1398/03/11

سامانه ماهواره مخابراتی جدید نیجریه

شرکت مخابرات ماهواره ای آفریقایی نیگ کامست (NigComSat) برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سامانه جدید مخابرات تلویزیون ماهواره‌ای مستقیم (DTH) را در نیجریه اعلام کرد. سیستم جدید که نکست تی.وی (NextTV)نامگذاری شده توسط یک سرمایه‌گذاری مشترک مدیریت می‌شود که توسط شرکت نیگوس اینترنشنال (Nigus International) و شرکت...
سامانه ماهواره مخابراتی جدید نیجریه

سیروس برزو: شرکت مخابرات ماهواره‌ای آفریقایی نیگ کامست (NigComSat) برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سامانه جدید مخابرات تلویزیون ماهواره‌ای مستقیم (DTH) را در نیجریه اعلام کرد.

سیستم جدید که نکست تی.وی (NextTV)نامگذاری شده توسط یک سرمایه‌گذاری مشترک مدیریت می‌شود که توسط شرکت نیگوس اینترنشنال (Nigus International) و شرکت چینی چاینا گریت وال اینداستری (China Great Wall Industry Corporation – CGWIC) ایجاد شد.  نیگ کامست از حداقل چهار فرستنده در این پروژه استفاده می‌کند و ۱۵٪  نکست تی.وی را در اختیاردارد و شرکت چینی مالک ۱۰ درصد آن است. 

چاینا گریت وال اینداستری کانال‌های ارتباطی ماهواره‌ای پشتیبان را فراهم می‌کند و خدمات انتقال داده را به ماهواره ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که پیش از این شرکت چینی چاینا گریت وال اینداستری در ایجاد ماهواره نیگ کامست -۱/۱ آر (NigComSat-1 / 1R) نقش داشته است. سامانه جدید ۱۴۰ کانال را شامل خواهد شد.

پیش از این گزارش شده بود که نیجریه با پرداخت ۵۵۰ میلیون دلار به چین برای ایجاد و راه‌اندازی دو سامانه ارتباط ماهواره‌ای وارد مذاکره شده است. از سوی چین، چاینا گریت وال اینداستری و بانک صادرات و واردات چین در این برنامه شرکت خواهند کرد.

یکی از ویژگی های متمایز این معامله این است که با توجه به وضعیت فعلی بازار برای تولید و بهره برداری از ماهواره‌های مخابراتی زمین‌آهنگ (GSO - Geosynchronous orbit)، طرف چینی موافقت کرده که تنها با پیش پرداخت ۱۵٪ از طرف نیجریه‌ای خود، در مدیریت نیگ کامست شریک باشد. زمان ساخت و پرتاب ماهواره دو سال اعلام شده است.

 

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

نپال هم سفارش ساخت ماهواره مخابراتی می‌دهد

1398/02/07
شرکت تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) امیدوار است که در ماه‌های آینده قرارداد ساخت ماهواره مخابراتی ملی برای کشور نپال با این شرکت منعقد شود. تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت این ماهواره در...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.