1398/03/12

روش پنتاگون باعث زیان شرکت‌های آمریکایی خواهد شد

خبرگزاری روسی ریانووستی (RIA Novosti) به نقل از یک منبع وابسته به سازمان فضایی روسیه٬ روسکاسموس (Roscosmos)٬ گفت: «ممنوعیت استفاده از ماهواره‌برهای روسیه از سوی پنتاگون، باعث محروم شدن شرکت‌های آمریکایی از فرصت برای کار با روسیه و از بین بردن روابط دو جانبه است.» این منبع که ریا نووستی نام او را اعلام...
روش پنتاگون باعث زیان شرکت‌های آمریکایی خواهد شد

خبرگزاری روسی ریانووستی (RIA Novosti) به نقل از یک منبع وابسته به سازمان فضایی روسیه٬ روسکاسموس (Roscosmos)٬ گفت: «ممنوعیت استفاده از ماهواره‌برهای روسیه از سوی پنتاگون، باعث محروم شدن شرکت‌های آمریکایی از فرصت برای کار با روسیه و از بین بردن روابط دو جانبه است.»

این منبع که ریا نووستی نام او را اعلام نکرده می‌افزاید: «در واقع این تلاش، بیشتر از اینکه لطمه به صنایع فضایی روسیه باشد، باعث محروم کردن تولیدکنندگان آمریکایی از فرصت کار با صنعت موشکی و فضایی روسیه به شمار می‌رود و نمی‌تواند روسیه را از امکان استفاده از بازار بین‌المللی محدود کند.»

وی معتقد است که پنتاگون می‌خواهد آنچه که طی سال‌های گذشته در روابط روسیه و آمریکا در زمینه فضا ایجاد شده و توسعه یافته را نابود کند.

کارشناسان می‌گویند تصمیم پنتاگون در مورد عدم استفاده شرکت‌های آمریکایی از ماهواره‌برهای روسی برای پرتاب محموله‌های مختلف می‌تواند بر روی همکاری‌های بین‌المللی در سازماندهی پرتاب‌های منظم سفینه و ماهواره‌های مختلف برای بهره‌برداری‌های تجاری تأثیر منفی داشته باشد.

در حال حاضر، روسیه سالانه تعداد زیادی محموله کشورهای دیگر را با ماهواره‌برهای خود به فضا می‌فرستد و سهم مهمی از بازار جهانی فضایی را در اختیار دارد. برخی شرکت‌های آمریکایی نیز در ردیف مشتریان روسکاسموس بشمار می‌روند. قیمت‌های پایین تجهیزات فضایی و پرتاب‌های روسیه از جمله مواردی هستند که در رقابت‌های بین‌المللی باعث موفقیت روسکاسموس در جلب مشتریان بیشتر شده است.

سازمان ها | roscosmos | The Pentagon

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه به آمریکا در نظامی کردن فضا پاسخ مناسب خواهد داد

1397/12/14
سرلشکر والری گراسیموف (Valery Gerasimov)، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه (General Staff of the Armed Forces)، از دانشمندان نظامی خواست تا جستجو و معرفی ابزارهایی را برای مقابله با اقدامات...

افشای جاسوسی ماهواره‌های آمریکایی از ماهواره‌های روسی و چینی

1398/01/19
بر اساس گزارشی که اخیراً توسط بنیاد جهان ایمن (Secure World Foundation) منتشرشده است، آمریکا در قالب برنامه‌ای به نام آگاهی محیطی فضایی در مدار GEO (GSSAP) که از سال ۲۰۱۴ آغاز یافته، ماهواره‌های...

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره مکعبی امارات برای توسعه فناوری‌های ناوبری فضایی

امارات در حال توسعه یک ماهواره مکعبی با ابعاد 6U است که هدف از آن آزمایش ارتباطات و همچنین روش‌های تقویت سیگنال‌دهی ناوبری فضایی در مدار لئو می‌باشد. این ماهواره توسط مرکز ملی علوم و فناوری فضایی دانشگاه امارات متحده عربی (NSSTC-UAEU) مراحل توسعه خود را می‌گذراند و مطابق برنامه‌ریزی‌ها در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب خواهد شد. در همین راستا NSSTC-UAEU توافقی را با شرکت دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) به‌انجام رسانده که‌ به‌موجب آن شرکت یادشده مشاوره‌ها و پشتیبانی‌های تخصصی را برای این پروژه‌ ارائه خواهد کرد.