1398/03/11

سامانه ماهواره مخابراتی جدید نیجریه

شرکت مخابرات ماهواره ای آفریقایی نیگ کامست (NigComSat) برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سامانه جدید مخابرات تلویزیون ماهواره‌ای مستقیم (DTH) را در نیجریه اعلام کرد. سیستم جدید که نکست تی.وی (NextTV)نامگذاری شده توسط یک سرمایه‌گذاری مشترک مدیریت می‌شود که توسط شرکت نیگوس اینترنشنال (Nigus International) و شرکت...
سامانه ماهواره مخابراتی جدید نیجریه

سیروس برزو: شرکت مخابرات ماهواره‌ای آفریقایی نیگ کامست (NigComSat) برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سامانه جدید مخابرات تلویزیون ماهواره‌ای مستقیم (DTH) را در نیجریه اعلام کرد.

سیستم جدید که نکست تی.وی (NextTV)نامگذاری شده توسط یک سرمایه‌گذاری مشترک مدیریت می‌شود که توسط شرکت نیگوس اینترنشنال (Nigus International) و شرکت چینی چاینا گریت وال اینداستری (China Great Wall Industry Corporation – CGWIC) ایجاد شد.  نیگ کامست از حداقل چهار فرستنده در این پروژه استفاده می‌کند و ۱۵٪  نکست تی.وی را در اختیاردارد و شرکت چینی مالک ۱۰ درصد آن است. 

چاینا گریت وال اینداستری کانال‌های ارتباطی ماهواره‌ای پشتیبان را فراهم می‌کند و خدمات انتقال داده را به ماهواره ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که پیش از این شرکت چینی چاینا گریت وال اینداستری در ایجاد ماهواره نیگ کامست -۱/۱ آر (NigComSat-1 / 1R) نقش داشته است. سامانه جدید ۱۴۰ کانال را شامل خواهد شد.

پیش از این گزارش شده بود که نیجریه با پرداخت ۵۵۰ میلیون دلار به چین برای ایجاد و راه‌اندازی دو سامانه ارتباط ماهواره‌ای وارد مذاکره شده است. از سوی چین، چاینا گریت وال اینداستری و بانک صادرات و واردات چین در این برنامه شرکت خواهند کرد.

یکی از ویژگی های متمایز این معامله این است که با توجه به وضعیت فعلی بازار برای تولید و بهره برداری از ماهواره‌های مخابراتی زمین‌آهنگ (GSO - Geosynchronous orbit)، طرف چینی موافقت کرده که تنها با پیش پرداخت ۱۵٪ از طرف نیجریه‌ای خود، در مدیریت نیگ کامست شریک باشد. زمان ساخت و پرتاب ماهواره دو سال اعلام شده است.

 

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

نپال هم سفارش ساخت ماهواره مخابراتی می‌دهد

1398/02/07
شرکت تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space) امیدوار است که در ماه‌های آینده قرارداد ساخت ماهواره مخابراتی ملی برای کشور نپال با این شرکت منعقد شود. تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت این ماهواره در...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.