1398/03/15

ماهواره‌ سنجشی شرکت خصوصی چینی به فضا پرتاب شد

سازمان علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) یک ماهواره سنجش از دور متعلق به یکی از شرکت‌های خصوصی چینی را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب چهارشنبه ۵ جون (۱۵خرداد) ساعت ۸:۴۷ به وقت محلی از دریای زرد و توسط ماهواره‌بر لانگ‌مارچ-۱۱ (Long MArch-11) انجام شد. این...
ماهواره‌ سنجشی شرکت خصوصی چینی به فضا پرتاب شد

سازمان علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) یک ماهواره سنجش از دور متعلق به یکی از شرکت‌های خصوصی چینی را به فضا پرتاب کرد. این پرتاب چهارشنبه ۵ جون (۱۵خرداد) ساعت ۸:۴۷ به وقت محلی از دریای زرد و توسط ماهواره‌بر لانگ‌مارچ-۱۱ (Long MArch-11) انجام شد.
این ماهواره‌ که جیلین۱-هایپراکسپکترال۰۳ (Jilin1-Hyperspectral03) نام دارد سومین ماهواره از منظومه ماهواره‌ای سنجش از دور جیلین۱ است. پیش از این دو ماهواره دیگر در ژانویه ۲۰۱۹ به مدار لئو فرستاده شده‌اند. سازنده و اپراتور این منظومه ماهواره‌ای شرکت خصوصی چانگ گوآنگ (Chang Guang) است. هدف این شرکت از برپایی این منظومه ماهواره‌ای درآمد از طریق فروش تصاویر این ماهواره‌ها است. هرکدام از ماهواره‌های جیلین۱ مجهز به یک سنجشگر نوری هستند که توانایی تصویربرداری در ۲۶ طیف مختلف در نوارهای ۱۵۰ کیلومتری و با قدرت تفکیک ۵ متر را دارد. این ماهواره‌ها در مدار لئو و در ارتفاع ۵۲۱ کیلومتری قرار می‌گیرند و عمر آن‌ها حداقل سه سال برنامه‌ریزی شده‌است با این حال اطلاعاتی از وزن آن‌ها در دسترس نیست.

ماهواره‌ سنجشی شرکت خصوصی چینی به فضا پرتاب شد

(Jilin1-Hyperspectral03)

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب ناموفق یک ماهواره چینی از سری ماهواره‌های مرموز یائوگان

1398/03/03
چینی‌ها تلاشی ناموفق برای پرتاب یک ماهواره‌ دیگر از سری یائوگان (yaogan) به فضا داشتند. این ماهواره یائوگان-۳۳ (yaogan-33) نام داشت و مانند دیگر ماهواره‌های سری یائوگان ماهواره‌‌ای سنجش‌...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.