکز فضایی دولتی تحقیقاتی-صنعتی خرونیچف (Khrunichev) که درزمینه تولیدهای صنعتی فضایی از جمله پرتاب‌کننده‌های پروتون-ام (Proton-M) و آنگارا (Angara) فعالیت دارد٬ اعلام کرد تا پایان سال جاری حداقل پنج پرتاب در نظر گرفته است. آلکسی واراچکو (Alexey Varachko) رئیس این مرکز، ضمن یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره...
پنج پرتاب موشک های پروتون تا پایان سال ۲۰۱۹

سیروس برزو: مرکز فضایی دولتی تحقیقاتی-صنعتی خرونیچف (Khrunichev) که در زمینه تولیدهای صنعتی فضایی از جمله پرتاب‌کننده‌های پروتون-ام (Proton-M) و آنگارا (Angara) فعالیت دارد٬ اعلام کرد تا پایان سال جاری حداقل پنج پرتاب در نظر گرفته است.

آلکسی واراچکو (Alexey Varachko) رئیس این مرکز، ضمن یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به پیگیری جدی خرونیچف برای توسعه ساخت موشک‌های فوق سنگین آنگارا گفت: «قبل از پایان سال، ما حداقل پنج پرتاب موشک پروتون-ام را انجام خواهیم داد که دارای محموله‌هایی مربوط به ارگان‌های روسی و یا  تجاری هستند.»

وی اضافه کرد: «به لطف حمایت روسکاسموس (Roscosmos) از شرکت ما، مرکز خرونیچف به تدریج به ظرفیت بارگذاری برنامه‌ریزی شده خود در هر دو مرکز تولیدی مسکو (Moscow) و اومسک (Omsk) دست پیدا کرده است. ما امیدواریم که تا پایان سال ۲۰۱۹، در کنار این پنج پرتاب پروتون، یک آزمایش دیگر آنگارا-آ۵ (Angara-A5) را انجام دهیم.»

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی روسکاسموس، این پرتاب‌ها شامل دو ماهواره نظامی بلاگوست (Blagovest) وزارت دفاع روسیه در ۲۱ ماه ژوئن و ۱۶ ژوئیه و دو ماهواره تجاری یوتلست ۵ (Eutelsat 5)، ام.ای.وی-۱ (MEV-1 /Mission Extension Vehicle-1) و آنیک جی.2 وی (Anik G2V) خواهد بود.
این شرکت با حدود ۳۵۰۰۰ نیروی کار در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد سهم بازار جهانی خدمات فضایی را تصاحب کرده و درآمد حاصل از فروش فضانوردی تجاری آن کمک بزرگی به سازمان فضایی روسیه بشمار می‌رود.

پنج پرتاب موشک های پروتون تا پایان سال ۲۰۱۹

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب ماهواره ناوبری جدید روسیه و برخورد با صاعقه+فیلم

1398/03/07
نیروی‌ دفاعی هوافضای روسیه (Russian Aerospace Defence Forces) در راستای ادامه پروژه ناوبری فضایی خود یک ماهواره‌ مخابراتی دیگر به فضا پرتاب کردند. این پرتاب دوشنبه ۲۷ می (۶ خرداد) ساعت ۱۰:۳۰...

ممنوعیت همکاری آمریکا با روسیه در زمینه پرتاب‌های فضایی

1398/03/12
پنتاگون٬ روسیه را به لیست کشورهایی که همکاری با آنان در زمینه پرتاب‌های فضایی ممنوع است، اضافه کرده است. براساس این گزارش، این تصمیم از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ اجرایی می‌شود. در این سند آمده است:...

پربازدیدکننده ترین خبر

فروشگاه اینترنتی اسپاش آغاز به کار کرد

دفتر مطالعات فضایی اسپاش همواره به دنبال ترویج دانش و اطلاعات فضایی بوده و در این راه تاکنون بازخوردهایی بسیار خوب از طرف عموم دریافت کرده، لذا در راستای ادامه راه خود برای آگاه سازی مردم و علاقه‌مندان به فضا تصمیم بر آغاز برخی فعالیت‌ها برای کودکان و نوجوانان اتخاذ شده است. بر همین اساس اسپاش اقدام به تاسیس اولین فروشگاه اینترنتی هوافضای کشور کرده که با ارائه اسباب بازی‌ها و وسایل کمک آموزشی به آشناسازی این گروه سنی با فضا و صنعت فضایی بپردازد.